فارسی
پنجشنبه 02 بهمن 1399 - الخميس 7 جمادى الثاني 1442

591
0
0%
تاریخ انتشار : 8 مرداد 1396 ساعت 11:38 صبح

اجرای گل‌فرش در صحن و سرای حرم مطهر رضوی

اجرای گل‌فرش در صحن و سرای حرم مطهر رضوی


معاون اماکن متبرکه و امور زائران آستان قدس رضوی از اجرای فرش گل در صحن جامع رضوی حرم مطهر رضوی خبر داد.


به گزارش خبرگزاری اهل‌بیت(ع) ـ ابنا ـ معاون اماکن متبرکه و امور زائران آستان قدس رضوی از اجرای فرش گل در صحن جامع رضوی حرم مطهر رضوی خبر داد.

 با هماهنگی انجام شده به مناسبت میلاد با سرسعادت حضرت علی بن موسی الرضا(ع)، گل فرشی به مساحت بیش از 300 مترمربع در صحن جامع رضوی اجرا خواهد شد.

وی با اشاره به ویژگی دوطرفه بودن این گل فرش تاکید کرد: در این طرح فرش 15 هزار بوته گل و درختچه مورد استفاده قرار خواهد گرفت و متن نوشته شده در این طرح فرش که از القاب حضرت رضا(ع) انتخاب شده، "یا عالم آل محمد(ص)" و "یا امام رئوف(ع)" خواهد بود.

معاون اماکن متبرکه و امور زائران آستان قدس رضوی تصریح کرد: زمینه این فرش با گل‌های اطلسی، پریوش، شمعدانی، تاج خروس و شمشاد آماده خواهد شد و متن آن نیز تمامی با گل‌های داوودی و جعفری زرد رنگ جانمایی خواهد شد.

«منبتی» با اشاره به گل‎آرایی ایام دهه کرامت حرم مطهر رضوی افزود: 200 هزار شاخه و بوته گل توسط ناذران گل در این ایام به حرم مطهر رضوی اهدا شده است که طبق برنامه ریزی انجام شده در شب و روز میلاد با سعادت حضرت ثامن الحجج(ع) این گل‎آرایی به اوج خود خواهد رسید و صحن و سرای حضرت رضا(ع) باغ گل خواهد شد.

وی همچنین تاکید کرد: گروه گل‌آرایی عتبات عالیات و حرم مطهر رضوی که 2 سال سابقه گل‌آرایی صحن وسرای حضرت رضا(ع) را هم در کارنامه دارند، در این ایام با جمع‌آوری گل از ناذران بازار گل تهران با یک تریلی گل امسال نیز به مشهد الرضا(ع) خواهند آمد و فضاسازی و گل‌آرایی این مکان مقدس را برعهده خواهند داشت.


منبع : ابنا
 • حرم مطهر رضوی
 • اجرای گل‌فرش در صحن و سرای حرم مطهر رضوی
 • اجرای گل‌فرش
 • صحن و سرای حرم مطهر رضوی
 • 591
  0
  0%
   
  نظر شما در مورد این مطلب ؟
   
  امتیاز شما به این مطلب ؟

   
  نظرات کاربر
  پر بازدید ترین مطالب سال
  پر بازدید ترین مطالب ماه
  پر بازدید ترین مطالب روز

  گزارش خطا