فارسی
پنجشنبه 11 آذر 1400 - الخميس 27 ربيع الثاني 1443
قرآن کریم مفاتیح الجنان نهج البلاغه صحیفه سجادیه
1694
2
نفر 3
100% این مطلب را پسندیده اند

گره گشایی فقط با اراده خداوند

 

شخصی گره‌ای به زندگی ‌او افتاد، که جز با اراده پروردگار باز نمی‌شد. مشکلی داشت که خداوند باید آن را حل کند. به این نتیجه رسیده بود که برای حل مشکل باید به پروردگار متوسل شود، مکه رفت و پرده کعبه را گرفت و دعا کرد، زیارت امام هشتم علیه السلام رفت و التماس کرد، به دو نفر از اولیای خدا هم گفت برای من دعا کنید، دردعای کمیل و عرفه و شب احیا شرکت کرد، ولی اثری از باز شدن گره پیدا نبود. به من مراجعه می‌کرد و من می‌دانستم مشکل سختی دارد ولی تحمل زیبایی داشت. او به من گفت: یک بار به ذهنم آمد که به پروردگار بگویم تا چه وقت صبرکنم، ولی به زبان نیاوردم، به خود گفتم بی‌ادبی است. بلای او چهارده سال طول کشید.

 

خداوند در قرآن می‌فرماید: یک خصلت بندگان من شتابزدگی است. پیامبراکرم صلی الله علیه وآله می‌فرماید: شتابزدگی از ناحیه شیطان است. منظور از شیطان، شیطان درون است؛ یعنی وسوسه‌های باطنی انسان، یا افراد بیرون که همواره انسان را وسوسه می‌کنند، می‌گویند فلسفه نمازها و روزه‌ها و دعاها چیست؟ پس چرا خدا به دعای تو گوش نمی‌دهد؟ انسان را در جاده شتابزدگی می‌اندازد. بعد ‌اوگفت می‌توانستم ارزیابی کنم. اگر پروردگار عالم درسیزده سالگی یا پانزده سالگی گره را باز می‌کرد، کامل ضرر کرده بودم، زمان باز شدن گره همان وقتی بود که پروردگار عالم عنایت کرد. گره او از راه پیچیده عجیبی که به فکر انسان نمی‌رسد باز شد. بنابراین چهارده سالی که رنج کشید پروردگار آن را حساب می‌کند و پاداش آن را به او می‌پردازد.


منبع : پایگاه عرفان
1694
2
100% (نفر 3)
 
نظر شما در مورد این مطلب ؟
 
امتیاز شما به این مطلب ؟
اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی:

آخرین مطالب


بیشترین بازدید این مجموعه


 
نظرات کاربر

ailar
با عرض سلام معلومه که کارها و مشکلات فقط با اراده خداوند حل می شود . و اگر زمین و زمان رو بهم بریزی تا وقتی که خدا نخواهد مشکل حل نمی شود
پاسخ
0     0
18 مرداد 1393 ساعت 12:50 صبح
بهروز خواجه کازرونی
دوستت داریم چون بی پروا از حق میگویید
پاسخ
0     0
17 مرداد 1393 ساعت 6:32 بعد از ظهر
پر بازدید ترین مطالب سال
پر بازدید ترین مطالب ماه
پر بازدید ترین مطالب روز

گزارش خطا  

^