فارسی
جمعه 22 فروردين 1399 - الجمعة 16 شعبان 1441

  267
  0
  0

كشيش قرآن‌سوز را ناديده بگيريد

كشيش قرآن‌سوز را ناديده بگيريد

 

گروه بين‌الملل: روزنامه «استار تريبون» (Star Tribune)، پرتيراژترين روزنامه ايالت مينه‌سوتای آمريكا ديروز، 19 شهريورماه، در آستانه دوازدهمين سالگرد حادثه يازدهم سپتامبر، با درج مقاله‌ای خواستار ناديده گرفته شدن كشيش قرآن‌سوز شد.

 

به گزارش خبرگزاری بين‌المللی قرآن(ايكنا)، در اين مقاله كه به قلم «جفری ويس»، روزنامه‌نگار آمريكايی نوشته شده، آمده است: سه سال پيش، كسی كه هيچ‌كسی نبود از ناكجاآباد سربرآورد و به خاطر انجام يك كار ناخوشايند معروف شد.

 

يك كشيش سرخود از يك كليسای ناشناخته در فلوريدا تهديد به سوزاندن قرآن كرد و بعد هم اين كار را انجام داد. و بعد ديگران با نيت‌های شخصی خود اين ماجرا را بزرگ كردند و از آن برای تحريك احساسات مسلمانان در كشورهای مختلف استفاده كردند.

 

امروز دوباره اين كسی‌كه هيچ‌كس نيست بازگشته و تهديد می‌كند كه 3 هزار نسخه قرآن را در روز يازدهم سپتامبر يعنی امروز به نشانه يادبود قربانيان اين حادثه می‌سوزاند.

 

ممكن است، متوجه شده باشيد كه در اين مقاله از اين شخص نامی نمی‌برم. اين اتفاق تصادفی نيست. شهرت چيزی است كه او می‌خواهد و من تصميم دارم كه در اين اعتراض كوچك خود به كام او عمل نكنم.

 

به‌تازگی شنيدم كه يك مسلمان هندی‌الاصل مقيم آمريكا كه فعال بين اديان است، به نام «مايك گوس» (Mike Ghouse) تصميم دارد، برای مقابله با نمايش اين كشيش، دهمين دوره برنامه سالانه «روز وحدت آمريكا» را در همان شهری برگزار كند كه اين كشيش قصد دارد، در آن نسخه‌های قرآن را بسوزاند.

 

برنامه روز وحدت آمريكا با سخنرانی شخصيت‌های دينی مختلف و اهدای خون مسلمانان آمريكا برای گراميداشت قربانيان حادثه يازده سپتامبر برگزار خواهد شد.

 

من از گوس پرسيدم كه چرا بايد به اين آقای هيچ‌كس از هيچ‌كجا پاسخ دهد و او جواب داد: بله اين كشيش برای ما، مردم آمريكا، هيچ اهميتی ندارد اما مسلمانان سراسر جهان شاهد اين مسئله هستند. ما به عنوان مردم آمريكا به عنوان مسلمانان آمريكايی می‌خواهيم اين مسئله را به ديگر مسلمانان جهان هم نشان دهيم.

 

گوس افزود: درست است كه اقدامات ناخوشايند زيادی در سال‌های اخير به دلايل مشخص و نامشخص به نام اسلام و مسلمانان انجام می‌شود اما سوزاندن قرآن كار هولناكی است. قرآن كريم، 114 سوره دارد كه هر كدام با تأكيد بر رحمت خداوند آغاز می‌شود. حضرت محمد(ص) «رحمت بشريت» لقب دارد. درست نيست كه كارهای عده‌ای به نام دين خاصی ثبت شود و كتاب مقدس و همه پيروان آن دين مورد غضب واقع شوند.

 

گوس گفت: درست است كه اين فرد به اين صحبت‌ها گوش نمی‌دهد، اما ما با اين كار به هم‌وطنان آمريكايی خود اميد می‌دهيم كه قرآن اين نيست و كردارهای ناپسند افراد به اديان الهی مربوط نمی‌شود.

 

اين مسلمان آمريكايی در ادامه گفت: ما به ارزش آزادی بيان احترام می‌گذاريم و می‌خواهيم به شيوه پيامبرمان با مشكلات مقابله كنيم.

 

در پايان اين مقاله نويسنده آورده است: به نظر می‌رسد كه گوس يك ايده‌آليست است كه تصور می‌كند با منطق و گفت‌وگو می‌تواند از اينگونه مشكلات در جهان بكاهد اما ما هم اميدواريم كه صلح جايگزين خشونت‌ها شود.

 

آخرين گزارش‌ها حاكی از آن است كه اين كشيش هنوز نتوانسته مجوز نمايش خود برای سوزاندن قرآن را كه بنا دارد امروز در پاركی در يكی از شهرهای فلوريدا برگزار كند، دريافت نمايد.


منبع : خبر گزاری قرآن (ایکنا)
  267
  0
  0
امتیاز شما به این مطلب ؟

آخرین مطالب

    استاد انصاریان: نتیجه عشق واقعی به اهل‌بیت(ع)/ انسان در ...
     استاد انصاریان: امروز هم، عقل و روح زن را خاک ...
     استاد انصاریان: بشارت خداوند به مؤمنین/ مؤمنین واقعی ...
    مجموع آثار استاد انصاریان به زبان فارسی و زبان‌های ...
    تخفیف 50 درصدی آثار استاد انصاریان و منشورات انتشارات ...
    قدردانی استاد انصاریان از مدافعان سلامت
    گزارش تصویری از حرم حضرت باب الحوائج موسی بن جعفر(ع)
    حمایت موسسه دارالعرفان از توصیه در خانه بمانیم با ...
    مطالب ناب استاد انصاریان در «سروش»، «ایتا»، «بله» و ...
    استاد انصاریان پاسخ می‌دهد؛ چرا خداوند انسان‌ها را ...

بیشترین بازدید این مجموعه

      بچه‌‌دار شدن يک پیر زن و پیر مرد به برکت ماه محرم
      پاسخ دفتر حضرت استاد انصاریان به شبکه کلمه
      گزارش تصویری سخنرانی استاد حسین انصاریان در حسینیه ...
      مطالب ناب استاد انصاریان در «سروش»، «ایتا»، «بله» و ...
      سخنرانی استاد انصاریان در حسینیه نیاوران آغاز خواهد شد
      استاد انصاریان: ذات بی عیب و نقص، منبع کل کمالات/ به ...
      استاد انصاریان: دنیا تجارت خانه مؤمنین/ معرفت انسان به ...
       استاد انصاریان: اهل‌بیت(ع) دعاگوی همه شیعیان/ ...
      مجموع آثار استاد انصاریان به زبان فارسی و زبان‌های ...
      استاد انصاریان: نتیجه عشق واقعی به اهل‌بیت(ع)/ انسان در ...

 
نظرات کاربر
پر بازدید ترین مطالب سال
پر بازدید ترین مطالب ماه
پر بازدید ترین مطالب روز