فارسی
چهارشنبه 20 آذر 1398 - الاربعاء 14 ربيع الثاني 1441

  191
  0
  0

نجوای پیام بزرگ عاشورا هنوز از حرم زینبی شنیده می شود

نجوای پیام بزرگ عاشورا هنوز از حرم زینبی شنیده می شود
سرزمین شام در سال های دورتر وقایع دیگری هم به خود دیده است كه هنوز با گذشت قرنهای متمادی زنده است و همچنان در میان هیاهوی قداره بندان و جلادان زمان، پیام حماسه بزرگ عاشورا را زمزمه می كند. 
به گزارش خبرگزاری اهل بیت(ع) ـ ابنا ـ حكایت این روزهای سرزمین شام، حكایت جنگ و گلوله است، حكایت خون انسان هایی است كه به ناحق بر زمین ریخته می شود و حكایت زورگویانی است كه بر سر كسب منافع و زیاده خواهی، آدمكش اجیر می كنند تا سینه انسان های بی گناه را بشكافند.
هر روز از گوشه و كنار این سرزمین خبر می رسد كه زنان ، كودكان، مردان و سالخوردگان، شیعه و سنی، مسیحی و دروزی و از هر كیش و آئینی زیر چكمه های ایادی همین زورگویان و در برابر آتش گلوله نفرت انگیزترین انسان ها یعنی همان گروهای تكفیری به خاك و خون كشیده می شوند.
اینها تنها گوشه ای از حكایت این سرزمین است كه این روزها از آن زیاد شنیده می شود و خبرهای آن به گوشه و كنار جهان مخابره می شود.
سرزمین شام در سال های دورتر وقایع دیگری هم به خود دیده است كه هنوز با گذشت قرنهای متمادی زنده است و همچنان در میان هیاهوی قداره بندان و جلادان زمان، پیام حماسه بزرگ عاشورا را زمزمه می كند.
این زمزمه به بركت وجود اسوه صبر و پایداری حضرت زینب كبری(س) است، بانوی بزرگواری كه پس از شهادت سید و سالار شهیدان اباعبدالله الحسین(ع) عهده دار رسالتی شد تا پیام عاشورا را به گوش مردمان فریب خورده و غافل از حقیقت راستین برساند.
مزار شریف این بزرگوار و حرم مطهرش در منطقه سیده زینب در هفت كیلومتری جنوب دمشق قرار دارد و هر چند این روزها صحنه درگیری با گروه های مسلح تروریستی است، اما همچنان عاشقان اهل بیت برای عرض ادب به این منطقه مشرف می شوند.
حجیره، حی الغربه و دیگر مناطق زینبیه صحنه رویارویی ارتش سوریه با گروه های تكفیری است كه به لطف حمایت اربابان غربی -عربی خود تا دندان مسلح شده اند، اما اشتیاق جوانان و حتی بسیج مردمی منطقه یا همان كمیته ها در دفاع از محدوده حرم، تكفیری ها در هرگونه تعرضی به این حریم ناكام گذاشته است.
هر چند جرات تعرض به این آستان مقدس حتی لحظه ای در فكر كوردلان تكفیری نمی گنجد، اما هر از گاهی برای ناامن جلوه دادن منطقه ، اقدام به هدف قراردادن مردم و مدافعان حرم در این محدوده می كنند.
زینبیه این روزها مدافعانی دارد كه شب و روز عاشقانه و بدون هیچ چشم داشتی در كنار حرم مطهر دخت حیدركرار به محافظت از حریم آن می پردازند.
شیعیانی كه بسیاری از آنها هدف تیر كینه تكفیری ها قرار گرفته اند و در ركاب پیام آور عاشور به شهادت رسیده اند، اما هنوز هم عاشقانی هستند كه استوار از این حریم حفاظت می كنند.
در غروبی میان هیاهوی ذلت كه خورشید بر سر نیزه ای خونین طلوع كرد، عقیله بن هاشم حماسه ای دیگر رقم زد تا به كاروان عاشورا عظمتی به قامت تاریخ ببخشد و امروز هم سربازانی كه در دامن مادران خود نوكری خاندان عصمت و طهارت را آموخته اند و در مكتب زینبی درس استقامت و شهامت گرفته اند، سرو قامت در برابر هیاهوی قداره بندان زمان ایستاده اند و نجوای پیام حماسه بزرگ عاشورا را دوباره زمزمه می كنند.
................

منبع : خبرگزاری اهلبیت علیه السلام ( ابنا)
  191
  0
  0
امتیاز شما به این مطلب ؟

آخرین مطالب

    اهمیت شناخت خود ازنظر استاد انصاريان
    گزارش تصویری/ سخنرانی استاد انصاریان در حسینیه بیت ...
    برگزاری جلسه تجلیل از پژوهشگران موسسه دارالعرفان + عکس
    گزارش تصویری/ سخنرانی استاد انصاریان در خوانسار
    گزارش تصویری / سخنرانی استاد انصاریان در گلپایگان
    گزارش تصویری/ سخنرانی استاد انصاریان در بقعه شیخ نوایی ...
    گزارش تصویری/ سخنرانی استاد انصاریان در حسینیه همدانی ...
    استاد انصاریان:  مرحوم آیت الله العظمی بروجردی (ره) ...
    بیانات استاد انصاریان پیرامون اربعین حسینی
    استاد انصاریان: هیچ کس، در عبادت وزن معرفتی و عیار ...

بیشترین بازدید این مجموعه

      ساخت فیلم موهن نسبت به ساحت مقدس نبی مکرم اسلام (ص)
      اهمیت شناخت خود ازنظر استاد انصاريان
      متن سخنرانی استاد انصاریان در مورد حجاب
      عکس/ نمايي تازه از گنبد منور حضرت ابوالفضل العباس(ع)
      مطالب ناب استاد انصاریان در «سروش»، «ایتا»، «بله» و ...
      استاد حسین انصاریان؛ آیت الله میلانی به جای موعظه ...
      گزارش تصویری/ سخنرانی استاد انصاریان در حسینیه هدایت ...
      عکس خبری؛ جدیدترین تصاویر از حرم امام حسین(ع)
      گزارش تصویری/ سخنرانی استاد انصاریان در خوانسار
      گزارش تصویری / سخنرانی استاد انصاریان در گلپایگان

 
نظرات کاربر
پر بازدید ترین مطالب سال
پر بازدید ترین مطالب ماه
پر بازدید ترین مطالب روز