فارسی
سه شنبه 17 تير 1399 - الثلاثاء 16 ذي القعدة 1441

  854
  0
  0

مخالفت با ورود زائران بیت الله الحرام به غارهای حراء و ثور

مخالفت با ورود زائران بیت الله الحرام به غارهای حراء و ثور

 

 

مدیر اداره دفاع شهری مکه مکرمه خواستار مخالفت با ورود زائران بیت الله الحرام به غارهای حراء و ثور شد.

 

به گزارش خبرگزاری اهل بیت (ع) ـ ابنا ـ "جمیل اربعین" مدیر اداره دفاع شهری مکه خواستار منع دیدار زائران از غارهای حراء و ثور شد که با مخالفت معاون شهردار مکه مکرمه روبرو شد.

جمیل اربعین مدیر اداره دفاع شهری مکه مکرمه خواستار توقف فوری برنامه های دیدار از غار حراء در کوه النور و غار ثور به بهانه نبود شیوه ها و ابزارهای ایمنی آنها شد که معاون شهردار مکه با این درخواست مخالفت کرد.

معاون شهرداری مکه مکرمه گفت اگر دیواری در اطراف این اماکن ایجاد کنیم، مردم برای ورود به آن، دیوار را سوراخ کرده و مشکلات ما دوچندان خواهد شد.

این اظهارات در جریان کارگاه عملی سازمان دهندگان تورهای گردشگری مکه مکرمه با عنوان الواقع و المامول با حضور سرلشگر ابراهیم الحمزی رئیس پلیس مکه مکرمه و جمیل اربعین مدیر اداره دفاع شهری مکه مکرمه، توفیق مدنی مدیر اداره حمل و نقل مکه مکرمه، مدیر اداره شورای گردشگری و باستانی مکه مکرمه و برخی از مسئولان و صاحبان و مدیران شرکتهای حج و عمره بیان شد.

از سوی دیگر، اداره راهنمایی و رانندگی مکه مکرمه خواستار مرتبط شدن برنامه های تورهای گردشگری به دفاتر موسسات طوافه و شرکتهای عمره و اطلاع رسانی به اتاق عملیات راهنمایی و رانندگی در خصوص حرکت اتوبوسهای آنها برای ارسال گشتی هایی به منظور تسهیل حرکت آنها و همچنین تعیین خطوط رفت و آمد مشخص برای اتوبوسهای مکانهای تاریخی شد

از سوی دیگر مشعل المغربی مدیر اداره راهنمایی و رانندگی مکه مکرمه گفت بیشتر حجاج و زائرانی که به مکه مکرمه می آیند به زیارت اماکن تاریخی و اسلامی می روند که تردد آنها به شیوه های نامنظم و پراکنده از طریق  اتوبوسهای خصوصی است که فاقد شیوه ها  استانداردهای ایمنی هستند.

وی درباره تجمع و ازدحام خودروها در جبل النور و جبل ثور و توقف برخی در جاده ها که سبب بروز خطرات برای زائران می شود،  هشدار داد.

 


منبع : خبرگزاری اهل بیت (ع) ـ ابنا
  854
  0
  0
امتیاز شما به این مطلب ؟

آخرین مطالب


بیشترین بازدید این مجموعه


 
نظرات کاربر
پر بازدید ترین مطالب سال
پر بازدید ترین مطالب ماه
پر بازدید ترین مطالب روز