فارسی
چهارشنبه 28 ارديبهشت 1401 - الاربعاء 17 شوال 1443
قرآن کریم مفاتیح الجنان نهج البلاغه صحیفه سجادیه
382
0
نفر 0
تاریخ انتشار : 29 ارديبهشت 1389 ساعت 08:14 صبح

رونمايي از گنبد حرم کاظمین (ع)

به گزارش شیعه آنلاین به نقل از ایسنا، رييس ستاد بازسازي عتبات عاليات عراق در ايران گفت: 13 رجب، طلاكاري گنبد حرم امام موسي‌ بن جعفر ‌(س) در كاظمين رونمايي مي‌شود.
حسن پلارك، درباره‌ي نحوه‌ي مشاركت ايران در بازسازي حرمين عسگرين (س) در سامرا با توجه به آغاز ساخت اين حرم از سوي دولت با همكاري يونسكو، اظهار كرد: پس از انفجار دل‌خراش سامرا، دولت عراق و يونسكو براي ساخت اين حرم فعال شدند و تقريبا كارهاي سازه‌يي توسط آن‌ها انجام شده است، تزيينات و معماري داخل حرم باقي مانده بود كه اين كارها با رايزني‌ خوب دوطرف و هماهنگي دفاتر مراجع در عراق و ايران و متوليان حرم برعهده‌ي ايران گذاشته شد.
وي ادامه داد: ستاد بازسازي عتبات عاليات عراق سه بخش سنگ‌كاري كف و ديوار حرم همراه تهيه و نصب تهويه‌ي صنعتي و آينه‌كاري داخل گنبد و طلاكاري ايوان ورودي حرم را برعهده دارد. هم‌چنين طلاكاري گنبد حرمين عسگرين (س) در دستور است كه هنوز درحال مذاكره با طرف عراقي هستيم تا اين بخش را هم برعهده گيريم. پلارك درباره‌ي آخرين وضعيت ساخت ضريح حرم حضرت ابوالفضل (س) كه از سال پيش ساخت آن در ايران آغاز شده است، بيان كرد: ساخت ضريح، كار مشتركي بين ستاد و متوليان حرم مطهر حضرت ابوالفضل (س) بود. اين پروژه پيشرفت خاص خود را دارد و قرار است، با يك توافق جديد با توليت حرم، اين ضريح را به‌موقع در جاي خود نصب كنيم. او درباره‌ي اين‌كه آيا زمان خاصي براي تحويل و نصب ضريح در نظر گرفته‌ايد؟ گفت: هنوز زمان خاصي را نمي‌توانيم اعلام كنيم. در گذشته، مشكلاتي در زمينه‌ي هماهنگي داشتيم كه اكنون برطرف شده است. دوستان عراقي و متوليان حرم نيز براي اين كار متولياني دارند، ما هم متوليان و نذوراتي داريم كه آن‌ها را بايد با يكديگر هماهنگ كنيم تا كار انجام شود.


منبع : شیعه انلاین
382
0
0% (نفر 0)
 
نظر شما در مورد این مطلب ؟
 
امتیاز شما به این مطلب ؟
اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی:
لینک کوتاه

آخرین مطالب

سفارش امام صادق(ع) به دعا کردن برای گنهکاران
اسلام، دین عشق و محبت است/ خدا، عاشق علی(ع) بود
دل هیچ بنده‌ای را نسوزانید
زندگی امیرالمومنین(ع) باید برای ما موعظه و عبرت ...
اثر نان حلال به صورت ابدی ماندگار است
با خود مهربان باشید تا گرفتار دوزخ نشوید
اعلام برنامه سخنرانی‌های استاد انصاریان در ماه ...
روزگار بی‌خطر، پر از امنیت و عدالت خواهد آمد 
پیام تسلیت استاد انصاریان به مناسبت رحلت آیت ...
اقتدا به حضرت زهرا(س) از خطرات دنیا و عذاب آخرت ...

بیشترین بازدید این مجموعه


 
نظرات کاربر
گزارش خطا  

^