فارسی
دوشنبه 16 تير 1399 - الاثنين 15 ذي القعدة 1441

  507
  0
  0

به همت امور فرهنگی مؤسسه علمی فرهنگی دارالعرفان؛ مراسم عزاداری شهادت حضرت رسول(ص) و امام حسن مجتبی(ع) برگزار شد

به همت امور فرهنگی مؤسسه علمی فرهنگی دارالعرفان؛ مراسم عزاداری شهادت حضرت رسول(ص) و امام حسن مجتبی(ع) برگزار شد

دارالعرفان/ به همت امور فرهنگی مؤسسه علمی فرهنگی دارالعرفان، مراسم عزاداری ایام رحلت حضرت رسول اکرم(ص) و شهادت سبط اکبرش حضرت امام حسن مجتبی(ع) با حضور پرسنل این مؤسسه برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی و اموربین الملل مؤسسه علمی فرهنگی دارالعرفان، حجت الاسلام والمسلمین سیدعلی غضنفری طی سخنانی با اشاره به رسالت همه انبیاء الهی اظهارکرد: اگر در آیات قرآن و روایات بنگریم همه انبیا و پیامبران الهی تنها برای یک رسالت مبعوث شده‌اند و آن، معرفی و شناساندن پروردگار عالمیان است.

عضو شورای پژوهشی مؤسسه علمی فرهنگی دارالعرفان افزود: آنچه مورد توجه است آنست که هیچ پیامبری در طول تاریخ به تنهایی کار رسالت، معرفی و شناساندن پروردگار را برعهده نداشته و بودند افرادی که آنان را یاری رسانده اند، و از آدم تا حضرت خاتم النبین(ص) چنین بوده است.

استاد حوزه علمیه قم ادامه داد: در دوران پیامبر اکرم(ص) و صدر اسلام به دلیل ظلمت و خفقانی که وجود داشت مخالفت‌ها و دشمنی‌های بسیاری می‌شد و حتی به مدت سه سال پیامبر ختمی مرتبت(ص) در شیب ابی‌طالب در محاصره بودند و شرایط به‌گونه‌ای بود که برخی مواقع برای گذران زندگی یک خرما را به چند قسمت تقسیم می‌کردند، و اگر نبود همدلی یاران و اصحاب پیامبر(ص) این مسیر با این کیفیت سپری نمی‌شد.

حجت الاسلام و المسلمین غضنفری بیان کرد: حضور شخصیتی همانند امیرالمؤمنین در کنار پیامبر(ص) به عنوان وصی حضرت یکی از نقاط ارزشنمد و مهم تاریخ اسلام است و در ادامه آن حضور عمار یاسرها، مقدادها، سلمان‌ها تقویت‌کننده و یاری‌دهند این حرکت نوین اسلامی بودند.

وی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به ندای «هل من ناصر ینصرنی» حضرت اباعبدالله(ع) گفت: این ندا توسط همه انبیا الهی سر داده شده است و تا زمان امام عصر(عج) نیز ادامه خواهد داشت. این انسان‌های آگاه و بصیر هستند که می‌توانند در بزنگاه به ندای امام خود لبیک بگویند و همچون سلمان، مقداد، میثم تمار و عمارها به وظایف خود عمل کنند.

لازم به ذکر است، در ادامه این مراسم ذاکر اهل‌بیت(ع) کربلایی علی ابوالقاسمی به مرثیه‌سرایی سید و سالار شهیدان پرداخت.

 

 • صدر اسلام
 • بصیرت
 • امام عصر(عج)
 • مؤسسه دارالعرفان
 • رسالت انبیا
 • ندای اسلام
 • معرفی پروردگار
 •   507
    0
    0
  امتیاز شما به این مطلب ؟

  آخرین مطالب


  بیشترین بازدید این مجموعه


   
  نظرات کاربر
  پر بازدید ترین مطالب سال
  پر بازدید ترین مطالب ماه
  پر بازدید ترین مطالب روز