فارسی
دوشنبه 05 خرداد 1399 - الاثنين 2 شوال 1441
  249
  0
  0

معاشرت معنوى مقدس اردبیلى

انسان از طریق تقویت ایمان و تقوا و عبادت و خدمت مى تواند به جایى برسد که خود را در محضر معنوى اولیاى الهى حاضر کند و از انفاس قدسیه آنان بهره مند گردد .

حضور فیزیکى این گونه چهره هاى ملکوتى در فضاى حیات لازم نیست بلکه معرفت و شناخت آنان و تجلى دادن مقام نورانى آن بزرگواران در قلب و آشنایى با روش و منش و فرهنگشان در رشد و تکامل انسانى ، کافى است .مقدس اردبیلى از چهره هاى برجسته اى است که راه شناخت و معرفت به پیامبر اسلام  (صلى الله علیه وآله) و امامان  (علیهم السلام) را طى کرد و حقیقت نورى آنان را در قلب پاکش تجلى داد و با رنگ گرفتن از فرهنگ و اخلاق آنان به مقاماتى بس بلند و درجاتى بس عالى رسید .

یکى از شاگردان با تقوا و درستکارش مى گوید : نیمه شبى استاد را دیدم عبا به سر کشیده به سوى حرم مطهر امام موحدان و نور دل عارفان و مولاى عاشقان امیر مومنان على  (علیه السلام) در حرکت است .با توجه به این که همه درهاى صحن بسته بود و نهایتاً درهاى حرم مطهر هم به وسیله کلیدداران قفل شده بود ، از رفتن استاد به سوى حرم شگفت زده شدم ، تصمیم گرفتم بى خبر دنبال استاد حرکت کنم تا ببینم داستان استاد در این وقت شب و رفتنش به سوى حرم از چه قرار است ؟ !

استاد به درب بسته صحن رسید ، در به روى او باز شد ، به سوى حرم رفت ، در حرم هم به روى او گشوده شد ، وارد حرم گشت ، خطاب به مولاى خود نمود که در چنین و چنان مساله فقهى مشکل دارم ، اى حلال مشکلات ! مشکلم را بگشاى .از میان ضریح ندایى با محبت به گوش رسید که : به سوى مسجد کوفهبرو فرزندم مهدى را در آنجا ملاقات مى کنى ، مشکل فقهى خود را با او درمیان بگذار که او براى تو حل خواهد کرد .

 

 

  249
  0
  0
امتیاز شما به این مطلب ؟

آخرین مطالب

    همبستگى و رفاقت موجودات
    اثر گذارى پیامبر و اهل بیت (علیهم السلام)
    برنامه هاى انسان ساز قرآن
    اسلام آیینى جهان شمول
    گیاه و حیوان
    هشدار آیات و روایات
    فقط اسلام مورد پذیرش خداست
    معاشرت ، هماهنگى با نظام خلقت
    خیر عظیم
    آسیه همسر فرعون

بیشترین بازدید این مجموعه

      عقل تعدیل کننده غریزه
      مربیان و پنج دوره حیات انسان
      مربیان ، باغبانان گلستان زندگى
      تهمت و بهتان
      اوج رفاقت انسانى و الهى
      نجات از مرگ سیاه
      عذاب ستمگران و پاداش نیکوکاران
      نیاز انسان به وحى
      سه گروه قارى قرآن
      سخن ناشر

 
نظرات کاربر
پر بازدید ترین مطالب سال
پر بازدید ترین مطالب ماه
پر بازدید ترین مطالب روز