فارسی
شنبه 25 مرداد 1399 - السبت 25 ذي الحجة 1441

  498
  0
  0

سالم ماندن قرآن در انفجار اخیر شهر کربلا

 
به گزارش شیعه آنلاین، قرآن معجزه جاويد خاتم پيامبران، حضرت محمد مصطفی (ص) است. برای در امان ماندن یا عدم تحریف این کتاب مقدس، می‌توان دو نوع دلیل بیان کرد. دلیل نوع اول، دلیل نقلی است. خداوند متعال در آیه‌ای از قرآن کریم می‌فرماید: "انا نحن نزلنا الذکر وانا له لحافظون" یعنی ما خود قرآن را نازل کردیم و خودمان حافظ آن هستیم.
اما دومین نوع از دلایلی که می‌توان برای اثبات در امان ماندن یا عدم تحریف قرآن کریم آورد، دلایل عینی یا ظاهری است. در طول تاریخ داستان‌هایی وجود داشته که از حوادث طبیعی و یا اتفاقاتی خطرناکی حکایت دارد که در آن بسیاری از افراد جان خود را از دست داده و آسیب بسیاری نیز به محل وقوع حادثه یا اتفاق رسیده است. در برخی از این داستان‌ها نیز از سالم ماندن قرآن کریم سخن به میان آمده و از همین رو می‌توان آن را به عنوان یک از مسائل ثابت کننده معجزه بود این کتاب بیان کرد.
جدیدترین نمونه از این داستان‌ها در انفجار اخیر شهر کربلا معلی رخ داد، به طوری که – چنانچه در تصاویر مشاهده می‌شود – بر اثر انفجار مهیبی که توسط نیروهای وهابی شبکه تروریستی القاعده رخ داد، تعداد زیادی از افراد بی‌گناه به شهادت رسیده و برخی از خودروهای موجود در نزدیکی محل انفجار به طور کامل در آتش سوختند. در این انفجار بیش از ۲۰ نفر به شهادت رسیده و حدود ۴۰ نفر زخمی شدند.
اما نکته قابل توجه در این حادثه، سالم ماندن یک جلد کلام الله مجید در خودرویی بوده که به طور کامل در آتش سوخته است و در صورت طبیعی می‌بایست به طور کامل در آتش می‌سوخت و خاکستر می‌شد، اما به خواست خداوند متعال این قرآن سالم مانده تا حادثه و رخداد دیگری برای اثبات معجزه بودن این کتاب مقدس باشد.منبع : شیعه انلاین
  498
  0
  0
امتیاز شما به این مطلب ؟

آخرین مطالب

    پذیرش تعلیمات امام هدایت کلید بهشت است
    «صحیفهٔ سجادیه» به‌عنوان کتاب رسمی درسی در مدارس ...
    اساتید فعال در پژوهش تخصصی در حیطه «صحیفه سجادیه» ...
    گزارش تصویری/ نشست صمیمانه صحیفه پژوهان با استاد ...
    تکروی مورد نفرت خداست
    گزارش تصویری/ مراسم دعای عرفه در حسینیه هدایت با نوای ...
    گزارش تصویری سخنرانی استاد انصاریان در بیت آیت الله ...
    برگزاری مراسم روحبخش دعای عرفه امام حسین(ع) توسط استاد ...
     با رعایت بهداشت به مراسم‌های عزاداری امام حسین علیه ...
    معرفی کتاب «یک شب و روز عاشورا» از سری آثار عاشورایی ...

بیشترین بازدید این مجموعه

      مطالب ناب استاد انصاریان در «سروش»، «ایتا»، «بله» و ...

 
نظرات کاربر
پر بازدید ترین مطالب سال
پر بازدید ترین مطالب ماه
پر بازدید ترین مطالب روز