فارسی
دوشنبه 27 ارديبهشت 1400 - الاثنين 4 شوال 1442
قرآن کریم مفاتیح الجنان نهج البلاغه صحیفه سجادیه
543
0
نفر 0
0% این مطلب را پسندیده اند
تاریخ انتشار : 15 فروردين 1389 ساعت 09:08 صبح

افزایش فعالیت تبلیغاتی پیروان آئین «سیک» در ایران

به گزارش شیعه آنلاین، طی سال‌های اخیر پیروان ادیان و فرقه‌های مختلف منحرف از جمله مسیحیت، بهائیت، وهابیت، زرتشت، شیطان پرستی و نیز برخی فرقه‌های عرفانی‌های کاذب، برای جذب هر چه بیشتر نیرو و منحرف کردن افکار شیعیان به ویژه جوانان، بر فعالیت‌های تبلیغاتی خود افزوده‌اند.
هر گروه از پیروان این ادیان و فرقه‌های انحرافی، از سبک خاصی برای فریب جوانان استفاده می‌کنند. برای نمونه مسیحیان همزمان با توزیع رایگان کتاب انجیل و تکیه بر مسأله صلح دوستی و مهر و محبت، بر تبلیغات خود افزوده‌اند. پیروان فرقه بهائیت نیز از روش‌های گوناگون به ویژه تکیه بر روش‌ها و جذابیت‌های جنسی استفاده می‌کنند.
اما وهابیت که حامی اصلی آن دولت عربستان سعودی است، با تکیه بر پول نفت شاهزادگان وهابی آل سعود، تلاش می‌کنند با پرداخت کمک‌های نقدی و غیرنقدی به خانواده‌های فقیر شهرها و روستاهای مرزی و جنوبی کشور، آنان را فریب داده و با اندیشه‌های انحرافی خود همسو کنند. پیروان فرقه‌های عرفانی کاذب نیز با برگزاری جلسات خانگی، تلاش می‌کنند بر جوانان تأثیر بگذارند. اما شیطان پرست‌ها بیشتر از طریق نمادهای خود که به نظر می‌رسد برای برخی جوانان جذابیت خاصی دارد، تلاش کرده‌اند برای خود جای پایی باز کنند.
اما پیروان آئین «سیک» در ایران نیز که تعداد آنان بسیار اندک است، اخیرا بر تحرکات و فعالیت‌های تبلیغاتی خود برای جذب هر چه بیشتر نیرو و ترویج افکار و اندیشه‌های منحرف خود افزوده‌اند. بررسی‌های انجام شده توسط خبرنگار شیعه آنلاین نشان می‌دهد که پیروان این آئین، فضای مجازی را بهترین عرصه برای فعالیت تبلیغاتی خود یافته‌اند از همین رو ملاحظه می‌شود که تعدادی وبلاگ شخصی و گروهی به زبان فارسی توسط پیروان آئین «سیک» راه‌اندازی شده است. برای نمونه جوانی ایرانی به نام «راشام» که از پیروان این آئین است، با راه‌اندازی وبلاگی برای معرفی اندیشه‌های خود، نوشته: "من يكی از اقليت های سيك هستم، دوست دارم در وبلاگم درباره آئين سيك و 10 گوروی مقدس به هموطن هايم اطلاعاتی بدهم".
شایان ذکر است مذهب «سیک» محصول اختلافات مذهبی سده ۱۵ میلادی است و مدعی بوده که چکیده نخستین آموزه‌های گورو نانک (پیامبر سیک‌ها زاده ۱۴۶۹میلادی) است. او کوشید یک دین تلفیقی از اسلام و هندوگرایی به وجود آورد. نانک بر اصول مشترک این دو مذهب تأکید کرد و از موارد جدایی و اختلاف به ‌ویژه در آیین‌ها و نیایش‌ها دوری نمود.


منبع : شیعه انلاین
543
0
0% (نفر 0)
 
نظر شما در مورد این مطلب ؟
 
امتیاز شما به این مطلب ؟
اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی:

آخرین مطالب

اگر پول ندارید، با اخلاق هزینهٔ مردم شوید
نقش دین و اعتقاد به خدا چه ارتباطی با پیشرفت و ترقی ...
چهار راهکار برای دوری شیطان از انسان
گزارش تصویری مراسم احیاء حسینیه همدانیها
از استاد انصاریان به عنوان چهره قرآنی تجلیل شد
عظمت شب قدر در روايات و تفاسير از کلام استاد انصاریان
گزارش تصویری سخنرانی استاد انصاریان در حسینیه هدایت
حضرت علی(ع) نعمت باطنی خداوند برای بندگان است
سه دشمنی که مانع ورود به بهشت می‌شوند
مراسم احیای شب‌های قدر استاد حسین انصاریان اعلام شد

بیشترین بازدید این مجموعه

روایت خوانده شده توسط استاد انصاریان در شب 21 ماه مبارک ...

 
نظرات کاربر
پر بازدید ترین مطالب سال
پر بازدید ترین مطالب ماه
پر بازدید ترین مطالب روز

گزارش خطا