فارسی
جمعه 28 شهريور 1399 - الجمعة 29 محرم 1442

  2460
  0
  0

استاد انصاريان درحسینیه شبه مدینه النبی شهر نوش آباد

استاد انصاريان درحسینیه شبه مدینه النبی شهر نوش آباد


استاد حسین انصاریان، استاد اخلاق و عرفان در مراسم سوگواری ایام شهادت حضرت فاطمه(سلام الله علیها) در26 اسفند1393 در حسینیه شبه مدینه النبی شهر نوش آباد حضوریافتند.
به گزارش خبرنگار پورتال خبری آران و بیدگل "ای بی نیوز" به نقل از خطب شکن، استاد حسین انصاریان، استاد اخلاق و عرفان در مراسم سوگواری ایام شهادت حضرت فاطمه(سلام الله علیها) در حسینیه شبه مدینه النبی شهر نوش آباد گفت:آتشی که معاندان امام علی(علیه السلام) پشت در خانه حضرت زهرا (سلام الله علیها) در مدینه روشن کردند شعله هایش در روز عاشورا به حریم خیام حسینی در کربلا رسید.


وی با تاکید بر اینکه حضرت زهرا (سلام الله علیها) برای دفاع از حریم ولایت شوهر و فرزندانش در پشت در و با شعله های آتش درس ولایت مداری را به دنیا داد، افزود: حضرت فاطمه (سلام الله علیها) عالیترین نمونه تربیتی زن است که پیغمبر اکرم(صلوات الله علیه) به جهان ارائه کرد.
به گفته وی،جایگاه و شأن و ارزش شخصیت حضرت صدیقه طاهره را می تو ان از این کلام پیامبر که فرمود«فاطمه الزهرا سیده النسا العالمین من الاولین و الاخرین» دریافت که هیچ زنی در گذشته و آینده همسنگ آن حضرت نبوده و نخواهد آمد.
این خطیب توانا و برجسته در ادامه با تاکید بر اینکه باید به سیره پیامبر (صلوات الله علیه) در ملت اسلامی عمل شود، افزود:یکی از مسولیت های پیغمبر اکرم(صلوات الله علیه) نجات جنس زن، شناسایی شخصیت آن به دنیا و نجات حقوق زن بود که وجود مبارکش در این راستا نمونه یکتای زنی را تربیت کرد که دامن پرورش حجت های خدا بر روی زمین شد.
استاد انصاریان افزود: پیام پیامبر (صلوات الله علیه) بر اساس آیات قرآن به همه پدران، مادران، شوهران و مردم دنیا این است که زن استعداد رسیدن به مقاماتی را دارد که می تواند گوهرهایی چون امام حسین(علیه السلام) و امام حسن(علیه السلام) شود.
وی با اشاره به اینکه پروردگار عالم ریشه های استعدادی را به طور یکسان در وجود زن و مرد قرار داده است،گفت: با استناد به آیه اول سو ره نساء قرآن « یَا أَیُّهَا النَّاسُ اتَّقُواْ رَبَّکُمُ الَّذِی خَلَقَکُم مِّن نَّفْسٍ وَاحِدَهٍ …»مرد و زن از یک حقیقت، یک روح، یک حیات و نفس واحده آفریده شده اند.
به گفته وی، با استناد به آیه اول سوره نسا «…وَخَلَقَ مِنْهَا زَوْجَهَا وَبَثَّ مِنْهُمَا رِجَالاً کَثِیرًا وَنِسَاء …» همه زنان و مردان ما یک گوهر، حقیقت و یک روح بودند که از آن ۲ گل به نام زن و مرد شکفته شد.

این دانشمند معظم افزود:رسول اکرم محمد مصطفی(صلوات الله علیه) زمانی این سخن خدا «…وَخَلَقَ مِنْهَا زَوْجَهَا وَبَثَّ مِنْهُمَا رِجَالاً کَثِیرًا وَنِسَاء …»را در بین اعراب جاهلی تلاوت کرد که ملت متمدن روم می گفتند در جسم مرد روح انسانی و در جسم زن روح شیطانی است و روح انسانی ندارد لذا ارزش و قیمت ندارد و این جنس فقط برای لذت بری و فرزند آوری است.
استاد انصاریان اظهارداشت: خالق زن و مرد با این آیه در قرآن اعلام کرد زن و مرد یک حقیقت، گوهر، روح واحد و هر دو آفریده حق تعالی هستند که در شخصیت و انسانیت تفاوتی نمی کنند و برتری ندارند.
وی،با اشاره به مصراع اول این بیت از شعر سعدی که "بنی آدم اعضای یکدیگرند” افزود: این سخن سعدی نیست بلکه این کلام همان ترجمه آیه «مِّن نَّفْسٍ وَاحِدَهٍ» است که این شاعر به زبان شعر بیان کرده است.
به گفته وی، تنها تفاوت زن و مرد که اقتضای طبیعت آنها است، در بدن است وخداوند متعال زن را با طنازی و غمازی برای مقام مادری و همسری و مرد را برای پدری و شوهری آفرید که پرونده آنها در قیامت بر اساس بهترین اعمال دوره عمرشان محاسبه می شود.
این استاد اخلاق و عرفان،با تاکید بر اینکه پیامبر خدا حضرت محمد(صلوات الله علیه) ثابت کرد که جنس زن از همان استعدادهای مرد برخوردار است، گفت: زن می تواند به عالی ترین درجات برسد و به مقامی چو ن حضرت خدیجه(سلام الله علیها) برسد که همیشه کنار اسمش این عبارت را می فرمود« خدیجه زو جتی فی الدنیا و الاخره».
استاد انصاریان، فراگیری علو م مختلف توسط استعداد زن را تاکید کرد و گفت: مصداق این جمله بانو مجتهده امین از شهر اصفهان است که توانست مجتهد جامع الشرایط شود و کتبی تالیف کند که فقط اشخاص ۱۰ تا ۱۵ سال تحصیل کرده حوزه خوانده می توانند آن را مطالعه کنند و بفهمند.
وی افزود: بانو مجتهده امین دختر یک کاسب و از شاگردان سید علی نجف آبادی بود که خود این شخص اعلم علمای شیعه بود.
به گفته وی،زنان بسیاری در عالم چون حضرت مریم، زینب کبری و حضرت آسیه (صلوات الله علیهم اجمعین) هستند که به مقامات علمی، عملی، ملکوتی، الهی و عرفانی رسیدند و الگو نمونه جهان شدند.
استاد انصاریان با تاکید بر اینکه چه زنان قهرمانی در دنیا هستند که اعجوبه ایمان و عمل صالح شدند، گفت: نبی اکرم (صلوات الله علیه) برای این موضوع نمونه ای چون حضرت زهرای مرضیه (صلوات الله علیها)را پرورش و به جهان ارائه کرد.
وی تصریح کرد: پیامبر (صلوات الله علیه) ثابت کرد جنس زنی که در طول تاریخ کوبیدند و گفتند بی شخصیت و پست است ادعایی دروغ، ظالمانه و جنایتکارانه بوده است بلکه جنس زن شخصیتی چون پنج زن برتر و یکتای هستی دامن پرورش ائمه طاهرین (صلوات الله علیهم اجمعین) می شود.
به گفته وی،شخصیت زن به جایی چون حضرت نرجس خاتون (صلوات الله علیها) مادر امام زمان(عجل الله تعالی فرجه الشریف) می تواند برسدکه رحمش استعداد پرورش عدل جهانی را پیدا کرد.
استاد انصاریان در پایان اظهارداشت: حضرت نرجس خاتون (صلوات الله علیها) تحت تربیت خانم حکیمه خاتون عمه حضرت صاحب الامر به جایی رسید که لیاقت همسرس امام عسگری(صلوات الله علیه) و مادری بقیه الله را پیدا کرد تا عدالت را به دست فرزند این مادر برپا کند.
گفتنی است، مراسم سخنرانی دانشمند معظم و خطیب توانا حجت الاسلام شیخ حسین انصاریان،به مدت سه شب از یکشنبه تا سه شنبه(۲۶-۲۴ اسفند) در حسینیه شبه مدینه النبی شهر نوش آباد به همت هیات ابالفضلی(علیه السلام) این شهر در حال برگزاری است.

 


منبع : پایگاه حوزه
  2460
  0
  0
امتیاز شما به این مطلب ؟

آخرین مطالب

جامع‌ترین دانشنامه صحیفه سجادیه در فضای وب عرضه شد
آخرین وضعیت حال عمومی استاد انصاریان
مهاجر الی‌الله چه پاداشی می‌گیرد
استاد انصاریان در بیمارستان بستری شد
گره گشایی از مشکلات مردم وظیفه مسؤولان است
خدانشناسی شاخصه اصلی اختلاس‌گران
جوانان کربلا؛ بهترین الگوی تربیتی
گزارش تصویری/ سخنرانی استاد انصاریان در خوی
مردم خوی میزبان استاد انصاریان خواهند بود
ارائه کاملترین مفاتیح الجنان صوتی در سایت استاد ...

بیشترین بازدید این مجموعه

مراسم سوگواری دهه سوم حسینیه هدایت تهران
استاد انصاریان: دین خدا را تکه تکه نکنید/ انجام تکالیف ...
استاد انصاریان: تجلی تمام ارزش‌ها و کمالات در وجود ...
استاد انصاریان: عبد خدا شوید تا اخلاق حسنه و عمل صالح ...
معرفی کتاب؛ «مروری بر مقتل سیدالشهدا(ع)» در کلام استاد ...
استاد انصاریان: شکر یعنی عمل به تمام دستورات خداوند/ در ...
تولید کلیپ‌های کوتاه و فعالیت در فضای مجازی بستری مهم ...
ارائه کاملترین مفاتیح الجنان صوتی در سایت استاد ...
آخرین وضعیت حال عمومی استاد انصاریان
جامع‌ترین دانشنامه صحیفه سجادیه در فضای وب عرضه شد

 
نظرات کاربر
پر بازدید ترین مطالب سال
پر بازدید ترین مطالب ماه
پر بازدید ترین مطالب روز