فارسی
دوشنبه 01 بهمن 1397 - الاثنين 15 جمادى الاول 1440
  137
  0
  0

استاد انصاریان: دشمن برای جدایی مردم از دین و روحانیت سخت در تلاش است/ تلاش دارند فتوای مرجعیت را از ارزش بیندازند

استاد انصاریان: دشمن برای جدایی مردم از دین و روحانیت سخت در تلاش است/ تلاش دارند فتوای مرجعیت را از ارزش بیندازند

دارالعرفان/ مفسّر، محقق و پژوهشگر علوم و معارف اسلامی گفت: طی چهار دهه گذشته دشمنی دشمنان از هر طرُقی بر این نظام، انقلاب و مردم بروز کرده است، اما آنچیزی که برای دست یافتن آن سخت در تلاشند جدایی مردم از دین، روحانیت به ویژه مراجع معظم تقلید هستند.

به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل مؤسسه علمی فرهنگی دارالعرفان، استاد حسین انصاریان در حسینیه آیت الله ابن الرضا(ع) خوانسار به تببین برنامه های دشمن برای ضربه زدن به دین و روحانیت اشاره کرد و اظهارداشت: برنامه دشمن این است که فتوای مرجعیت را از ارزش بیندازد؛ روزگاری مردم بسیار به مرجعیت و فتوا وابسته بودند؛ میرزای شیرازی یک فتوا داد: «امروز استعمال توتون و تنباکو در حکم محاربهٔ با امام عصر(عج) است» و در تاریخ قابل مشاهده است که مردم چطور برای فتوای او ارزش قائل شدند و آن را تمام و کمال انجام دادند.

این مبلغ عرصه بین الملل در مورد بخش دوم دعای ندبه که دشمن شناسی است، گفت: بخش دوم دعای ندبه، دشمن شناسی قبل از دوست شناسی است. در آن جملاتی که کلمهٔ بدر، حُنین، خیبر و کارگردانان ابلیس صفتِ این جنگ ها را بیان می کند، نشان می دهد ابداً این خط تاریک ابلیسی به زمان رسول خدا(ص) اختصاص نداشته است.

استاد انصاریان افزود: این جریان خطرناک باطلی است که فقط به دست امام عصر(عج) قطع  و ریشه اش کنده می شود. در حال حاضر جریان بدر، خیبر، حنین و سردمداران آن؛ اسرائیل، آمریکا، انگلستان، فرانسه و بعضی از کشورهایی است که شمشیر قلدری به کمرشان بسته اند و حاضر هم نیستند که این شمشیر را غلاف کنند.

وی نیمه عریان کردن زنان و دختران مسلمان و همچنین گره زدن سفرهٔ مسلمان ها با اقتصاد ربایی را شیوه های دشمن کنونی برای جدایی مردم از دین دانست و تصریح کرد: کارهایی که امروز دشمن انجام می دهد تنها لباسش را تغییر داده وگرنه آشکار کردن همان دشمنی های بدر، خیبر و حنین است.

استاد اخلاق و تربیت حوزه علمیه ادامه داد: مثلاً یک حرف دشمن در زمان ما که هشتاد نود سال سابقه دارد، این است که اگر بخواهید کل مسلمان های کشورهای اسلامی را از دین جدا کنید، دختران و زنان آنها را از خانه بیرون بکشید و در پارک ها، جنگل ها، خیابان ها، ادارات و دانشگاه ها نیمه عریانشان کنید. جوان ها و مردها وقتی هر روز این زنان و دختران عشوه گر آرایش کرده و نیمه عریان را ببینند، تحریکات شهواتشان به قدری قوی می شود که دین را راحت کنار می گذارند.

 

دشمنی با گسترش ربا در جامعه

استاد انصاریان افزود: اقدام دیگر دشمن در زمان ما، البته در این قرن اخیر، یک گناه بسیار خطرناکِ اختراعِ یهود است. گناه این است که سفرهٔ مسلمان ها را با ربا، یعنی بانک ها آمیخته کنید و زلف سفرهٔ مسلمان ها را با پول ها و اقتصاد ربایی گره بزنید تا حرام بخورند و دین مثل کبوتری که از قفس می پرد، از قفس قلبشان بپرد.

وی با بیان اینکه دعا یک خزانه و گنجینه است، دعای ندبه را به دو بخش تقسیم و اظهار داشت: دعای ندبه در ابتدای دعا به زیباترین صورت، شیعه را با مقدرات الهیه و قضای پروردگار آشنا می کند که جلوهٔ حکمت، رحمت و کرامت پروردگار است؛ اگر خوب توضیح داده شود، مستمع تا آخر عمرش از چون وچرای نسبت به اندازه گیری ها و تقدیرات خدا و قضا، یعنی احکام الهی، آسوده خاطر می شود و احکام و تقدیرات و اندازه گیری های پروردگارِ مهربانِ عالم را با کمال میل و با دل و جان قبول می کند.

وی با بیان اینکه دعای ندبه، راهنمای مسلمان ها در دشمن شناسی است، خاطرنشان کرد: دشمن شناسی که ندبه به ما می دهد را نباید به بدر، خیبر و حنین منحصر کنیم بلکه آنها تقریباً یک راهنمایی است؛ یعنی ابوسفیان ها تا آمدن امام زمان(عج) در کارند؛ یهودی ها با تغییر قیافهٔ فرهنگی به صورت صهیونیست در کار هستند یعنی کفر و شرک با ابزارهای بسیار قوی که تا کنار تختخواب و رختخواب و جیب بچه هایتان آورده اند. همین موبایل های فعلی به تمام مراکز فساد جهان، فحشا و منکر وصل است.

 

دشمن سازی برای روحانیت

وی افزود: این روزها عده ای تلاش دارند که میان روحانیت و مردم نیز فاصله ایجاد کنند. روزگاری مردم به روحانیونی که در دادگستری و مسئولیت های مختلف بودند یا به طور کلی به نهاد روحانیت ایمان و اعتماد داشتند، اسرائیل و آمریکا در این چهل ساله به خوبی این امر را فهمیده است و سعی در دشمن سازی برای روحانیت دارد.

 

عالم شیعه هیچ وقت بر ضد مردم با دشمن رفاقت نکرده است

استاد اخلاق حوزه های علمیه گفت: عالم شیعه هیچ وقت بر ضد شما با دشمن رفاقت نکرده و هیچ وقت بر ضد شما خواسته های دشمن را قبول نکرده است؛ حال اگر چندنفری که در همین شهر با مفاسد مبارزه دارند؛ مبارزه یعنی نمی خواهند جوان ها و دخترهای شما در خطر همین نقشه های بدریون، خیبریون و حُنَینیون بیفتند، می ایستند و می گویند این جلسات خلاف شرع، اخلاق و این منطقه است در حقیقت می خواهند جلوی حکومت فرهنگ اسرائیل و آمریکا را بگیرند.

 

روحانیت شیعه، حافظ دین و ناموس مردم است

وی با بیان اینکه روحانیت شیعه، حافظ دین و ناموس مردم است، خاطرنشان کرد: روحانی شیعه واجد شرایط است و آمریکا و اسرائیل می داند که حافظ قرآن، دین، اخلاق، ناموس و پول مردم، همین روحانیت شیعه است. روحانیت شیعه مردم را در مساجد و حسینیه ها به گونه ای تربیت کرده که هیچ وقت به مال مردم دست درازی نمی کنند، رشوه نمی گیرند، دزد و اختلاس چی نیستند؛ یعنی مال مردم را برای خودشان می دانند و می گویند عینِ برای خودمان است. چطور ما دلمان نمی خواهد مال ما دست بخورد و ضرر کند، نمی خواهیم مال دیگران هم دست بخورد.

 

طرح بدبینی مردم و نسل جوان نسبت به روحانیت

استاد انصاریان در مورد طرح دشمن برای ضربه زدن به روحانیت، گفت: در چند سال اخیر طرحی تقریباً پیاده شده مبنی بر اینکه مردم و نسل جوان را به روحانی بدبین کنید؛ یعنی به گونه ای وانمود کنید که اینها مزاحم هستند و خیر شما را نمی خواهند؛ به گونه ای وانمود کنید که اگر اینها را کنار بزنید، ماشین زندگی تان در خیابان زندگی بی دردسر حرکت می کند. هنوز ضربه به همه نخورده است؛ ولی اگر مردم بیدار نباشند، به همه ضربه می خورد.

 

قصد دارند مردم را از امام حسین(ع) جدا کنند

وی ادامه داد: یک سرمایه گذاری خطرناکی که در این سی ساله صورت گرفته و بسیار هم پول(میلیاردی) خرج آن کرده اند، این است که شیعه را با ترفندهایی که اتاق های فکرشان داده اند، یکپارچه از ابی عبدالله الحسین(ع) جدا کنند تا دیگر مردم محرّم و صفر نداشته باشند، گریه و سینه زنی، زنجیرزنی و عَلَم و کُتَل نداشته باشند، درِ حسینیه ها و مسجدها بسته شود و ابی عبدالله الحسین(ع) از زندگی مردم بیرون برود.

 

محرم و صفر را گسترده کنید و فقط به دههٔ عاشورا قناعت نکنید

نویسنده کتاب ارزشمند «آیین اشک و عزا در سوگ سیدالشهدا» به وظیفهٔ شیعه برای زنده نگهداشتن نام امام حسین(ع) اشاره و تأکید کرد: این مملکت تا روز ظهور امام عصر(عج)، به هر قیمتی که برای آنها تمام شود ابی عبدالله(ع) را از دست نمی دهد لذا هرچه می توانید، محرم و صفر را گسترده کنید و فقط به دههٔ عاشورا قناعت نکنید.

 

تعدادی از منبری ها معرفت به امور را به مردم انتقال نداده اند

وی ادامه داد: این هیجان زدگی ها و چون و چراها با پروردگار عالم، جریانات هستی و احکام حکیمانهٔ الهی به خاطر این است که مردم به دنبال معرفت این امور نرفته اند و وقتی هم در این جلسات آمده اند، تعدادی از ما منبری ها معرفت به امور را به آنها انتقال نداده ایم؛ البته منظورم همه منبری ها نیست، بسیاری از منبرها و خیلی از خطبه ها برای مردم راهگشاست. تربیت شدهٔ منبر اهل بیت(ع)، ظالم و خائن نیست و با کلانتری، دادگاه و دادگستری کار ندارد چون معرفتش همهٔ امور را سروسامان می دهد و اصلاح می کند و راه را برای او می گشاید.

 انتهای پیام /

 

 متن کامل، صوت و کلیپ های این سخنرانی را - اینجا - ببینید

  137
  0
  0
امتیاز شما به این مطلب ؟

آخرین مطالب

      استاد انصاریان: امیدوارم از «ترجمه اصول کافی» در حوزه ...
      گزارش تصویری / سخنرانی استاد انصاریان در حسینیه محبان ...
      گزارش تصویری / آیین معرفی و تجلیل از ترجمه 《اصول ...
      استاد انصاریان: قلب پیامبر(ص) افقِ طلوع همهٔ اسرار، ...
      استاد انصاریان: قرآن مجید به تعبیر پیغمبر عظیم‌الشأن ...
      استاد انصاریان: مؤمنِ ضعیف و ناتوان خلأ بندگی خدا را حس ...
      گزارش تصویری / سخنرانی استاد انصاریان در مسجد رسول ...
      فاطمیه اول و دوم؛ تهرانی ها میزبان سخنرانی استاد ...
      استاد حسین انصاریان؛ بعد از 1400 سال هنوز قرآن مهجور است/ ...
      استاد انصاریان: دشمن برای جدایی مردم از دین و روحانیت ...

بیشترین بازدید این مجموعه

      متن سخنرانی استاد انصاریان در مورد حجاب
      مطالب ناب استاد انصاریان در «سروش»، «ایتا»، «بله» و ...
      60 عنوان مقاله با محوریت حضرت زینب(س) در سایت عرفان قرار ...
      همزمان با آیین رونمایی از ترجمه اصول کافی؛ ...
      نگاهی به کتاب ارزشمند طهارت باطنی به قلم استاد ...
      نشانه ‏هاى اهل دنيا و اهل آخرت‏
      استاد انصاریان: مقدرات الهیه و قضای پروردگار؛ جلوهٔ ...
      نگاهی به کتاب «جایگاه انسان در نظام آفرینش»
      استاد حسین انصاریان؛ بعد از 1400 سال هنوز قرآن مهجور است/ ...
      فاطمیه اول و دوم؛ تهرانی ها میزبان سخنرانی استاد ...

 
نظرات کاربر

پر بازدید ترین مطالب سال

حکایت خدمت به پدر و مادر

حاجت خود را جز نزد سه نفر نگو!

فلسفه نماز چیست و ما چرا نماز می خوانیم؟ (پاسخ ...

سِرِّ نديدن مرده خود در خواب‏

عفو و گذشت پيامبر از دختر حاتم‏

داستانى عجيب از برزخ مردگان‏

چگونه بفهميم كه خداوند ما را دوست دارد و از ...

یک آیه و این همه معجزه !!

شاه کلید آیت الله نخودکی برای یک جوان!

چرا باید حجاب داشته باشیم؟

پر بازدید ترین مطالب ماه

فضائل آیة الکرسی از زبان رسول اللّه

سخنراني مهم استاد انصاريان در روز شهادت حضرت ...

قاتل حضرت زهرا کیست؟

چرا سگ نجس است و نمی‌توان آن را درخانه نگه ...

زنی که پیامبر بود

نحوه دعا کردن  

آيا فكر گناه كردن هم گناه محسوب مي گردد، عواقب ...

اسم اعظمی که خضر نبی به علی(ع) آموخت

طلبه ای که به لوستر های حرم امیر المومنین ...

عاملی برای جذب رحمت خداوند!

پر بازدید ترین مطالب روز

گردنبند با برکت حضرت زهرا (س)

حضرت زهرا(س) زنی که بهشت مشتاق اوست

حکایتی از تقوای یک عالم

سفری پرسود و استخاره بد!

سرانجام كسي كه نماز نخواند چه مي شود و مجازات ...

فاطمیه اول و دوم؛ تهرانی ها میزبان سخنرانی ...

حجاب و پاكدامنى زن‏

چرا به حضرت فاطمه (س) ام ابیها می گویند؟

رضايت و خشنودي خدا در چیست و چگونه خداوند از ...

فاطمه زهرا نوری که جهان را روشن کرد