فارسی
شنبه 21 فروردين 1400 - السبت 27 شعبان 1442
قرآن کریم مفاتیح الجنان نهج البلاغه صحیفه سجادیه
نکته ناب
ارسال پرسش جدید

تلنگر

تلنگر

ارتباط بین انسان و اهل‌بیت(ع) منجر به تلنگری برای هدایت انسان می‌شود. پیامبر اکرم(ص) به امیرالمؤمنین(ع) فرمود که محبین شما و محبّینِ شعیان شما اهل نجات هستند.ماه پر فیض رجب

ماه پر فیض رجب

استاد انصاریان: در اين ماه رجب مراقبه نفسْ كنيد، مـاه رجب، ماه تصفيـه باطن است. نبایـد شب  و روز رجب براى شمـا عادی گذر كند. ثانيه هاى اين ماه را بايد قدر بدانيد و بندگی كنيـد. در ايـن ماه  پر فيض جبران مافات كنيد.

حواست را جمع کن!

حواست را جمع کن!

امام‌ باقر(ع) به شاگردش جابر‌جعفی سفارش کردند: فتنه‌ها و جریانات، تو را مثل یک شِی سبک در مقابل بادها قرار ندهد. کنار قرآن و ائمه(ع) بایست تا راحت زندگی کنی.

 

آب تو هاون کوبیدن!

آب تو هاون کوبیدن!

در کلام امام باقر(ع)، آن‌هایی که با ما مخالف و وابسته به غیر از مکتب اهل بیت(ع) هستند، نه اعمالشان سودی دارد و نه دعایشان مستجاب می‌شود.هوادارشون باش

هوادارشون باش

نارضایتی پدر و مادر موجب دوری از رحمت الهی است

 

کف پای مادرت را ببوس

کف پای مادرت را ببوس

نگاه‌ بغض‌آلود به مادر اگر در این دنیا با توبه مورد غفران قرار نگیرند، در آخرت تاوان سختی را به همراه خواهد داشت.جور دیگر باید دید

جور دیگر باید دید

نگاه‌ به نامحرم خنجر به ایمان می‌زند و چیزی جز گناه به زندگی‌تان اضافه نمی‌کند. این ‌همه نگاه خوب وجود دارد مثل نگاه‌ به چهره پدر و مادر، عالم ربانی، قرآن و نگاه محبت به زن و بچه که همه این‌ها عبادت است.

 

سرمایه گذاری مطمئن

سرمایه گذاری مطمئن

امیرالمومنین(ع) هرگاه پولی از فروش خرما کسب می کردند، به پول می گفتند: هنگامی مالک همیشگی تو می شوم که تو را در کار خیر هزینه کنم!

 

دین آسان یا سخت؟

دین آسان یا سخت؟

در دین و اجرای آن به مردم سخت نگیرید و افراد را با دیگران مقایسه و سرزنش نکنید زیرا که ظرفیت مردم متفاوت است

قم، جلسه مجازی، فاطمیه 99

 

حضرت ام البنین سلام الله علیها

حضرت ام البنین سلام الله علیها

استاد انصاریان: برای بزرگواری و ولایت پذیری حضرت ام البنین سلام الله علیها همین نکته کافی است که پس از شنیدن خبر شهادت فرزندش؛ جویای سلامتی و صحت سیدالشهدا ع شد و فرزندان خود را فدایی سالار شهیدان ع می دانست.

اگر دنبال علی هستی!

اگر دنبال علی هستی!

اگر می‌خواهی به علی (ع) برسی باید از تمامی آلودگی های باطنی و ظاهری پاک شوی. کسی که امیرالمؤمنین (ع) را خوب شناخت، وجود صدیقه طاهره (س) بود.

قم، جلسه مجازی، فاطمیه99

 

راه را گم نکن!

راه را گم نکن!

دین سالم

دین سالم

امان از طمع!

امان از طمع!

طمع، حالتى است كه انسان را به ورطه محرمات مى‌كشد و از رحمت واسعه حق محروم مى‌كند بنابراین می‌تواند از انسان منبع شرّ و خطر بسازد.

برگرفته از کتاب عرفان اسلامی، نوشته استاد حسین انصاریان

 

خدا برات جبران می کنه!؟

خدا برات جبران می کنه!؟

چادرت را سفت بچسب

چادرت را سفت بچسب

چادر كه يادگار منبع عصمت و عفتى چون فاطمه زهرا(س) است، هيچ مانعى در راه دانش‌طلبی، رشد و كمال زن ايجاد نمى‌كند، بلكه او و آینده‌اش را حفظ می‌کند.

کتاب نظام خانواده در اسلام، نوشته استاد حسین انصاریان

 

ام ابیها

ام ابیها

در عالم سابقه نداشته که پدری به دخترش بگوید: ام ابیها، تو مادر منی؛ نه مادری که من را زاییده، بلکه ریشهٔ فعال من هستی، یعنی زهرا جان(س) اگر تو نبودی، چراغ قرآن و نبوت من خاموش می‌شد، چون بعد از من کسی نبود که این دین را حفظ کند. 

 

حجاب، قانون الهی

حجاب، قانون الهی

پوشش يا حجاب، به‌صورتى كه زیبایی‌ها و زينت زن را بپوشاند و او را از چشم‌چرانی مردم هرزه و آلودگان به شهوت حفظ كند؛ دستورى قرآنى و تكليفى انسانى است.


کتاب نظام خانواده در اسلام، نوشته استاد حسین انصاریانسبّ و ناسزا

سبّ و ناسزا
بد گفتن و فحش دادن و ناسزاى به مردم ، كمال بى ادبى و عملى دور از اخلاق ، و برنامه اى خلاف وزانت و وقار و درستى و ديندارى است .قرآن مجيد به مردم مؤمن اجازه ى سب و ناسزا حتى به دشمنان خدا نمى دهد  و روايات و احاديث از ناسزا گفتن به مردم و حيوانات و عناصر و ...

معمولی نباش!

معمولی نباش!
نباید به مخلوقات جهان بصورت عادی نگاه کنیم، بلکه نیاز به معرفت دارد؛ در حقیقت همه مخلوقات عالم در صراط مستقیم و توحید هستند، بنابراین باید با دیدن آنها به خدا برسیم. قم، جلسه مجازی، فاطمیه اول، ...
پر بازدید ترین مطالب سال
پر بازدید ترین مطالب ماه
پر بازدید ترین مطالب روز

گزارش خطا