فارسی
پنجشنبه 23 مرداد 1399 - الخميس 23 ذي الحجة 1441
  1367
  0
  0

مدیر عامل مرکز علمی تحقیقاتی دارالعرفان الشیعی ؛ همت مضاعف و کار مضاعف شالوده بقای مراکز تحقیقاتی و اسلامی است

 مدیر عامل مرکز علمی تحقیقاتی دارالعرفان الشیعی گفت : همت مضاعف و کار مضاعف شالوده بقای مراکز تحقیقاتی و اسلامی است وی روز یکشنبه در جمع اصحاب رسانه ضمن معرفی مرکز علمی تحقیقاتی دارالعرفان الشیعی افزود : این مرکز  علمی یکی از فعالترین مرکز علمی تحقیقاتی جهان اسلام و شیعیان در حوزه امور فرهنگی و دینی است .
پیمان با بیان اینکه مرکز علمی تحقیقاتی دارالعرفان شیعی در سال 1377 به همت و تحت اشراف استاد حسین انصاریان فعا لیت خود را آغاز نموده است. ادامه داد: این مؤسسه فرهنگی و دینی با هدف پاسداری از مرزهای عقیدتی مکتب اهل بیت(ع) بنیان نهاده شده است.

 مدیر عامل مرکز علمی تحقیقاتی دارالعرفان الشیعی اظهار داشت:تلاش جهت شناساندن فرهنگ ناب اهل بیت عصمت و طهارت(ع) در داخل و خارج، گردآوری و تألیف و تدوین مقالات، متون. کتب دینی و ترجمه به زبانهای خارجی و بالعکس، برپایی نمایشگاه ها و جشنواره های فرهنگی و هنری با محوریت دین از دیگر اهداف تاسیس این موسسه می باشد .

پیمان انجام مبادلات فرهنگی و هنری از طریق ارائه خدمات و کالاهای فرهنگی و هنری از قبیل، کتاب، مطبوعات، نوارهای صوتی و تصویری و نرم افزارهای رایانه ای و  تلاش در جهت گردآوری آثار فرهنگی به منظور کمک به حفظ و حراست میراث فرهنگی و دینی را از دیگر اهداف این مرکز برشمرد و بیان داشت: طراحی و تأسیس کتابخانه عمومی و تخصصی و ایجاد مرکز تهیه و تکثیر آثار صوتی و تصویری مذهبی از دیگر اهداف این مرکز است .

وی  در بخش دیگری از گفت و گوی خود خاطرنشان کرد: ایجاد پایگاههای اطلاع رسانی اینترنتی جهت ارائه خدمات علمی پژوهشی و اطلاع رسانی در زمینه علوم و معارف اسلامی، ایجاد مراکز پاسخگوئی به سئوالات و شبهات عقیدتی، اخلاقی و خانوادگی و اجتماعی بصورت اینترنتی، تلفنی، حضوری و مکاتبه ای از دیگر برنامه های این مرکز می باشد .


مدیر عامل مرکز تحقیقاتی دارالعرفان، ایجاد مرکز تخصصی تربیت مبلغ و واعظ برای تبلیغ دین در داخل و خارج کشور، جمع آوری و تنظیم و نشر آثار استاد حسین‌ انصاریان با بیش از 80 جلد کتاب در قالب 50 عنوان، همچنین تکثیر بیش از 5 هزار ساعت سخنرانی مضبوط در قالب 480 عنوان از دیگر فعالیت های این مرکز می باشد.

آیت پیمان سخنان و تالیفات استاد انصاریان را موضوعات اساسی علوم و معارف اسلامی بخصوص در حوزه عقاید ، سیره ، اخلاق ، تفسیر و عرفان اسلامی و کلام و امور اجتماعی معرفی کرد .


وی تصریح کرد: بحمدالله در پایگاه اطلاع رسانی عرفان به نشانی irwww.ansarian و  www.erfan.ir که امروز با 3 زبان زنده دنیا در حال فعالیت  می باشد. بخش اعظم آثار مکتوب و قریب 3 هزار سخنرانی موضوع گذاری شده استاد انصاریان در اختیار عموم قرارداده است
. وی تاکید کرد: در حال حاضر مجموعه ای از علوم ، معارف ، سیرة اهل بیت(ع) ، مقالات و ویژه نامه های مذهبی و هزاران مورد پرسش و پاسخ عقیدتی، اخلاقی، کلامی و فقهی را در کنار متن قرآن، نهج البلاغه، صحیفة سجادیه با ترجمه روان و دقیق استاد انصاریان در فضای مجازی به صورت رایگان در اختیارتشنگان معارف الهی عرضه نموده است.

پیمان افزود :  در سال 88 به همت مدیران اجرایی این مرکز، سایت اسلام شیعه به 22 زبان زنده دنیا با موضوعات مختلف اسلامی راه اندازی و این سایت امروز یکی از مهمترین منابع کلامی و اعتقادی شیعی به حساب می آید .
آیت پیمان در پایان گفت و گوی خود تصریح کرد : مرکز علمی تحقیقاتی دارالعرفان در حال حاضر به نشانی قم ، خیابان شهید فاطمی (دور شهر ) ، کوچه شماره 19 ، پلاک 27 در خدمت علاقمندان بوده و به یاری خداوند منان قرار است ، مراسم کلنگ زنی احداث ساختمان جدید مرکز با حضور دانشمند فرزانه استاد حسین انصاریان روز سه شنبه 17 فرودین ساعت 17 به نشانی انتهای 45 متری عمار یاسر ، کمربندی قم ، نرسیده به موسسه تحقیقاتی دارالحدیث با حضور علما، و فضلا و عموم شهروندان برگزار شود .  

 


منبع : صدای شیعه
  1367
  0
  0
امتیاز شما به این مطلب ؟

آخرین مطالب


بیشترین بازدید این مجموعه


 
نظرات کاربر
پر بازدید ترین مطالب سال
پر بازدید ترین مطالب ماه
پر بازدید ترین مطالب روز