فارسی
چهارشنبه 05 آبان 1400 - الاربعاء 21 ربيع الاول 1443
قرآن کریم مفاتیح الجنان نهج البلاغه صحیفه سجادیه
360
0
نفر 0
0% این مطلب را پسندیده اند

تغییر رأی

حاج آقا رضایی عالم بزرگواری است که در رجایی شهر کرج – گوهر دشت -  با جاذبه ای فوق العاده و فعالیتی پردامنه ، تأثیر فراوانی بر منطقه گذاشته است . وی قبل از انقلاب برای تبلیغ  به آن منطقه رفته ، که خیلی مورد پسند واقع شده و مردم او را به طور دائم نزد خود نگاه داشته اند و تاکنون نیز از برکات وجودش بهره می برند . سالهاست که من به دعوت حاج آقا رضایی به رجایی شهر می روم .
اوایل انقلاب ، ده شب منبر داشتم . شبی جوانی آمد و اظهار داشت : « من هر شب پای منبر شما می آیم و خیلی علاقمند  به طلبگی هستم ؛ اما مادرم و پدرم – که در دادگستری منصب بالایی دارد – به شدت مخالف اند و حتی یکی ، دو بار مرا کتک مفصلی زده اند . با این وجود من می خواهم این مسیر را ادامه بدهم . » گفتم : « اگر واقعا دلت می خواهد و حاضری مشکلات این راه را متحمل شوی ، دیگر در کرج نمان . به قم برو و مشغول شو. من حاضرم تا وقتی که روی پای خودت بایستی ، خرجت را بدهم .»
او به قم رفت و رشد زیادی کرد و در زمینۀ ادبیات به استادی رسید و شاگردان زیادی در کلاسش حاضر شدند . روزی پدرش او را در حین درس دادن با عدۀ کثیری می بیند و شگفت زده می شود . بدین ترتیب او از رأی خودش برمی گردد و اکنون با پسرش موافق است . آن جوان یکی ، دو کتاب از کتابهای درسی قدیم حوزه را نیز خلاصه کرده و به چاپ رسانده که جزوی از کتب درسی حوزه قرار گرفته است . این هم از برکات مسجد حاج آقا رضایی در گوهردشت کرج است .

 


منبع : منتشر شده توسط اسناد انقلاب اسلامي
360
0
0% (نفر 0)
 
نظر شما در مورد این مطلب ؟
 
امتیاز شما به این مطلب ؟
اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی:

آخرین مطالب

پانزده خرداد
اذان ، قرار ملاقات ماست
فضای باز سیاسی
دستگیری و بازداشت انقلابیون
تبدیل کاباره به چلوکبابی
دستگیری و زندانی شدن
توسل به حضرت حجت برای آمدن میهمان
وسوسۀ شیطانی
آرامش و برکت منبر
ملاقات با پروفسور حامد الگار در لندن

بیشترین بازدید این مجموعه


 
نظرات کاربر
پر بازدید ترین مطالب سال
پر بازدید ترین مطالب ماه
پر بازدید ترین مطالب روز

گزارش خطا