فارسی
چهارشنبه 02 مهر 1399 - الاربعاء 5 صفر 1442

  519
  0
  0

مسابقات قرآن ایران در مالزی

مسابقات قرآن ایران در مالزی

به گزارش خبرگزاری بین‌المللی قرآن(ایکنا)در مالزی در آیین اختتامیه مسابقه مفاهیم قرآنی و جلسه انس با قرآن که با حضور عباس قنبری‌باغستان، رایزن علمی ایران در شرق آسیا برگزار شد، گفت: مردم مسلمانان ایران از پیر و جوان در سی‌وهشتمین سالروز پیروزی انقلاب اسلامی با حضور پرشور خود با انقلاب و آرمان‌های امام خمینی(ره) تجدید میثاق کردند.
مردم و جوانان استوار ایران، از انقلاب اسلامی، نظام جمهوری اسلامی و اهداف انقلاب، حمایت و پشتیبانی می‌کنند و در مقابل دشمنان قسم‌خورده ایران و اسلام ایستاده و همت عالی خود را نشان دادند.
سابقی در بخش دیگری از سخنانش در تحلیل روند انقلاب اسلامی، بیان كرد: انقلاب اسلامی یک پدیده از قبل برنامه‌ریزی نشده بود و نه شرق و نه غرب آن را پیش‌بینی نمی‌کردند.
با رهبری امام خمینی(ره) و اتحاد جامعه، انقلابی به این عظمت رخ داد و رژیم پهلوی که پایه‌های آن بر اساس ظلم و جور گذاشته شده بود، ریشه‌کن شد و انقلاب اسلامی شکل گرفت.
انقلاب ما یک پدیده تأثیرگذار بود که هم تحول درونی و هم تحول ساختاری در مملکت ایجاد کرد و در عرصه منطقه و جهانی نیز تأثیرگذار بود.
سابقی با بیان اینكه انقلاب اسلامی خارج از اراده ابرقدرت‌ها بود، گفت: هر روز بر توان، استقامت، پایداری و تأثیرگذاری داخلی و خارجی انقلاب افزوده می‌شود.
وی همچنین درباره خصوصیات انقلاب اسلامی ایران گفت: برخلاف همه انقلاب‌های دنیا که تا مدت‌ها هیچ‌گونه همه‌پرسی برگزار نمی‌کنند؛ اما چند هفته پس از پیروزی انقلاب، همه‌پرسی انجام شد و مردم با ۹۸ و ۲ دهم درصد آرا، به جمهوری اسلامی رأی «آری» دادند.
رایزن فرهنگی كشورمان سپس با اشاره به مقاومت جمهوری اسلامی ایران مقابل دسیسه‌های مختلف خارجی، اظهار کرد: اگر دشمنان تا پیش از این، انقلاب اسلامی ایران را به عنوان یک مشکل تصور می‌کردند؛ اما اکنون جمهوری اسلامی را به عنوان بخشی از راه‌حل مشکلات جهانی پذیرفته‌اند.
بنا بر اعلام این گزارش، پس از پایان سخنرانی رایزن فرهنگی كشورمان، به نفرات اول تا سوم این مسابقات قرآنی که به همت هیئت محبان حضرت رسول(ص) و با حمایت رایزنی علمی ایران در شرق آسیا و اتحادیه انجمن‌های اسلامی دانشجویان شرق آسیا برگزار شد، جوایزی اهدا شد.
پروانه محسن‌زاده و علی‌اکبر پابرجا، نفرات اول و دوم و ریحانه دوردیان، صدیقه علیزاده، محمدجواد صادقیان، امیر قدرت‌الاعیان و راضیه خامس‌عشری، به طور مشترک نفرات سوم این مسابقه شدند. 


منبع : ایکنا
 • مالزی
 • مسابقات قرآن اردن
 • مسابقات قرآن ایران در مالزی
 •   519
    0
    0
  امتیاز شما به این مطلب ؟

  آخرین مطالب

  جامع‌ترین دانشنامه صحیفه سجادیه در فضای وب عرضه شد
  آخرین وضعیت حال عمومی استاد انصاریان
  مهاجر الی‌الله چه پاداشی می‌گیرد
  استاد انصاریان در بیمارستان بستری شد
  گره گشایی از مشکلات مردم وظیفه مسؤولان است
  خدانشناسی شاخصه اصلی اختلاس‌گران
  جوانان کربلا؛ بهترین الگوی تربیتی
  گزارش تصویری/ سخنرانی استاد انصاریان در خوی
  مردم خوی میزبان استاد انصاریان خواهند بود
  ارائه کاملترین مفاتیح الجنان صوتی در سایت استاد ...

  بیشترین بازدید این مجموعه

  گزارش تصویری/ جدیدترین تصاویر از حرم امام حسین(ع) و حرم ...
   استاد انصاریان:  زندگی آرام در پرتو توجه قلبی به آیات ...

   
  نظرات کاربر
  پر بازدید ترین مطالب سال
  پر بازدید ترین مطالب ماه
  پر بازدید ترین مطالب روز