فارسی
يكشنبه 02 آبان 1400 - الاحد 18 ربيع الاول 1443
قرآن کریم مفاتیح الجنان نهج البلاغه صحیفه سجادیه
143
0
نفر 0
0% این مطلب را پسندیده اند
تاریخ انتشار : 19 آذر 1392 ساعت 00:06 صبح

اعتراف ایندیپندنت به پشتیبانی مالی سعودی از طرح نسل کشی جمعی شیعه در خاورمیانه

اعتراف ایندیپندنت به پشتیبانی مالی سعودی از طرح نسل کشی جمعی شیعه در خاورمیانه

 

این روزنامه اذعان می کند که هدف این تروریست های سلفی ، طایفه شیعیان است در این نوشتار آمده است: هزاران شیعه در عراق، پاکستان، سوریه و حتی کشورهایی مانند مصر که تعداد شیعیان آن زیاد نیست کشته می شوند ، حرف نهایی اینکه، سعودی با پشتیبانی مالی گروه های سلفی به دنبال کشتار هر چه بیشتر شیعیان در خاورمیانه و مکان های دیگر است.

 

به گزارش «شیعه نیوز» ، یکی از روزنامه نگاران "ایندیپندنت" به نام "پاتریک کوکبیرن" در مقاله ای به نقش اساسی سعودی در تشکیل گروه های افراط گرای سلفی و پشتیبانی همه جانبه این کشور در طول 30 سال می پردازد.

 

کوکبیرن می نویسد: افرادی در سعودی پشتیبان اصلی این گروه های افراط گرا هستند و علی رغم تصمیم آمریکا و برخی از هم پیمانانش برای مبارزه بر علیه تروریسم، اما این کشورها در برابر مسئله فشار بر سعودی جهت عدم حمایت از این تروریست ها هم چنان مقاومت می کنند.

 

وی در ادامه می گوید: این موضوعی است که وزیر سابق خارجه آمریکا هیلاری کلینتون نیز در یک پیام به سفارت های آمریکا آن را اعلام کرد؛ این پیام سری در سال 2009 به وسیله سایت ویکیلیکس فاش شد. این روزنامه نگار در مورد علت عدم فشار بر سعودی برای توقف این اعمالش از سوی آمریکا و هم پیمانانش می نویسد: دلیل این مسئله واضح است آنها نمی خواهند هم پیمان مورد اعتماد خود در خاورمیانه را ناراحت کنند.

 

اما بخش قابل توجه این مقاله این است که این روزنامه اذعان می کند که هدف این تروریست های سلفی ، طایفه شیعیان است در این نوشتار آمده است: هزاران شیعه در عراق، پاکستان، سوریه و حتی کشورهایی مانند مصر که تعداد شیعیان آن زیاد نیست کشته می شوند ، حرف نهایی اینکه، سعودی با پشتیبانی مالی گروه های سلفی به دنبال کشتار هر چه بیشتر شیعیان در خاورمیانه و مکان های دیگر است.


منبع : شیعه نیوز
143
0
0% (نفر 0)
 
نظر شما در مورد این مطلب ؟
 
امتیاز شما به این مطلب ؟
اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی:

آخرین مطالب


بیشترین بازدید این مجموعه


 
نظرات کاربر
پر بازدید ترین مطالب سال
پر بازدید ترین مطالب ماه
پر بازدید ترین مطالب روز

گزارش خطا