فارسی
يكشنبه 14 آذر 1400 - الاحد 1 جمادى الاول 1443
قرآن کریم مفاتیح الجنان نهج البلاغه صحیفه سجادیه
1967
0
نفر 0
0% این مطلب را پسندیده اند
تاریخ انتشار : 27 ارديبهشت 1393 ساعت 11:28 بعد از ظهر

واکنش اتحادیه قاریان مصر به خواندن اذان به سبک شیعیان

واکنش اتحادیه قاریان مصر به خواندن اذان به سبک شیعیان

 

رئیس اتحادیه قاریان قرآن کریم مصر گفت: باید با دکتر الطیب، رئیس الازهر و محمد مختار، وزیر اوقاف مصر هماهنگی‌هایی به عمل آید تا از سفر قاریان قرآن به کشورهای ایران و عراق ممانعت شود.

 

به گزارش خبرگزاری اهل بیت(ع)‌ ـ ابنا ـ پس از آنکه دانشگاه الازهر؛ بزرگترین دانشگاه اسلامی مصر یک قاری مصری را که به مسجد جامع کوفه عراق رفته و اذان را به سبک شیعیان گفته بود، اخراج کرد اتحادیه قاریان قرآن کریم مصر نیز عضویت وی را در این اتحادیه لغو کرد.

 

خبرگزاری مصری "اونا" نوشت: «فرج‌الله الشاذلی» مدتی پیش، در مسجد شهر کوفه عراق، اقدام به قرائت اذان به سبک شیعی کرده بود که این موضوع با واکنش شدید این اتحادیه مواجه شد.

 

«محمد محمود الطبلاوی» رئیس اتحادیه قاریان قرآن کریم مصر، در این باره گفت: باید با دکتر الطیب، رئیس الازهر و محمد مختار، وزیر اوقاف مصر هماهنگی‌هایی به عمل آید تا از سفر قاریان قرآن به کشورهای ایران و عراق ممانعت شود تا دیگر شاهد چنین صحنه‌هایی نباشیم.

 

دکتر عباس شومان، رئیس دانشگاه الازهر در بیانیه‌ای اعلام کرد: ویدیویی در شبکه‌های اجتماعی منتشر شده است که نشان می‌دهد، قاری «فرج الله الشاذلی» در مسجد جامع کوفه اذان را به سبک شیعیان می‌گوید و بین مقتدیان خود از آماده‌سازی جامعه برای ظهور مهدی صحبت می‌کند و با آنها عهد می‌بندد که برای ظهور مهدی خود را آماده سازد.

 

شومان گفت: دانشگاه الازهر نماینده و مظهر اعتقادی اهل‌سنت است و به هیچ مسلک دیگری حق دخالت در امور خود را نمی‌دهد.

 

وی افزود: از وزیر امور دینی و اوقاف مصر درخواست می‌کنم که در حفظ اذان اسلامی در تمام مساجد مصر کوشش کند و در مورد اذان شیعی قاری فرج الله الشاذلی در عراق نیز تحقیق نماید.

 

گفتنی است که این ویدیو به سرعت در شبکه اجتماعی در حال انتشار است که نشان می‌دهد قاضی فرج الله الشاذلی در مسجد جامع کوفه اذان را به سبک شیعیان می‌گوید. وی روز جمعه هفته گذشته این اذان را گفته است.


منبع : خبر گزاری اهل بیت علیه السلام
1967
0
0% (نفر 0)
 
نظر شما در مورد این مطلب ؟
 
امتیاز شما به این مطلب ؟
اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی:

آخرین مطالب


بیشترین بازدید این مجموعه


 
نظرات کاربر

پر بازدید ترین مطالب سال
پر بازدید ترین مطالب ماه
پر بازدید ترین مطالب روز

گزارش خطا  

^