فارسی
دوشنبه 11 اسفند 1399 - الاثنين 17 رجب 1442
قرآن کریم مفاتیح الجنان نهج البلاغه صحیفه سجادیه
620
0
نفر 0
0% این مطلب را پسندیده اند
تاریخ انتشار : 14 آذر 1391 ساعت 8:13 بعد از ظهر

رشد 42 درصدی اسلام ستیزی در فرانسه

رشد 42 درصدی اسلام ستیزی در فرانسه

 

در این گزارش به موارد متعدد تعدی به مسلمانان از جمله تعرض مستقیم به افراد ، آتش سوزی های عمدی ، تخریب اموال خصوصی افراد و نیز نشر مطالب توهین آمیز و غلط درباره مقدسات مسلمانان با هدف غیرقانونی جلوه دادن وجود اسلام در میان سایر ادیان فرانسه اشاره شده است. 

 

به گزارش خبرگزاری اهل بیت(ع) ـ ابنا ـ مرکز ملی مبارزه با اسلام ستیزی در فرانسه طی گزارشی از افزایش 42 درصدی اقدامات خصمانه علیه مسلمانان در سال 2012 در مقایسه با سالهای پیشین در این کشور خبر داد.

 

هرسال در فرانسه از اسلام و مسلمانان به زشت ترین شکل ممکن یاد می شود و اینک نیز با انتشار گزارش مرکز ملی مبارزه با اسلام ستیزی زنگ خطر درباره اعمال خصمانه علیه مسلمانان به صدا در آمد و آمار و ارقام ارائه شده باعث نگرانی مسلمانان ساکن فرانسه از آینده شان شده است.

 

در این گزارش به موارد متعدد تعدی به مسلمانان از جمله تعرض مستقیم به افراد ، آتش سوزی های عمدی ، تخریب اموال خصوصی افراد و نیز نشر مطالب توهین آمیز و غلط درباره مقدسات مسلمانان با هدف غیرقانونی جلوه دادن وجود اسلام در میان سایر ادیان فرانسه اشاره شده است.

 

کارشناسان امر عقیده دارند که تبلیغات رسانه ای برگرفته از کینه های قدیمی در غرب سعی دارند چهره ای خشن و تندرو از اسلام و مسلمانان ارائه نمایند و همین امر یکی از عوامل رشد اسلام ستیزی در غرب و به ویژه فرانسه است.

 

در همین رابطه یک دختر مسلمان فرانسوی گفت: مردم به حجاب و پوشش ما با نگاه تحقیرآمیز می نگرند ولی ما از این افراد می خواهیم درک کنند هرکس دین و عقاید مربوط به خود را دارد.

 

مامادو ندییای رئیس انجمن مسلمانان سنگال در فرانسه نیز گفت: اغلب مردم اسلام را نمی شناسند و بسیار باعث تاسف است که کشور بزرگی مانند فرانسه کشورهای اسلامی زیادی را به استمعار خویش در آورده است.

 

دلیل بوبکر متولی مسجد پاریس نیز خاطرنشان کرد: اتهاماتی که سعی در جلوه دادن اسلام به عنوان حامی تروریست دارد، بی اساس و توهین به مسلمانان است.

 

در همین راستا نهادهای مدنی مانند تشکل ضد اسلام هراسی می کوشند با روشهایی غیر از برگزاری تظاهرات ، اقدامات نژادپرستانه علیه مسلمانان را محکوم کنند. روش هایی مانند پخش تیزرهای تلویزیونی که درباره پیامدهای این تجاوزات و اثرات مخرب آن بر اتحاد و انسجام جامعه فرانسه هشدار می دهد.

 

در همین حال عده ای خواهان مطرح شدن امنیت مسلمانان به عنوان یک قضیه ملی هستند همچنان که فرانسوا اولاند رئیس جمهور فرانسه درباره یهودیان چنین طرحی را اجرا نمود.

 

گفتنی است که به تازگی در متروی لندن نیز یک بانوی محجبه مورد حمله وحشیانه یک فرد افراطی قرار گرفت که ویدیوی آن در سایت فارسی شبکه العالم نیز به نمایش گذاشته شده است.


منبع : پایگاه عرفان
620
0
0% (نفر 0)
 
نظر شما در مورد این مطلب ؟
 
امتیاز شما به این مطلب ؟
اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی:

آخرین مطالب

فلسفه شرور، عذاب‌ها و مصائب دنیائی از دیدگاه قرآن کریم
نگاهی به آسان‌گیری در دین از کلام استاد انصاریان
گزارش تصویری از سخنرانی استاد انصاریان در فاطمیه دوم
حذف زهرا(س) و امیرالمؤمنین علی(ع) از دین مساوی با کفر است
خداوند همه درها را به روی بندگان گناهکار خود نمی‌بندد
مراسم عزاداری فاطمیه دوم با سخنرانی استاد انصاریان ...
گزارش تصویری از دیدار جمعی از هنرمندان قم با استاد ...
غرب هنر عریانی را برای تخریب انسانیت آورده است
پوشش یا حجاب دستورى قرآنى و تكليفى انسانى است
توحید نیرویِ اتصال مؤمنین به پروردگار عالم است

بیشترین بازدید این مجموعه


 
نظرات کاربر
پر بازدید ترین مطالب سال
پر بازدید ترین مطالب ماه
پر بازدید ترین مطالب روز