فارسی
جمعه 27 فروردين 1400 - الجمعة 3 رمضان 1442
قرآن کریم مفاتیح الجنان نهج البلاغه صحیفه سجادیه

70
0
نفر 0
0% این مطلب را پسندیده اند

حضرت آسيه عليها السلام و ايمان حقيقى‏

يكى از زنان كه بهشت مشتاق او بود و رغبت شديدى به او داشته، آسيه همسر فرعون است. يك خانم جوان مصرى كه همسر پادشاه و از تمام امكانات رفاهى برخوردار است و قدرت دوم مملكت مى‌باشد، كسى هم جرأت مقابله و مخالفت با او را ندارد.

با شنيدن مسائل الهى از زبان موسى، باطن او بيدار مى‌شود، مى‌فهمد زن فرعون بودن، نشستن بر سر اين سفره‌ها، به گردن انداختن طلا و جواهرات، بها دادن به اين فرهنگ و اين نوع زندگى اشتباه است. توبه كرد، يك توبه واقعى و حقيقى.
فرعون فهميد كه اين زن به خدا ايمان آورده و قيامت را باور دارد، موسى را به پيغمبرى قبول كرده و خدا را عبادت مى‌كند. طبق آيات قرآن و روايات وقتى فرعون از او نااميد شد، او را محكوم كرد و دستور داد كه سربازان او را به روى زمين بخوابانند و دو مچ پا و كف دستانش را با ميخ‌هاى بزرگ به زمين بدوزند و يك سنگ بسيار سنگين را از بالا چنان روى بدن او بيندازند كه تمام اسكلت او روى زمين و زير سنگ خورد بشود. كاخ، طلاها و ملكه بودن را از او مى‌گيرند، مى‌خواهند او را بكشند، ولى مى‌گويد: براى من مهم نيست. آن چيزى كه براى من مهم است خدا و دين خدا است. من با كشته شدن، خاموش نمى‌شوم. بدن را از من مى‌گيريد، اما روح من پيش پروردگار مى‌رود و بعد هم شهيد شد. پيغمبر اكرم صلى الله عليه و آله مى‌فرمايد: بهشت عاشق و مشتاق اين زن است.


منبع : پایگاه عرفان
 • حضرت آسيه عليها السلام و ايمان حقيقى‏
 • حضرت آسيه عليها السلام
 • ايمان حقيقى‏
 • 70
  0
  0% (نفر 0)
   
  نظر شما در مورد این مطلب ؟
   
  امتیاز شما به این مطلب ؟
  اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی:

  آخرین مطالب


  بیشترین بازدید این مجموعه


   
  نظرات کاربر
  پر بازدید ترین مطالب سال
  پر بازدید ترین مطالب ماه
  پر بازدید ترین مطالب روز

  گزارش خطا