فارسی
شنبه 14 تير 1399 - السبت 13 ذي القعدة 1441

  1588
  0
  0

شیعیان مصر: هیچ فعالیتی را مخفیانه انجام نمی‌دهیم

شیعیان مصر: هیچ فعالیتی را مخفیانه انجام نمی‌دهیم

 

گروه بین‌الملل: سیدطاهر الهاشمی از رهبران و شخصیت‌های فعال شیعه مصر تأکید کرد: شیعیان هیچ‌گاه مراسم و آیین‌های خود را به شکل مخفیانه برگزار نمی‌کنند و شایعه‌های موجود در مورد برگزاری جشن سری میلاد امام مهدی(عج) به هیچ وجه صحت ندارد.


به گزارش خبرگزاری بین‌المللی قرآن(ایکنا) به نقل از پایگاه خبری شفقنا، وی در ادامه تأکید کرد: شیعیان مراسم دینی مربوط به بزرگداشت ولادت امام مهدی(عج) را در منازل خود و با حضور دوستانشان برگزار کردند، زیرا دلیلی برای سری بودن این فعالیت‌ها وجود ندارد.

الهاشمی همچنین خاطرنشان کرد: شیعیان مصری دوست ندارند با فعالیت‌های سری خود به جهان اعلام کنند که دولت مصر به اقلیت‌های دینی خود ستم می‌کند و چهره دولت در نظر بین‌المللی تخریب شود.

وجود چنین انتقاداتی زمینه خشم دکتر راسم النفیس، از متفکران شیعه مصر را فراهم کرد، وی تأکید نمود: هیچ ممنوعیتی برای برگزاری مراسم دینی تشیع در خانه‌های شیعیان وجود ندارد و هیچ کس حق ندارد کسی را به دلیل داشتن یک تفکر خاص، مورد تفتیش عقیدتی قرار دهد.

لازم به یادآوری است که گروه‌های افراطی با وارد کردن اتهاماتی به شیعیان، مدعی شدند: شیعیان از ترس دولت و برملاشدن، مراسم و جشن‌های خود همچون بزرگداشت ولادت حضرت امام مهدی(عج) را به شکل پنهانی برگزار می‌کنند.


منبع : iqna
 • جشن
 • شیعیان مصر
 • فعالیت مخفیانه
 • مراسم مذهبی
 • میلاد امام مهدی
 •   1588
    0
    0
  امتیاز شما به این مطلب ؟

  آخرین مطالب


  بیشترین بازدید این مجموعه


   
  نظرات کاربر
  پر بازدید ترین مطالب سال
  پر بازدید ترین مطالب ماه
  پر بازدید ترین مطالب روز