فارسی
دوشنبه 22 مهر 1398 - الاثنين 15 صفر 1441
  184
  0
  0

نجوای پیام بزرگ عاشورا هنوز از حرم زینبی شنیده می شود

نجوای پیام بزرگ عاشورا هنوز از حرم زینبی شنیده می شود
سرزمین شام در سال های دورتر وقایع دیگری هم به خود دیده است كه هنوز با گذشت قرنهای متمادی زنده است و همچنان در میان هیاهوی قداره بندان و جلادان زمان، پیام حماسه بزرگ عاشورا را زمزمه می كند. 
به گزارش خبرگزاری اهل بیت(ع) ـ ابنا ـ حكایت این روزهای سرزمین شام، حكایت جنگ و گلوله است، حكایت خون انسان هایی است كه به ناحق بر زمین ریخته می شود و حكایت زورگویانی است كه بر سر كسب منافع و زیاده خواهی، آدمكش اجیر می كنند تا سینه انسان های بی گناه را بشكافند.
هر روز از گوشه و كنار این سرزمین خبر می رسد كه زنان ، كودكان، مردان و سالخوردگان، شیعه و سنی، مسیحی و دروزی و از هر كیش و آئینی زیر چكمه های ایادی همین زورگویان و در برابر آتش گلوله نفرت انگیزترین انسان ها یعنی همان گروهای تكفیری به خاك و خون كشیده می شوند.
اینها تنها گوشه ای از حكایت این سرزمین است كه این روزها از آن زیاد شنیده می شود و خبرهای آن به گوشه و كنار جهان مخابره می شود.
سرزمین شام در سال های دورتر وقایع دیگری هم به خود دیده است كه هنوز با گذشت قرنهای متمادی زنده است و همچنان در میان هیاهوی قداره بندان و جلادان زمان، پیام حماسه بزرگ عاشورا را زمزمه می كند.
این زمزمه به بركت وجود اسوه صبر و پایداری حضرت زینب كبری(س) است، بانوی بزرگواری كه پس از شهادت سید و سالار شهیدان اباعبدالله الحسین(ع) عهده دار رسالتی شد تا پیام عاشورا را به گوش مردمان فریب خورده و غافل از حقیقت راستین برساند.
مزار شریف این بزرگوار و حرم مطهرش در منطقه سیده زینب در هفت كیلومتری جنوب دمشق قرار دارد و هر چند این روزها صحنه درگیری با گروه های مسلح تروریستی است، اما همچنان عاشقان اهل بیت برای عرض ادب به این منطقه مشرف می شوند.
حجیره، حی الغربه و دیگر مناطق زینبیه صحنه رویارویی ارتش سوریه با گروه های تكفیری است كه به لطف حمایت اربابان غربی -عربی خود تا دندان مسلح شده اند، اما اشتیاق جوانان و حتی بسیج مردمی منطقه یا همان كمیته ها در دفاع از محدوده حرم، تكفیری ها در هرگونه تعرضی به این حریم ناكام گذاشته است.
هر چند جرات تعرض به این آستان مقدس حتی لحظه ای در فكر كوردلان تكفیری نمی گنجد، اما هر از گاهی برای ناامن جلوه دادن منطقه ، اقدام به هدف قراردادن مردم و مدافعان حرم در این محدوده می كنند.
زینبیه این روزها مدافعانی دارد كه شب و روز عاشقانه و بدون هیچ چشم داشتی در كنار حرم مطهر دخت حیدركرار به محافظت از حریم آن می پردازند.
شیعیانی كه بسیاری از آنها هدف تیر كینه تكفیری ها قرار گرفته اند و در ركاب پیام آور عاشور به شهادت رسیده اند، اما هنوز هم عاشقانی هستند كه استوار از این حریم حفاظت می كنند.
در غروبی میان هیاهوی ذلت كه خورشید بر سر نیزه ای خونین طلوع كرد، عقیله بن هاشم حماسه ای دیگر رقم زد تا به كاروان عاشورا عظمتی به قامت تاریخ ببخشد و امروز هم سربازانی كه در دامن مادران خود نوكری خاندان عصمت و طهارت را آموخته اند و در مكتب زینبی درس استقامت و شهامت گرفته اند، سرو قامت در برابر هیاهوی قداره بندان زمان ایستاده اند و نجوای پیام حماسه بزرگ عاشورا را دوباره زمزمه می كنند.
................

منبع : خبرگزاری اهلبیت علیه السلام ( ابنا)
  184
  0
  0
امتیاز شما به این مطلب ؟

آخرین مطالب

      استاد انصاریان در خوی: ارزش مرد و زن از دیدگاه اسلام ...
      استاد انصاریان: عمل انسان حتی به اندازه دانه ارزن گُم ...
      سیره علمی و عملی امام مجتبی(ع) در بیان استاد انصاریان
      گزارش تصویری/مراسم روز شهادت امام حسن(ع) در مرکز فقهی ...
      حال و هوای انسان‌های رستگار از نگاه استاد انصاریان
      استاد انصاریان: صفتی از پیامبر(ص) که روحانیون باید به ...
      استاد انصاریان: آمرزش گناهان به واسطه پیروی از ...
      گزارش تصویری/سخنرانی استاد انصاریان در مسجد اعظم قم ...
      استاد انصاریان پاسخ می‌دهند؛ چرا امام حسین(ع) در برابر ...
      استاد انصاریان: محبوبیت اولیای الهی در پرتو هشت خصلت/ ...

بیشترین بازدید این مجموعه

      ارتش هلند در پي جذب سربازان مسلمانان
      راه‌اندازی سايت چند زبانه تبيين سيمای اسلام
      کودکی که درباره یوسف و زلیخا شهادت داد و جبرئیل را ...
      نماز دهه اول ذی الحجة
      حمله‌ خمپاره‌ای تروریست‌های تکفیری به حرم حضرت ...
      بانوان مسلمان اسلام راستین را به دانش‌آموزان ...
      در سالن کتابنمای نمایشگاه بین المللی کتاب تهران؛ از ...
      استاد انصاریان: نگاه داشتن خود از تمام حرام‌های الهی، ...
      استاد انصاریان: عمل انسان حتی به اندازه دانه ارزن گُم ...
      استاد انصاریان در خوی: ارزش مرد و زن از دیدگاه اسلام ...

 
نظرات کاربر
پر بازدید ترین مطالب سال
پر بازدید ترین مطالب ماه
پر بازدید ترین مطالب روز