فارسی
شنبه 03 آبان 1399 - السبت 7 ربيع الاول 1442
  554
  1
  0

مناسك حج‏

 

از اين كه ابراهيم و اسماعيل دعاى خود را نسبت به دريافت مناسك با «أَرِنا» زينت داده اند معلوم مى شود كه تعليم ذهنى و ظاهرى مناسك را نخواسته اند بلكه درخواستشان اين بوده كه حضرت حق جزء جزء مناسك و محل هاى آن و بلكه حقايق نهفته در مناسك را به آنان بنماياند، و تعليم به گونه اى باشد كه گويا واقعيات مناسك را با چشم سر بينند.

گرچه در آيات 196 تا 200 سوره مباركه بقره به برخى از مناسك اشاره شده و مى بايد در توضيح آن آيات، مناسك حج شرح داده شود ولى از آنجا كه لفظ مناسك كه دلالت بر همه اعمال حج دارد در آيه مورد بحث در دعاى ابراهيم آمده لازم مى بينم در همين بخش تا جائى كه مورد نياز است به بيان مناسك بپردازم.

 


منبع : پایگاه عرفان
  554
  1
  0
امتیاز شما به این مطلب ؟

آخرین مطالب


بیشترین بازدید این مجموعه


 
نظرات کاربر
هوشنگ محمدی سرشت
سلام من به چند کشور اروپایی و اسیایی مسافرت کرده ام ولی هیچکدام لذت بخش تراز مسافرت حج بخصوص حج واجب بمن خوش نگذشت بخصوص شبهاییکه تا صبح مقابل کعبه نشسته ای و حجاج را که از تمام دنیا با ملیت های مختلف برای طواف کعبه را دور میزنند بسیار لذت بخش و دیدنی است .اصلا چرا این شما اگر تا صبح هم کعبه را نگاه بکنی یک لحضه هم سیر نمیشوی . خدا قسمت کند البته اگر بخواهد یک آن وسایلش آماده و مهیا خواهد شد.الله العلم
پاسخ
0     0
2 مهر 1391 ساعت 07:08 صبح
پر بازدید ترین مطالب سال
پر بازدید ترین مطالب ماه
پر بازدید ترین مطالب روز