فارسی
شنبه 10 خرداد 1399 - السبت 7 شوال 1441
  1508
  0
  0

معجزه‏ي باغ بهشت

معجزه‏ي باغ بهشت

هنگامي که امام حسين عليه السلام به همراه جمعيت زيادي از شهر مدينه طيبه ي به قصد زيارت بيت الله الحرام بيرون رفت، مردي از قافله به مرضي مبتلا شد و به آن حضرت عرض کرد: خيلي به انار ميل دارم. آقا فرمودند: در اين بيابان باغي است از انار و ميوه هاي ديگر، برو و هر چه مي خواهي تناول کن در صورتي که در آن سرزمين قبل از اين باغي نبود. اهل قافله رفتند و باغي را مشاهده کردند، داخل آن باغ شدند و از ميوه هاي آن باغ خوردند. وقتي از باغ خارج شدند از نظرها ناپديد شد، در همان حال آهويي پيدا شد، حضرت به او اشاره کردند و فرمودند: او را ذبح کنيد و استخوان آن را نشکنيد. آن ها نيز حيوان را ذبح کردند و گوشت آن را خوردند و استخوان هايش را در پوستش گذاشتند.

آن گاه آن حضرت دعا کردند و آهو زنده شد، سپس به اصحاب رو کردند و فرمودند: هر کدام به خوردن شير آهو مايل هستيد از آن بنوشيد. همه از آن شير دوشيدند و خوردند و به برکت دعاي حضرت همه را کفايت کرد. بعد به آهو فرمودند: بچه هايت انتظارت را مي کشند، برو آن ها را شير بده. (کبريت احمر، ص 345. )

 


منبع : کرامات حسينيه و عباسيه ؛ موسي رمضاني‏پور نوبت چاپ: هفتم تاريخ چاپ: زمستان 1386 چاپ: محمد (ص) ناشر: صالحان صفحات 32 و 33
  1508
  0
  0
امتیاز شما به این مطلب ؟

آخرین مطالب

    هر کِه دارد هوس کرببلا ، بسم الله
    کرامات شگرف
    به هر کس به اندازه معرفتش بايد احسان کرد
    معدن کرامات
    سبويي از اقيانوس
    جايزه به معلم
    حسين را ديدم، شيعه شدم
    مسلمان شدن دزد
    شفاي مريض توسط امام حسين(ع)
    آزاد كرده ی حسين (ع )

 
نظرات کاربر