فارسی
جمعه 15 فروردين 1399 - الجمعة 9 شعبان 1441
  1004
  0
  0

گفتگوی کوتاه با مدیر دارالمعارف شیعی درمورد ترجمه قرآن استاد انصاریان

گفتگوی کوتاه با مدیر دارالمعارف شیعی درمورد ترجمه قرآن استاد انصاریان

 

آیت پیمان در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در قم با اشاره به ترجمه قرآن تالیف استاد انصاریان اظهار کرد: این ترجمه حاصل چهار سال تلاش علمی وی بوده که عنوان ترجمه شایسته تقدیر  در کتاب سال را به خود اختصاص داده است.

 

وی خاطر نشان کرد: این ترجمه روان، دقیق و بسیار قابل فهم است و ابهاماتی که در برخی از ترجمه‌ها مشاهده می‌شد برطرف شده است.

 

مدیر مؤسسه دارالمعارف شیعی بر اساس نظر برخی صاحب‌نظران این ترجمه قرآن را به عنوان یکی از بهترین ترجمه‌های دوران کنونی معرفی کرده است.

 

وی با اشاره به ویژگی‌های ممتاز ترجمه استاد حسین انصاریان گفت: این ترجمه مورد استقبال علاقه‌مندان قرآن قرار گرفته به اندازه‌ای که اکنون 18 ناشر قرآنی از ناشران معتبر کشور مانند انتشارات اسوه، آیین دانش، دارالعرفان، انتشارات فاطمه الزهرا و یعقوبی وآستان قدس رضوی  این ترجمه را چاپ کرده یا در دستور چاپ دارند.

 

پیمان عنوان داشت: تاکنون بیش از 2.5 میلیون نسخه  از این ترجمه در قالب‌های مختلف و در قطع‌های مختلف رحلی، وزیری  و جیبی به صورت نفیس به همت ناشران چاپ شده است.

 

وی خاطر نشان کرد: سازمان دارالقرآن کریم این ترجمه را به شکل بسیار زیبایی در قالب یک نرم‌افزار شنیداری  بصورت  ترجمه‌ای گویا تولید کرده است.

 

مدیر مؤسسه دارالمعارف شیعی از بارگذاری نرم‌افزار قرآنی به صورت آنلاین روی سایت عرفان خبر داد و افزود: علاقمندان می‌توانند با انتخاب سوره‌ها و آیه‌های مورد نظر خود متن عربی و ترجمه گویای آیه را گوش دهند.

 

وی یادآور شد: مخاطبان با حرکت نشانگر بر روی آیات و کلیک بر روی آیه به تعداد دفعات دلخواه می‌توانند ترتیل متن عربی و دکلمه ترجمه فارسی استاد  را همزمان با قرائت متن  گوش دهند.

 

پیمان عنوان داشت: در بخشی دیگر قرائت یکپارچه سوره ها بدون نیاز به  کلیک در اختیار کاربران قرار گرفته که می‌توانند آیات سوره مورد نظر خود را انتخاب و آن را به صورت یکپارچه با قرائت و ترجمه گوش کنند.

 

وی تاکید کرد: جست‌و‌جوی پیشرفته و قوی در الفاظ، لغات، مفاهیم قرآن، سوره‌ها و جست‌جوی آیات با استفاده از کلید واژه‌ها، احزاب، شماره آیه، شماره صفحه و شماره سوره قابلیت‌هایی است که در اختیار کاربر قرار می‌گیرد و به هر شکلی کاربر می‌تواند به آیات، مفاهیم و لغات مورد نظر دسترسی پیدا کند.

 

مدیر مؤسسه دارالمعارف شیعی با اشاره به نحوه نمایش متن وترجمه قرآن  به اختیار کاربر به عنوان یکی دیگر از ویژگی‌های این سایت بیان داشت: کاربر می‌تواند اندازه صفحه، خط، فونت، رنگ را به صورت اختیاری تغییر دهد و صوت، ترجمه و ترتیل قرآن را ذخیره کند.

 

وی با بیان اینکه در بخشی از این صفحات، صفحه ویژه‌ای به عنوان تلاوت نور گنجانده شده است گفت: اکنون می‌توانید در این صفحات اطلاعاتی در زمینه زندگی‌نامه، عکس و 20 تلاوت مجلسی از16 قاری برجسته ایران و مصر را مشاهده کنید.

 

پیمان خاطر نشان کرد: در بخش فنی مؤسسه دارالمعارف شیعی نکات جذاب و قابل استفاده جدیدی به این برنامه آنلاین اضافه می‌شود که در آینده‌ای نزدیک با کیفیت خوب در اختیار علاقه‌مندان قرار می‌گیرد.

 


منبع : پایگاه عرفان
  1004
  0
  0
امتیاز شما به این مطلب ؟

آخرین مطالب

     استاد انصاریان: امروز هم، عقل و روح زن را خاک ...
     استاد انصاریان: بشارت خداوند به مؤمنین/ مؤمنین واقعی ...
    مجموع آثار استاد انصاریان به زبان فارسی و زبان‌های ...
    تخفیف 50 درصدی آثار استاد انصاریان و منشورات انتشارات ...
    قدردانی استاد انصاریان از مدافعان سلامت
    گزارش تصویری از حرم حضرت باب الحوائج موسی بن جعفر(ع)
    حمایت موسسه دارالعرفان از توصیه در خانه بمانیم با ...
    مطالب ناب استاد انصاریان در «سروش»، «ایتا»، «بله» و ...
    استاد انصاریان پاسخ می‌دهد؛ چرا خداوند انسان‌ها را ...
    اقسام طمع در بیانات مفسّر برجسته قرآن کریم

بیشترین بازدید این مجموعه

      عفو زندانیان شیعه توسط امیر بحرین
      کربلا آزاد شد
      کودکی که درباره یوسف و زلیخا شهادت داد و جبرئیل را ...
      سخنرانی حضرت استاد حسین انصاریان پیرامون امام ...
      خاطرات جهان پهلوان از زبان استاد انصاریان
      مطالب ناب استاد انصاریان در «سروش»، «ایتا»، «بله» و ...
      گزارش تصویری از حرم حضرت باب الحوائج موسی بن جعفر(ع)
      مجموع آثار استاد انصاریان به زبان فارسی و زبان‌های ...
       استاد انصاریان: بشارت خداوند به مؤمنین/ مؤمنین واقعی ...
       استاد انصاریان: امروز هم، عقل و روح زن را خاک ...

 
نظرات کاربر
پر بازدید ترین مطالب سال
پر بازدید ترین مطالب ماه
پر بازدید ترین مطالب روز