فارسی
يكشنبه 10 اسفند 1399 - الاحد 16 رجب 1442
قرآن کریم مفاتیح الجنان نهج البلاغه صحیفه سجادیه
128
0
نفر 0
0% این مطلب را پسندیده اند

تشدید مبارزات

 با پیش آمدن حادثۀ خونین 19 دی 1356 در ایام محرم و حمله به حوزۀ علمیه قم ، خطبا و گویندگان مذهبی بهانۀ خوبی برای حمله به دستگاه پیدا کرده بودند . آنها تا آخر ماه صفر ، که ایام تبلیغی محسوب می شود وبا توجه به فضای باز سیاسی که جرأت دو چندان شده بود ، سخنرانان بطور مستقیم بر ضد شاه سخن می گفتن و شاه را آدمی بی دین و بی پروا معرفی می کردند که هیچ باکی از ریختن خون بی گناهان و حمله به حوزۀ امام صادق (ع) و کشتن فرزندان معنوی حضرت ندارد .
پس از آن ، حوادث خونین دیگری در گوشه و کنار مملکت رخ داد. این کشتارهای پی درپی و نیز مراسم اربعین آنها ، که در همۀ شهرهای ایران و بطور هماهنگ بر پا می شد ، تظاهرات خیابانی و شورش های گسترده ای را همراه داشت . بدین صورت چرخ انقلاب هر چه تندتر به گردش درآمد .
جلسات روحانیت مبارز ، که در یک محل و با شرکت حدود 20 نفر برگزار میشد ، با پیوستن عدۀ بسیاری ، بصورت مجالس منطقه ای درآمد . جلسات به تعداد مناطق تهران ، به 14 رسید و در رأس هر یک فردی ممتاز قرار گرفت که کارها را سروسامان  می داد. در آخر قرار شد که تصمیمات کلی در مرکز گرفته شود ، بنابراین از هر منطقه ای دو نفر در جلسات مرکزی شرکت می کردند ، کارها برنامه ریزی و به دیگر مناطق اعلام می شد . به علاوه اعلامیه های پرمحتوایی با امضای تمامی اعضا صادر میشد که به خوبی حرکت مردمی را هدایت کرده ، شدت می بخشید.


منبع : منتشر شده توسط مرکز اسناد انقلاب اسلامی
128
0
0% (نفر 0)
 
نظر شما در مورد این مطلب ؟
 
امتیاز شما به این مطلب ؟
اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی:

آخرین مطالب

اذان ، قرار ملاقات ماست
فضای باز سیاسی
دستگیری و بازداشت انقلابیون
تبدیل کاباره به چلوکبابی
دستگیری و زندانی شدن
پانزده خرداد
توسل به حضرت حجت برای آمدن میهمان
وسوسۀ شیطانی
آرامش و برکت منبر
ملاقات با پروفسور حامد الگار در لندن

بیشترین بازدید این مجموعه


 
نظرات کاربر
پر بازدید ترین مطالب سال
پر بازدید ترین مطالب ماه
پر بازدید ترین مطالب روز