فارسی
پنجشنبه 07 اسفند 1399 - الخميس 13 رجب 1442
قرآن کریم مفاتیح الجنان نهج البلاغه صحیفه سجادیه
5
0
نفر 0
0% این مطلب را پسندیده اند

مدیرعامل موسسه دارالمعارف شیعی بیان کرد مغفول ماندن بعد اخلاقی نهضت عاشورا در منابر

مدیرعامل موسسه دارالمعارف شیعی بیان کرد مغفول ماندن بعد اخلاقی نهضت عاشورا در منابر


 
خبرگزاری فارس: مدیرعامل موسسه دارالمعارف شیعی با بیان اینکه بعد اخلاقی نهضت عاشورا در منابر مغفول مانده است، گفت:‌ ابعاد مهم‌تر حادثه عاشورا یعنی بعد معنوی، اخلاقی و فرهنگ عاشورا آن چنان که باید مورد توجه قرار نگرفته است.
 
به گزارش خبرگزاری فارس از قم، ‌آیت پیمان ظهر دیروز در جمع خبرنگاران با اشاره به فعالیت‌های موسسه دارالمعارف شیعی در زمینه ترویج معارف اهل بیت ‌بیان کرد: یکی از فعالیت‌های موسسه دارالمعارف شیعی‌ برگزاری کنگره حماسه حسینی است که از سال 1390 آغاز به کار کرد و امسال دومین دوره این کنگره برگزار خواهد شد.
 
وی ادامه داد: با توجه به اینکه حماسه حسینی یک رویداد بی‌نظیر تاریخی و جنبه معنوی آن پشتوانه حقیقی تاریخ است،‌ همه ما وظیفه داریم به هر شکل ممکن آن را زنده نگه داشته و در ترویج معارف آن بکوشیم.
 
مدیرعامل موسسه دارالمعارف شیعی‌ با اشاره به اینکه این موسسه در راستای ترویج و نشر این فرهنگ و همچنین فرهنگ اهل بیت فعالیت می‌کند،‌ اظهار کرد: اعتقاد ما این است که در تاریخ به خاطر جریانات خاص این نهضت و غلبه بعد سیاسی و اجتماعی عاشورا،‌ بیشتر به بعد ظلم‌ستیزی و مبارزه با ظلم و استبداد توسط امام حسین علیه السلام پرداخته شده است.
 
پیمان این رویکرد را مهم‌ترین رویکرد منابر سنتی دانست و گفت: این جریان موجب شده که ابعاد مهم‌تر حادثه عاشورا یعنی بعد معنوی، اخلاقی و فرهنگ عاشورا آن چنان که باید مورد توجه قرار نگیرد.
 
وی اضافه کرد: غفلت از این جنبه بسیار مهم نهضت عاشورا موجب شد تا موضوع دومین کنگره حماسه حسینی به اخلاق و معنویت حماسه حسینی اختصاص پیدا کند.
 
مدیرعامل موسسه دارالمعارف شیعی با بیان اینکه همایش سال قبل این کنگره در قم برگزار شد،‌ بیان کرد: سیاست ما بر این است که هر سال این همایش را در یکی از استان‌های کشور برگزار کنیم تا به این وسیله مردم شهرهای مختلف به صورت مستقیم با این موضوع ارتباط برقرار کنند.
 


منبع : خبرگزاری فارس
5
0
0% (نفر 0)
 
نظر شما در مورد این مطلب ؟
 
امتیاز شما به این مطلب ؟
اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی:

آخرین مطالب

نفس و هفت مرحله آن
قدردانی استادانصاریان از خادمین سیدالشهدا علیه السلام
سخنراني مهم استاد انصاريان در روز شهادت حضرت ...
شكر عبد ، كرم حق
ایمان، نخستین ویژگی اولیاءالله
مسجدی در اسپانیا به علت كثرت جمعیت در نمازهای جماعت ...
تخریب سازمان یافته قبور شیعیان قطر
نیایشی برای وداع با ماه رمضان‏
مراسم احیاء شب های قدر استاد حسین انصاریان اعلام شد
دعای اول

بیشترین بازدید این مجموعه

نفس و هفت مرحله آن
برگزاری مراسم ختم حاج اسماعیل انصاریان برادر گرامی ...

 
نظرات کاربر
پر بازدید ترین مطالب سال
پر بازدید ترین مطالب ماه
پر بازدید ترین مطالب روز