جمعه 21 مرداد 1401 - الجمعة 14 محرم 1444
قرآن کریم مفاتیح الجنان نهج البلاغه صحیفه سجادیه

دعای درد دندان

نحوه نمایش

مطلب قبلی دعای درد دهان
دعای درد سینه مطلب بعدی
از حضرت صادق(علیه‌السلام) روایت شده: پس از گذاشتن دست بر جای درد سوره‌های «حمد» و «توحید» و «قدر» و این آیه مبارکه را بر آن بخواند:
﴿وَ تَرَى الْجِبٰالَ تَحْسَبُهٰا جٰامِدَةً وَ هِيَ تَمُرُّ مَرَّ السَّحٰابِ صُنْعَ اللّٰهِ الَّذِي أَتْقَنَ كُلَّ شَيْءٍ إِنَّهُ خَبِيرٌ بِمٰا تَفْعَلُونَ
کوه‌ها را می‌بینی و آن‌ها را بی‌حرکت می‌پنداری درحالی‌که مانند ابر در حرکت‌اند، [در] آفرینشِ خداوندی که [آفرینشِ] هرچیزی را استوار کرده است [با دقت نظر کن!] مسلّماً او به آنچه انجام می‌دهید آگاه است‌

و نیز از امیرمؤمنان روایت شده: به موضع سجده خود دست بکش، سپس دندان درد گرفته را مسح کن و بگو:
بِسْمِ اللَّهِ وَالشّافى اَللَّهُ، وَ لا حَوْلَ وَلا قُوَّةَ اِلاّ بِاللَّهِ الْعَلِىِّ الْعَظيمِ.
به نام خدا و شفادهنده خداست و هیچ نیرو و توانی نیست جز به خدای بلندمرتبه بزرگ.

دعاى تجربه شده‌ای براى درد دندان:

بِسْمِ اللَّهِ الرَّحْمنِ الرَّحيمِ ﴿وَ لَهُ مٰا سَكَنَ فِي اللَّيْلِ وَ النَّهٰارِ وَ هُوَ السَّمِيعُ الْعَلِيمُ ﴿قُلْنٰا يٰا نٰارُ كُونِي بَرْداً وَ سَلاٰماً عَلىٰ إِبْرٰاهِيمَ ﴿وَ أَرٰادُوا بِهِ كَيْداً فَجَعَلْنٰاهُمُ الْأَخْسَرِينَ ﴿نُودِيَ أَنْ بُورِكَ مَنْ فِي النّٰارِ وَ مَنْ حَوْلَهٰا وَ سُبْحٰانَ اللّٰهِ رَبِّ الْعٰالَمِينَ
به نام خدا که رحمتش بسیار و مهربانی‌اش همیشگی است و «آنچه در [ظرف] شب و روز آرام و قرار دارد در سیطرۀ مالکیت خداست، و او شنوا[ی صدای همۀ موجودات]، و دانا[ی همۀ امور آنان] است» «[پس او را در آتش انداختند،] گفتیم: ای آتش! بر ابراهیم سرد و بی‌آسیب باش!‌» «[آری] بر ضد او نیرنگی [سنگین] به کار گرفتند، پس آنان را زیانکارترین مردم قرار دادیم‌»، «ندا رسید: مبارکی و خیر یافت هرکه در آتش و هرکه پیرامون آن است و پاک و منزّه [از هر عیب و نقصی] است خداوندی که مالک و مدبّر جهانیان است‌.»
سپس می‌گویی:
اَللّهُمَّ يا كافِياً مِنْ كُلِّ شَئٍ وَ لا يَكْفى مِنْكَ شَئٌ اِكْفِ عَبْدَكَ وَابْنَ اَمَتِكَ مِنْ شَرِّ ما يَُخافُ وَ يَُحْذَرُ وَ مِنْ شَرِّ الْوَجَعِ الَّذى يَشْكُوهُ اِلَيْكَ.
خدایا، ای کفایت‌کننده از هر چیز و از تو چیزی کفایت نمی‌کند، بنده‌ات و فرزند کنیزت را کفایت کن، از شرّ آنچه می‌هراسد و پرهیز می‌کند و از شرّ دردی که از آن به تو شکایت می‌کند.

و نیز روایت شده: کاردی یا برگ خرمایی بگیرد و به آن جانب که درد می‌کند بمالد و «هفت مرتبه» بگوید:
بِسْمِ اللَّهِ الرَّحْمنِ الرَّحيمِ، بِسْمِ اللَّهِ وَ بِاللَّهِ مُحَمَّدٌ رَسُولُ اللَّهِ وَ اِبْرهيمُ خَليلُ اللَّهِ اُسْكُنْ بِالَّذى سَكَنَ لَهُ ما فِى اللَّيْلِ وَ النَّهارِ بِإِذْنِهِ وَ هُوَ عَلى كُلِّ شَئٍ قَديرٌ.
به نام خدا که رحمتش بسیار و مهربانی‌اش همیشگی است، به نام خدا و به خدا، محمّد فرستاده خدا و ابراهیم دوست خداست آرام شو به حق آن‌که آنچه در شب‌ و روز است برای او آرام می‌گیرد به اجازه‌اش و او بر هر کاری تواناست.

و نیز روایت شده: چوبی یا آهنی بر دندانی که درد دارد بگذارد و از جانب آن «هفت مرتبه» افسونش کند:
بِسْمِ اللَّهِ الرَّحْمنِ الرَّحيمِ، اَلْعَجَبُ كُلُّ الْعَجَبِ دُودَةٌ تَكُونُ فِى الْفَمِ تَاْكُلُ الْعَظْمَ وَ تُنْزِلُ الدَّمَ اَنَا الرّاقى وَ اللَّهُ الشّافى وَ الْكافى لا اِلهَ اِلاّ اللَّهُ وَالْحَمْدُلِلَّهِ رَبِّ الْعالَمينَ ﴿وَ إِذْ قَتَلْتُمْ نَفْساً فَادّٰارَأْتُمْ فِيهٰا... لَعَلَّكُمْ تَعْقِلُونَ
(72و73 بقره)
به نام خدا که رحمتش بسیار و مهربانی‌اش همیشگی است، شگفتا همه شگفت، کرمی [منظور میکرب خاص دندان است که در بین مردم به کرم دندان مشهور شده و دندان پوسیده و سیاه شده را می‌گویند کرم خورده] در دهان می‌باشد، استخوان آن را می‌خورد و خون فرو می‌ریزد، من افسون کننده‌ام، خدا شفادهنده و کفایت کننده است، معبودی جز خدا نیست و خدا را ستایش، پروردگار جهانیان «و [به یاد آرید] هنگامی که شخصی را کشتید و دربارۀ [قاتل] او به اختلاف و نزاع دچار شدید... تا ... [برای درک حقایق] شاید بیندیشید.»
همان طور که ابتدای دعا گفته شد این دعا را «هفت مرتبه» بخواند.


- دعای تسکین درد
- دعا برای رفع انواع دردها و بیماری ها
- دعای مادر برای بیماری و درد فرزند
- دعاهای برطرف شدن دردها و بیماری ها
- رفع بیماری با یک پیمانه گندم
- دعا برای رفع پشیمانی و بیماری
- دعای «يا من کبس الارض» برای درمان درد و مریضی

مطلب قبلی دعای درد دهان
دعای درد سینه مطلب بعدی

[

دعای دندان درد

] [

دعای درد دندان

] [

دعا برای دندان درد

] [

دعا برای درد دندان

] [

دعا برای رفع دندان درد

] [

دعای رفع دندان درد

] [

دعا برای تسکین درد دندان

] [

دعا جهت رفع دندان درد

] [

دعای تسکین درد دندان

] [

دعای رفع درد دندان

] [

دعا دندان درد

] [

دعا برای رفع درد دندان

] [

دعا جهت درد دندان

] [

دعایی برای رفع دندان درد

] [

دعای درددندان

] [

دعا برای دندون درد

] [

دعا براي درد دندان

] [

دعای دندون درد

] [

دعا برای دندان درد شدید

] [

دعابرای درددندان

]
لینک کوتاه

پر بازدید ترین مطالب سال
پر بازدید ترین مطالب ماه
پر بازدید ترین مطالب روزگزارش خطا  

^