فارسی
جمعه 22 فروردين 1399 - الجمعة 16 شعبان 1441

  255
  0
  0

رييس مركز اسلامی انگليس: موهنان به باورهای برادران مسلمان خود، دشمنان اسلام هستند

رييس مركز اسلامی انگليس:  موهنان به باورهای برادران مسلمان خود، دشمنان اسلام هستند

 

گروه بين‌الملل: رييس مركز اسلامی انگليس در خطبه‌های نماز عيد سعيد قربان بر اهميت احترام مسلمانان به باورهای برادران دينی خود اعلام كرد: موهنان به باورهای برادران مسلمان خود، دشمنان اسلام هستند

 

به گزارش خبرگزاری بين‌المللی قرآن (ايكنا) به نقل از پايگاه اطلاع‌رسانی «ic-el»، مسلمانان مقيم لندن در دهمين روز چهارشنبه 24 مهرماه، در خجسته روز عيد سعيد قربان، عيد رهايی از همه تعلقات غيرالهی، نماز عيد سعيد قربان را به امامت حجت الاسلام والمسلمين عبدالحسين معزی، در مركز اسلامی انگليس اقامه كردند .

 

درمراسم اقامه نماز و شكرگزاری به درگاه الهی كه آغازگر آن تلاوت آياتی از كلام‌الله مجيد بود، نمازگزاران همصدا با حاجيان و زائران بيت الله الحرام با سردادن ندای لبيك، سپاس و تسليم و بندگی خود را به درگاه ايزد منّان اعلام كردند و به استقبال نماز عيد سعيد قربان رفتند.

 

حجت الاسلام والمسلمين معزی پس از اقامه نماز عيد سعيد قربان، طی سخنانی در خطبه اول نماز، ضمن عرض تبريك و تهنيت عيد فرخنده و بزرگ اسلامی قربان به ساحت مقدس ولی الله الاعظم حضرت ولی عصر(عج) و زائران بيت الله الحرام و نمازگراران و تمامی مسلمانان جهان، اين عيد را عيد بزرگداشت ياد و خاطره ابراهيم خليل الله و عيد پيروزی موحدان بر شيطان خواند و گفت: عيد قربان، وسيله‌ای برای تقرّب بيشتر به سوی خدا است و اين تقرّب برای نزديك شدن به رحمت پروردگار عالم و مشمول رحمت شدن او است كه از راه‌های گوناگونی همچون برپا داشتن نماز، انفاق و انجام كارهای خير صورت می‌پذيرد.

 

وی با اشاره به كلام اميرالمومنين علی(ع) كه می‌فرمايد « اسلام دين تسليم است»، افزود: تسليم خدا بودن يعنی تسليم اوامر و نواهی حضرت حق بودن. تسليم بودن در راه خدا مراتبی دارد و نشان دادن اين تسليم از سوی مومنان با انفاق به نيازمندان از رزقی كه خدا به آنان داده و يا برپا داشتن نماز و يا به خطر انداختن جان خود در راه خدا حاصل می‌شود و خدا از راه‌های گوناگون انسان‌ها را آزمايش می‌كند.

 

رييس مركز اسلامی انگليس با اشاره به زندگی حضرت ابراهيم(ع)، تأكيد كرد كه او در مسير زندگی خود بارها در برابر امتحانات سخت الهی قرار گرفت ولی به دليل ايمان خود همواره سربلند از اين امتحانات بيرون آمد.

 

وی افزود:در دوران پيری ابراهيم، فرشتگان از سوی خدا بشارت فرزند پسری حليم و بردبار را به او دادند ولی به امر پروردگار برای آزمونی ديگر مجبور شد زن و فرزند خود اسماعيل را در سرزمينی بی آب و علف بود اسكان دهد و پس از بازگشتی دوباره آن سرزمين را آباد يافت و از سوی خدا دستور يافت تا به همراه فرزندش اسماعيل، كعبه را در همان محلی كه به دست حضرت آدم بنا شده بود و بعدها با طوفان نوح از بين رفته بود، بنا نمايد و سپس در برابر امتحانی ديگر؛ از سوی خدا پيامی دريافت كرد كه بايد اسماعيلش را در راه خدا ذبح كند. هم او و هم اسماعيل، هر دو تسليم محض امر خدا هستند. چرا كه اسماعيل نيز پدر را تشويق به انجام ماموريت الهی می‌كند و می‌گويد كه به فضل الهی در اين مسئوليت عظيم من را نيز صبور خواهی يافت. هنگاميكه هر دو از اين آزمايش بزرگ و عجيب پيروز بيرون می‌آيند، خداوند اعلام می‌دارد كه ای ابراهيم چه راستين به ماموريت خود عمل كردی و برای تو ذبح عظيمی را فرستادم تا بجای اسماعيل قربانی كنی. و اين چنين خدا بندگان صالح خود را آزمايش می‌كند و به جهانيان معرفی می‌كند و اسماعيل را نگه می‌دارد تا پدر انبياء و پيامبر اكرم (ص) باشد.

 

رييس مركز اسلامی انگليس تأكيد كرد كه تسليم خدا بودن يعنی ابراهيم‌گونه حركت كردن. خدای متعال در مراحل مختلف ابراهيم را امتحان كرد و ايمان او را سنجيد و او تمامی آزمايشات الهی را به كمال پايان برد و پيروز شد و سرانجام به مقام خليل اللهی و دوستی خدا و در نهايت مقام امامت نايل گرديد.

 

كسانی كه با اعمال خود به باورهای برادران و خواهران مسلمان اهل سنت اهانت می‌كنند به يقين مزدوران و ايادی دست اجانب و دشمنان اسلام هستند و هدف آنان تفرقه ميان مسلمانان است و همه مسلمانان از همه مذاهب وظيفه دارند تا با هوشياری مانع اينگونه اعمال نادرست باشند.

حجت الاسلام والمسلمين معزی با اشاره به اينكه عيد قربان، عيد عبوديت و بندگی و بازگشت به سوی خدا و عيد به هم پيوستن دوباره بعد از مراسم كنگره عظيم حج است، تأكيد كرد: قربانی كردن و اطعام نيازمندان، وسيله ای برای تقرب به سوی خدا و نمادی از تسليم بودن در راه خدا و اعلام تعبد محض نسبت به خدا است و در اين عمل خداشناسی، معرفت الهی و شكر و سپاس در برابر نعمت‌های الهی و دست يافتن به رحمت واسعه الهی نهفته است.

 

رييس مركز اسلامی انگليس خطبه دوم نماز عيد سعيد قربان را به زبان عربی ارائه كرد و در فرازی از سخنان خود همه مسلمين را به همبستگی و اتحاد توصيه كرد و به پيام امام خامنه‌ای خطاب به حجاج بيت‌الله الحرام مبنی بر لزوم «اتحاد و برادری مسلمانان در زير لوای توحيد» و «شناخت دشمن و مقابله با نقشه‌ها و شيوه‌های او» به عنوان بارزترين درس‌های حج و علاج بنيانی و اساسی برای اوضاع محنت‌بار امروز دنيای اسلام اشاره كرد.

 

وی همچنين با بيان فتاوای مراجع عاليقدر شيعيان امام خامنه‌ای و آيت‌الله سيستانی در خصوص حرام بودن اهانت به شخصيت‌های مورد احترام مسلمانان اهل تسنن، گفت: كسانی كه با اعمال خود به باورهای برادران و خواهران مسلمان اهل سنت اهانت می‌كنند به يقين مزدوران و ايادی دست اجانب و دشمنان اسلام هستند و هدف آنان تفرقه ميان مسلمانان است و همه مسلمانان از همه مذاهب وظيفه دارند تا با هوشياری مانع اينگونه اعمال نادرست باشند.


منبع : خبر گزاری قرآن (ایکنا)
  255
  0
  0
امتیاز شما به این مطلب ؟

آخرین مطالب

    استاد انصاریان: نتیجه عشق واقعی به اهل‌بیت(ع)/ انسان در ...
     استاد انصاریان: امروز هم، عقل و روح زن را خاک ...
     استاد انصاریان: بشارت خداوند به مؤمنین/ مؤمنین واقعی ...
    مجموع آثار استاد انصاریان به زبان فارسی و زبان‌های ...
    تخفیف 50 درصدی آثار استاد انصاریان و منشورات انتشارات ...
    قدردانی استاد انصاریان از مدافعان سلامت
    گزارش تصویری از حرم حضرت باب الحوائج موسی بن جعفر(ع)
    حمایت موسسه دارالعرفان از توصیه در خانه بمانیم با ...
    مطالب ناب استاد انصاریان در «سروش»، «ایتا»، «بله» و ...
    استاد انصاریان پاسخ می‌دهد؛ چرا خداوند انسان‌ها را ...

بیشترین بازدید این مجموعه

      بچه‌‌دار شدن يک پیر زن و پیر مرد به برکت ماه محرم
      پاسخ دفتر حضرت استاد انصاریان به شبکه کلمه
      گزارش تصویری سخنرانی استاد حسین انصاریان در حسینیه ...
      مطالب ناب استاد انصاریان در «سروش»، «ایتا»، «بله» و ...
      سخنرانی استاد انصاریان در حسینیه نیاوران آغاز خواهد شد
      استاد انصاریان: ذات بی عیب و نقص، منبع کل کمالات/ به ...
      استاد انصاریان: دنیا تجارت خانه مؤمنین/ معرفت انسان به ...
       استاد انصاریان: اهل‌بیت(ع) دعاگوی همه شیعیان/ ...
      مجموع آثار استاد انصاریان به زبان فارسی و زبان‌های ...
      استاد انصاریان: نتیجه عشق واقعی به اهل‌بیت(ع)/ انسان در ...

 
نظرات کاربر
پر بازدید ترین مطالب سال
پر بازدید ترین مطالب ماه
پر بازدید ترین مطالب روز