فارسی
سه شنبه 30 دى 1399 - الثلاثاء 5 جمادى الثاني 1442

267
0
0%

معاشرت معنوى مقدس اردبیلى

انسان از طریق تقویت ایمان و تقوا و عبادت و خدمت مى تواند به جایى برسد که خود را در محضر معنوى اولیاى الهى حاضر کند و از انفاس قدسیه آنان بهره مند گردد .

حضور فیزیکى این گونه چهره هاى ملکوتى در فضاى حیات لازم نیست بلکه معرفت و شناخت آنان و تجلى دادن مقام نورانى آن بزرگواران در قلب و آشنایى با روش و منش و فرهنگشان در رشد و تکامل انسانى ، کافى است .مقدس اردبیلى از چهره هاى برجسته اى است که راه شناخت و معرفت به پیامبر اسلام  (صلى الله علیه وآله) و امامان  (علیهم السلام) را طى کرد و حقیقت نورى آنان را در قلب پاکش تجلى داد و با رنگ گرفتن از فرهنگ و اخلاق آنان به مقاماتى بس بلند و درجاتى بس عالى رسید .

یکى از شاگردان با تقوا و درستکارش مى گوید : نیمه شبى استاد را دیدم عبا به سر کشیده به سوى حرم مطهر امام موحدان و نور دل عارفان و مولاى عاشقان امیر مومنان على  (علیه السلام) در حرکت است .با توجه به این که همه درهاى صحن بسته بود و نهایتاً درهاى حرم مطهر هم به وسیله کلیدداران قفل شده بود ، از رفتن استاد به سوى حرم شگفت زده شدم ، تصمیم گرفتم بى خبر دنبال استاد حرکت کنم تا ببینم داستان استاد در این وقت شب و رفتنش به سوى حرم از چه قرار است ؟ !

استاد به درب بسته صحن رسید ، در به روى او باز شد ، به سوى حرم رفت ، در حرم هم به روى او گشوده شد ، وارد حرم گشت ، خطاب به مولاى خود نمود که در چنین و چنان مساله فقهى مشکل دارم ، اى حلال مشکلات ! مشکلم را بگشاى .از میان ضریح ندایى با محبت به گوش رسید که : به سوى مسجد کوفهبرو فرزندم مهدى را در آنجا ملاقات مى کنى ، مشکل فقهى خود را با او درمیان بگذار که او براى تو حل خواهد کرد .

 

 

267
0
0%
 
نظر شما در مورد این مطلب ؟
 
امتیاز شما به این مطلب ؟

آخرین مطالب

قدردانی استادانصاریان از خادمین سیدالشهدا علیه السلام
سخنراني مهم استاد انصاريان در روز شهادت حضرت ...
شكر عبد ، كرم حق
ایمان، نخستین ویژگی اولیاءالله
مسجدی در اسپانیا به علت كثرت جمعیت در نمازهای جماعت ...
تخریب سازمان یافته قبور شیعیان قطر
نیایشی برای وداع با ماه رمضان‏
مراسم احیاء شب های قدر استاد حسین انصاریان اعلام شد
دعای اول
همایش نقش مرجعیت شیعه در هدایت نسل جوان

بیشترین بازدید این مجموعه

رابطه نفس با بدن
جهاد اکبر
آراستگى به خوشخویى
چهار عنصر وجود انسان
جايگاه زن قبل از اسلام
استاد حسین انصاریان؛ تولیدات مرکز نور، پشتوانه علمی ...
قدردانی استادانصاریان از خادمین سیدالشهدا علیه السلام
توحيدات ثلاثه‏
عزلت از گناهان شخصى‏
عروق و اعصاب زبان‏

 
نظرات کاربر
پر بازدید ترین مطالب سال
پر بازدید ترین مطالب ماه
پر بازدید ترین مطالب روز

گزارش خطا