فارسی
چهارشنبه 15 مرداد 1399 - الاربعاء 15 ذي الحجة 1441

  5
  0
  0

مدیرعامل موسسه دارالمعارف شیعی بیان کرد مغفول ماندن بعد اخلاقی نهضت عاشورا در منابر

مدیرعامل موسسه دارالمعارف شیعی بیان کرد مغفول ماندن بعد اخلاقی نهضت عاشورا در منابر


 
خبرگزاری فارس: مدیرعامل موسسه دارالمعارف شیعی با بیان اینکه بعد اخلاقی نهضت عاشورا در منابر مغفول مانده است، گفت:‌ ابعاد مهم‌تر حادثه عاشورا یعنی بعد معنوی، اخلاقی و فرهنگ عاشورا آن چنان که باید مورد توجه قرار نگرفته است.
 
به گزارش خبرگزاری فارس از قم، ‌آیت پیمان ظهر دیروز در جمع خبرنگاران با اشاره به فعالیت‌های موسسه دارالمعارف شیعی در زمینه ترویج معارف اهل بیت ‌بیان کرد: یکی از فعالیت‌های موسسه دارالمعارف شیعی‌ برگزاری کنگره حماسه حسینی است که از سال 1390 آغاز به کار کرد و امسال دومین دوره این کنگره برگزار خواهد شد.
 
وی ادامه داد: با توجه به اینکه حماسه حسینی یک رویداد بی‌نظیر تاریخی و جنبه معنوی آن پشتوانه حقیقی تاریخ است،‌ همه ما وظیفه داریم به هر شکل ممکن آن را زنده نگه داشته و در ترویج معارف آن بکوشیم.
 
مدیرعامل موسسه دارالمعارف شیعی‌ با اشاره به اینکه این موسسه در راستای ترویج و نشر این فرهنگ و همچنین فرهنگ اهل بیت فعالیت می‌کند،‌ اظهار کرد: اعتقاد ما این است که در تاریخ به خاطر جریانات خاص این نهضت و غلبه بعد سیاسی و اجتماعی عاشورا،‌ بیشتر به بعد ظلم‌ستیزی و مبارزه با ظلم و استبداد توسط امام حسین علیه السلام پرداخته شده است.
 
پیمان این رویکرد را مهم‌ترین رویکرد منابر سنتی دانست و گفت: این جریان موجب شده که ابعاد مهم‌تر حادثه عاشورا یعنی بعد معنوی، اخلاقی و فرهنگ عاشورا آن چنان که باید مورد توجه قرار نگیرد.
 
وی اضافه کرد: غفلت از این جنبه بسیار مهم نهضت عاشورا موجب شد تا موضوع دومین کنگره حماسه حسینی به اخلاق و معنویت حماسه حسینی اختصاص پیدا کند.
 
مدیرعامل موسسه دارالمعارف شیعی با بیان اینکه همایش سال قبل این کنگره در قم برگزار شد،‌ بیان کرد: سیاست ما بر این است که هر سال این همایش را در یکی از استان‌های کشور برگزار کنیم تا به این وسیله مردم شهرهای مختلف به صورت مستقیم با این موضوع ارتباط برقرار کنند.
 


منبع : خبرگزاری فارس
  5
  0
  0
امتیاز شما به این مطلب ؟

latest article


 
نظرات کاربر
پر بازدید ترین مطالب سال
پر بازدید ترین مطالب ماه
پر بازدید ترین مطالب روز