فارسی
شنبه 14 تير 1399 - السبت 13 ذي القعدة 1441

  1742
  0
  0

on Islam گزارش داد: بزرگترین شهر مسلمان نشین در اروپا

on Islam گزارش داد: بزرگترین شهر مسلمان نشین در اروپا


با وجود جمعیت بالای مسلمانان در شهر مسکو، آنها در این شهر چندان از آزادی برخوردار نیستند. تنها شش مسجد در این شهر بزرگ وجود دارد و دولت برای ساخت مساجد جدید اجازه صادر نمی کند.

به گزارش سرویس دینی جام نیوز به نقل از on islam، براساس جدیدترین برآوردها، مسکو تبدیل به بزرگترین شهر مسلمان نشین در اروپا شده است.

بر پایه این گزارش، در عید فطر گذشته مسکو شاهد برگزاری یک نماز عید فطر توسط مسلمانان بود که در تاریخ بی سابقه بود. جمعیتی که برای شرکت در نماز عید حاضر شده بودند مانند کشورهای اسلامی بود. تخمین ها حاکی از آن است که بیش از شصت هزار نفر برای نماز عید فطر تنها در مسجد طلایی مسکو شرکت کرده بودند. در کنار این، بیش از 180 هزار نفر نیز در مساجد دیگر مسکو شرکت کرده بودند که این میزان عدد قابل توجهی را نشان می دهد.

با توجه به اینکه به طور معمول بسیاری از مسلمانان به دلائل مختلف قادر به حضور در نماز جماعت عید نمی شوند، می توان از جمعیت بیش از سیصد هزار نفری مسلمانان در شهر مسکو و حومه آن خبر داد. جمعیتی که مسکو را تبدیل به بزرگترین شهر مسلمانان در اروپا می کند.

با وجود جمعیت بالای مسلمانان در شهر مسکو، آنها در این شهر چندان از آزادی برخوردار نیستند. تنها شش مسجد در این شهر بزرگ وجود دارد و دولت برای ساخت مساجد جدید اجازه صادر نمی کند که همین موضوع باعث تظاهرات مسلمانان در این شهر شد. همچنین تنها دو رستوران حلال در این شهر وجود دارد که نسبت به جمعیت مسلمانان مسکو ناچیز به شمار می آید.

همچنین مدارس اسلامی محدودی در مسکو وجود دارد و به همین دلیل بسیاری از مسلمانان ناگزیرند که فرزندان خود را به مدراس معمولی بفرستند که مشکلات بسیاری را برای آنها ایجاد کرده است.

 

 


منبع : جام دینی
 • ماه مبارک رمضان
 • ماه رمضان
 • نماز عید
 • ماسکو
 • جمعیت مسلمانان
 • بزرگترین شهر مسلمان
 •   1742
    0
    0
  امتیاز شما به این مطلب ؟

  آخرین مطالب


  بیشترین بازدید این مجموعه


   
  نظرات کاربر
  پر بازدید ترین مطالب سال
  پر بازدید ترین مطالب ماه
  پر بازدید ترین مطالب روز