فارسی

دعای عقیقه

مطلب قبلی برای پسر شدن حمل
آداب عقیقه مطلب بعدی
روایت شده: وقت کشتن گوسفند عقیقه [گوسفندی که برای نوزاد قربانی می‌کنند] این دعا را بخواند:
بِسْمِ اللّٰهِ وَبِاللّٰهِ، اللّٰهُمَّ عَقِيقَةٌ عَنْ فُلانٍ
(و نام او را بگوید)
لَحْمُها بِلَحْمِهِ ، وَدَمُها بِدَمِهِ ، وَعَظْمُها بِعَظْمِهِ . اللّٰهُمَّ اجْعَلْها وِقاءً لِآلِ مُحَمَّدٍ عَلَيْهِ وَآلِهِ السَّلامُ.
بنام خدا و به یاری خدا، خدایا این عقیقه از طرف فلانی است،
(و نام او را بگوید)
گوشتش بجای گوشت او و خونش به خون او و استخوانش به استخوان او، خدایا قرارش ده نگهدار آل محمّد علیه و آله السلام.

و در حدیث دیگرى فرمود که این دعا را بخواند:
يَا قَوْمِ إِنِّي بَرِيءٌ مِمَّا تُشْرِكُونَ ، إِنِّي وَجَّهْتُ وَجْهِيَ لَلَّذِي فَطَرَ السَّمٰواتِ وَالْأَرْضَ حَنِيفاً مُسْلِماً وَمَا أَنَا مِنَ الْمُشْرِكِينَ ، إِنَّ صَلاٰتِي وَ نُسُكِي وَ مَحْيٰايَ وَ مَمٰاتِي لِلّٰهِ رَبِّ الْعٰالَمِينَ ، لاٰ شَرِيكَ لَهُ وَ بِذٰلِكَ أُمِرْتُ وَ أَنَا أَوَّلُ الْمُسْلِمِينَ . اللّٰهُمَّ مِنْكَ وَلَكَ ، بِسْمِ اللّٰهِ وَبِاللّٰهِ وَاللّٰهُ أَكْبَرُ . اللّٰهُمَّ صَلِّ عَلَىٰ مُحَمَّدٍ وَآلِ مُحَمَّدٍ وَتَقَبَّلْ مِنْ فُلانِ ابْنِ فُلان.
ای قوم از آنچه شما شریک خدا قرار می‌دهید بیزارم، من متوجه نمودم رویم را به جانب کسی که آسمان‌ها و زمین را آفرید با خلوص و از سر تسلیم و من از شرک‌ورزان نیستم. به درستی که نمازم و عبادتم و زندگی‌ام و مرگم برای خداست، پروردگار جهانیان، شریکی ندارد، به این حقیقت امر شدم و من از مسلمانانم، خدایا از تو و برای تو، به نام تو و به تو و خدا بزرگ‌تر است، خدایا درود فرست بر محمّد و خاندان محمّد و از فلان فرزند فلان بپذیر.
و نام فرزند را بگوید سپس ذبح کند.

مطلب قبلی برای پسر شدن حمل
آداب عقیقه مطلب بعدی

پر بازدید ترین مطالب سال
پر بازدید ترین مطالب ماه
پر بازدید ترین مطالب روز