فارسی
شنبه 06 آذر 1400 - السبت 22 ربيع الثاني 1443
قرآن کریم مفاتیح الجنان نهج البلاغه صحیفه سجادیه
563
0
نفر 0
0% این مطلب را پسندیده اند

من همیشه با حجاب بودم هیچوقت در هیچ شرایطی نه بدنم دیده میشد نه موهایم. اما پیش خودم فکر کردم با چادر حجابم بیشتر می شود حدود یک ساله چادر میپوشم از اینکارم راضیم اما دلم میخواد برای فایده داشتن این کار به من حرفی بزنید که انگیزم برای اینکار بیشتر بشود؟

 

 1- چنانکه می دانید ما انسانها مامور به تکلیف هستیم مثل تکالیف نماز و روزه و حجاب نیز یکی از تکالیف شرعی است. تکالیف شرعیه هرگاه با تمام و کمال و با رعایت تمام شرایط و حد و حدود آن انجام شود بیشتر مورد رضایت و خوشنودی پروردگار متعال خواهد بود، چنانکه رسول اکرم(ص) نیز توصیه نموده اند. بنابراین چادر حجاب کامل و برتر است و قطعا این حجاب بیشتر مورد رضایت پروردگار و خوشنودی پیشوایان دین می باشد.

2- کسانی که فکر می کنند با خودآرایی و خودنمایی زودتر ازدواج می کنند سخت در اشتباهند و این موضوع را در قالب یک مثال توضیح می دهیم، اساسا کسانی که به دنبال میوه مرغوب و سالم هستند و می گویند میوه سردرختی می خواهیم و هرگز از میوه هایی که پای درخت ریخته استفاده نمی کنند چون ممکن است بارها زیر پا مانده باشد یا گرد و غبار عابرین برروی آنها نشسته باشد. اما میوه هایی که بردرخت باقیمانده است از یک احترام ویژه برخوردار است و قیمت بالایی نیز دارند.

دخترانی که خود را می آرایند و خودنمایی می کنند در حقیقت از ارزش و قیمت خود می کاهند.

اما زنان و دخترانی که گوهر عفاف خود را در صدف پاکدامنی و تقوا حفظ می کنند گرامی ترند و همیشه خداوند متعال در روزهای سخت زندگی برای آنها راه برون رفت قرار می دهد چنانکه قرآن کریم می فرماید: من یتق الله یجعل له مخرجا . 


منبع : پایگاه عرفان
 • حجاب
 • حجاب با چادر
 • با چادر حجابم بیشتر می شود
 • خودنمایی
 • ارزش و قیمت
 • 563
  0
  0% (نفر 0)
   
  نظر شما در مورد این مطلب ؟
   
  امتیاز شما به این مطلب ؟
  اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی:

  آخرین مطالب


  بیشترین بازدید این مجموعه


   
  نظرات کاربر

  پر بازدید ترین مطالب سال
  پر بازدید ترین مطالب ماه
  پر بازدید ترین مطالب روز

  گزارش خطا