فارسی
سه شنبه 02 بهمن 1397 - الثلاثاء 16 جمادى الاول 1440
  47142
  241
  4

آشنایی با استاد

آشنایی با استاد

شمه اى از زندگانى استاد حسین انصاریان

قرنهاست كه شهرستان خوانسار چهره هاى بزرگ علمى و ادبى و هنرى و چهره هايى بس ماندگار را به جامعه بشرى تحويل داده است.
چهره هاى عالم و ملكوتى مانند مرحوم آية الله العظمى آقا حسين خوانسارى (رحمه الله) ، مرحوم آية الله العظمى آقا جمال خوانسارى (رحمه الله) ، مرحوم آية الله العظمى سيد محمد تقى خوانسارى (رحمه الله) ، مرحوم آية الله العظمى سيد احمد خوانسارى (رحمه الله) و هزاران عالم ديگر همگى برخاسته از اين قطعه ايران اسلامى مى باشند.


دانشمند معظم ، استاد حسين انصاريان در18 آبان ماه سال 1323 در اين شهر عالم پرور متولد شد.
پدر او از خاندان حاج شيخ مى باشد. اين خاندان از خانواده هاى شناخته شده و خدمتگذار به دين بوده اند و عالمان باعظمتى در اين خاندان بزرگ به چشم مى خورد. مرحوم آية الله العظمى شيخ موسى انصاريان ( خوانسارى ) (رحمه الله) كه شخصيت علمى و دينى او بر اهل فن پوشيده نيست نيز از همين خانواده بود.
مرحوم امام خمينى رضوان الله تعالى عليه مى فرمودند: بهترين كتاب صلاة در فقه شيعه ، كتاب مرحوم آية الله انصاريان مى باشد. او دهها اثر علمى از خود بجا گذاشت كه منية الطالب كه تقريرات درس مرحوم نائينى است از آثار علمى آن بزرگوار مى باشد.


در شهر نجف قاطبه علما به مرجعيت آن مرحوم ـ بعد از آية الله العظمى اصفهانى ـ اعتقاد داشتند، اما عمر او كفاف نداد و قبل از مرحوم سيد از دار دنيا رفت.
خانواده مادرى استاد، از سادات مصطفوى آن شهر مى باشند كه جد مادرى استاد از چهره هاى شناخته شده و امين آن شهر بوده و بارها اتفاق مى افتاد كه علماى زيادى كه از نجف و قم به خوانسار مى آمدند به منزل او وارد مى شدند.


استاد در سن 3 سالگى خاطره اى در اين مورد بيان مى كنند:
« روزى آية الله العظمى محمد تقى خوانسارى (رحمه الله) به منزل جد ما آمده بود. من در سنين كودكى در اتاق را باز كردم و مستقيم به طرف آية الله خوانسارى رفتم و در آغوش او نشستم. پدربزرگم جلو آمد كه من را به اندرون ببرد. آية الله خوانسارى جلوى او را گرفت و مرا نوازش كرد و از من پرسيد: مى خواهى در آينده چكاره شوى؟ جواب دادم: مى خواهم مثل شما بشوم. ايشان در حق من دعا كرد.
هر گاه شبح آن خاطره از ذهنم مى گذرد، و ياد آن چهره ملكوتى و دعاى آن بزرگوار كه مى افتم، يكى از شيرين ترين خاطرات عمرم در ذهنم تداعى مى شود».


استاد انصاريان در سومين بهار زندگى بود كه دست تقدير، خانواده او را منتقل به تهران كرد، و در يكى از محله هاى مذهبى آن شهر ـ خيابان خراسان ـ سكونت گزيدند.
محور علمى آن منطقه در آن زمان مرحوم آية الله حاج شيخ على اكبر برهان (رحمه الله) بود. استاد در همان اوان كودكى از محضر پرفيض آن استاد الهى بهرمند شد. معظم له بارها به اين نكته اذعان مى كند كه: « تاكنون مانند و همتاى او را در ميان چهره هاى روحانى نديده ام ».


آية الله برهان كه عالمى تحصيل كرده و مجتهدى وارسته بود، در آن روزها امامت جماعت مسجد لُر زاده را عهده دار بود. آن عالم آگاه مسجد را به نحوى اداره مى كرد كه خردسال و جوان و پير مجذوب آن كانون الهى بودند. همچنين آن مرحوم مدرسه اى را در آن منطقه بنا گذاشت كه شاگردان از كلاس اول تحت تربيت مستقيم آن مرحوم قرار گرفته بودند.


استاد انصاريان يكى از خاطرات خود را در مورد مرحوم برهان چنين بيان مى كند:
« بارها از آن مرحوم در منبر و كلاس شنيده بودم كه علاقه اى نداشت در تهران از دنیا برود و در تهران دفن شود، و اين مسأله به عنوان دعايى در آمده بود كه آن مرحوم با اشك چشم در ليالى احيا به محضر پروردگار عرضه مى كرد. عاقبت آن بزرگوار در سال 1338 زمانى كه من 14 سال بيشتر نداشتم در سفر حج در حريم امن پروردگار از دنيا رفت و پيكر پاك او در شهر جده نزديك به مدفن حضرت حوا دفن گرديد».
ديدن چهره ملكوتى آن استاد اخلاق، و منش و روش زندگانى او در استاد اثر عميق بخشيد، به نحوى كه استاد جاى خالى آن معلم الهى را تا هم اكنون نيز در وجود خود حس مى كند.


استاد انصاريان از كودكى با چهره هاى الهى مأنوس بود. چهره هايى مانند مرحوم آية الله سيد محمد تقى غضنفرى (رحمه الله) از علمای بزرگ شهر خوانسار  ـ كه باز هم خاطره اى از آن مرحوم از زبان استاد بيانگر اين انس و الفت روحانى و معنوى معظم له با بزرگان و فرزانگان است:
« سال اولى كه به سلك محصلان دينيّه در آمده بودم، و خبر آن به مرحوم غضنفرى رسيد، در منزل خود به مناسبت طلبگى من مهمانى خاطره انگيزى را ترتيب داد و در آن مهمانى از بستگان پدرى و عده اى از اهالى محل را دعوت نمود.
اين مهمانى از آن عالم وارسته آن هم به مناسبت اينكه من قدم در وادى علم گذاشته بودم آن هم در سنين جوانى، اثر تشويقى بسزايى در من داشت. مرحوم غضنفرى عالمى وارسته و ساده زيست بود و سالها در شهر خوانسار در زمان طاغوت نماز جمعه را اقامه مى نمود».


يكى ديگر از آن چهره هاى ملكوتى، مرحوم آية الله سيد حسين علوى خوانسارى (رحمه الله)بود. مرحوم علوى از مجتهدان سرشناس خوانسارى بود و درمحله بالاى خوانسار ـ محله مادرى استاد ـ اقامه جماعت و تدريس داشته و صدها محصل علوم دينى از محضر او استفاده ها بردند. ايشان در حالى از نجف اشرف به خوانسار آمده بودند كه استادان آن بزرگوار اجتهاد او را مكتوباً تصريح نموده بودند.


باز هم پاى صحبت استاد مى نشينيم و خاطره اى از آن مرحوم مى شنويم:
« سال اولى بود كه ملبس به لباس روحانيت شده بودم و براى ديدن جد مادرى مرحوم سيد محمد باقر مصطفوى (رحمه الله) و جده ام و اقوام به خوانسار رفته بودم. يكى از آشنايان مرا در خيابان ديد و گفت: حاضرى ده شب در مسجد آقا اسد الله منبر بروى؟ گفتم: حاضرم روز اولى كه به مسجد رفتم ديدم آن عالم بزرگوار ـ مرحوم آية الله علوى ـ در جمع مستمعان نشسته است. تعجب كردم كه آن عالم و مجتهد بزرگوار به چه مناسبت پاى منبر جوان نوپايى چون من آمده بود، پيش خود گفتم: شايد با بانى مجلس رابطه اى دارد، اما با كمال تعجب ديدم تمام اين ده روز در مجلس شركت كرد و شركت او هم بخاطر تشويق من بوده است».


يكى ديگر از آن چهره ها آية الله حاج سيد محمد على ابن الرضا خوانسارى دامت بركاته است كه استاد از كودكى به مناسبت نسبت فاميلى كه به ايشان داشتند، با ايشان حشر و نشر داشته اند. استاد در خصوص ارتباط با اين عالم متخلق چنين مى فرمايد:
«از همان ايام كودكى يك نكته اساسى و زيبا از حضرت آقاى ابن الرضا دامت بركاته ـ كه داراى موقعيت علمى و شخصيت اجتماعى ممتاز و صفاى باطن هستند ـ در ذهنم نقش بسته بود كه: در هر شب جمعه بعد از نماز عشاء، زيارت حضرت اباعبدالله الحسين (عليه السلام) ( وارث ) را ايستاده و با شور و حال براى عموم مردم قرائت مى كردند كه ارتباط اين عالم بزرگوار به اين كيفيت با حضرت سيدالشهداء (عليه السلام) اثرات مثبتى در روحيه من داشت».
از جمله افرادى كه استاد با آن چهره ها ارتباط داشته اند مى توان از مرحوم الهى قمشه اى (رحمه الله) نام برد كه استاد در جلسه اخلاق آن مرحوم استفاده ها برده است.


مجموعه اين عوامل ـ عامل خانواده و مربّى اخلاق ـ باعث شد كه استاد پس از تكميل دروس دبيرستانى، راه طلبگى را در پيش بگيرد و پس از مشورت با مرحوم الهى قمشه اى (رحمه الله) دروس طلبگى را آغاز كند.
تحصيلات استاد در دو حوزه علمى تهران و قم بوده است. در تهران ادبيات را آغاز مى كند و پس از اتمام ادبيات به محضر عالم ربانى حضرت آية الله ميرزا على فلسفى دامت بركاته ـ كه آن روزگار بعد از مرحوم برهان در مسجد لُر زاده اقامه جماعت داشته اند ـ مى رسد و از ايشان تقاضا مى كند كتاب معالم الاصول را به صورت خصوصى براى ايشان تدريس فرمايد. آن عالم كم نظير ـ كه جزء معدود كسانى هستند كه مرحوم آية الله العظمى خوئى (رحمه الله) كتباً به اجتهاد او تصريح داشته ـ تقاضاى استاد را مى پذيرد و پس از اتمام لمعتين و معالم از محضر آية الله فلسفى كسب اجازه مى نمايد تا به حوزه علميه قم مهاجرت نمايد. آية الله فلسفى استاد را تشويق نموده و ايشان را با مهربانى در آغوش مى گيرد و زمانى كه استاد تقاضاى نصيحتى مى كند كه ره توشه راه او باشد، آية الله فلسفى حديثى را از پيامبر بعنوان هديه و زاد به او مى فرمايد كه: « مَن كَانَ لِلَّهِ كانَ اللّهُ لَه ». استاد انصاريان مى فرمايد: « از آن روز تا به امروز سعى كردم به سفارش ایشان عمل کنم و دست عنایت خداوند را هم در زندگی خود دیدم . آرى، هركس كه با او باشد خدا نيز با او خواهد بود».


استاد در حوزه علميه قم نيز مانند تهران سعى مى نمايد با چهره هاى الهى مأنوس باشد. لذا به محضر مرحوم آية الله حاج شيخ عباس طهرانى (رحمه الله) مى رسد و از محضر پربركت او بهره ها مى برد.
همچنين در جلسات اخلاقى مرحوم حاج آقا حسين فاطمى (رحمه الله) شركت مى نمايد و در اين زمينه مى فرمايد:
« غالب سخنرانى هاى اخلاقى آية الله فاطمى همراه با اشك چشم و شور و حال از جانب خود آن مرحوم و شاگردان بود».


سرانجام بدست مبارك مرحوم آية الله حاج شيخ عباس طهرانى (رحمه الله) ملبس به لباس روحانيت مى گردد و تحصيلات خود را اينگونه ادامه مى دهد:
رسائل و مكاسب و كفايه را نزد علماى گرانقدرى مانند آية الله اعتمادى، آية الله العظمى فاضل لنكرانى، آية الله صالحى نجف آبادى و آية الله صانعى فرا مى گيرد.
پس از اتمام سطوح عاليه وارد مرحله استنباطى فقه و اصول ـ درس خارج ـ مى گردد. در اين قسمت هم از محضر فقهاى عظام: مرحوم آية الله سيد محمد محقق داماد (رحمه الله)، مرحوم آية الله منتظرى(رحمه الله)، مرحوم آية الله حاج شيخ ابوالفضل نجفى خوانسارى (رحمه الله) و بالاخص ساليانى از محضر مرحوم آية الله العظمى حاج ميرزا هاشم آملى (رحمه الله) استفاده ها مى نمايد، كه حاصل اين برهه از ايام تحصيلى استاد، تقريرات گرانمايه فقه و اصول درس مرحوم آية الله حاج ميرزا هاشم آملى (رحمه الله) است كه ايشان به رشته تحرير در آورده اند، که این اثر بصورت مخطوط می باشد و مباحث حكمت را از حضور آية الله گيلانى معاني و بيان و بديع را از محضر حجة الاسلام و المسلمين جوادي در تهران استفاده نمودند.


لازم بذكر است كه در پس اين تلاش چشم گير، معظم له از بزرگان آيات و مراجع تقليد مانند: مرحوم آية الله العظمى ميلانى (رحمه الله) و مرحوم آية الله العظمى آخوند همدانى (رحمه الله)و مرحوم آية الله كمره اى (رحمه الله) و مرحوم آية الله العظمى گلپايگانى (رحمه الله) و مرحوم آية الله العظمى حاج سيد احمد خوانسارى (رحمه الله) و مرحوم آية الله العظمى مرعشى نجفى (رحمه الله) و مرحوم آية الله العظمى امام خمينى (رحمه الله) صاحب اجازات علميه و روائيّه مى باشند.


استاد بعد از تحصيل علوم دينى و اتمام مدارج عاليه حوزوى و استفاده از محضر بزرگان و اساتيد حوزه علميه براى رسيدن به هدف اصلى خود ـ كه مهمترين مسئله براى يك محصل علوم دينى محسوب مى شود ـ كه همان تحقيق و تأليف و تبليغ علوم اسلامى مى باشد، از حوزه علميه قم به تهران مراجعت مى نمايد و تاكنون بيش ازچهل سال است كه علاوه بر  حدود سی هزار ساعت سخنرانی در داخل وخارج کشور مشغول خدمت در انجام وظائف الهى مى باشند.
شش هزار نوار سخنرانى بى تكرار و بيش از هشتاد عنوان كتاب درقالب 128 جلد ـ از محصولات اقامت اجبارى معظم له در تهران مى باشد.


فهرست تأليفات  فارسی:

1 ـ ترجمه قرآن كريم .
2 ـ ترجمه نهج البلاغه .
3 ـ ترجمه صحيفه سجاديه .
4 ـ ترجمه و بازنويسى مفاتيح الجنان .
5 ـ شرح دعاى كميل جلد 1و2. چاپ جديد
6 ـ اهل بيت (عليهم السلام) عرشيان فرش نشين
7 ـ معاشرت .
8- جلوه هاي رحمت الهي
9- فرهنگ مهرورزي
10- عبرت آموز
11- زيباييهاي اخلاق
12- توبه آغوش رحمت
13- بربال انديشه (جلد 1)
14- بر بال انديشه (جلد 2)- در دست چاپ
15- با كاروان نور
16- سيماي نماز
17- لقمان حكيم
18- فروغي از تربيت اسلامي
19- رسائل حج
20- ديوان مسکین (مجموعه اشعار عرفانی)
21- پرسشها و پاسخها- 5 مجلد (در دست چاپ)
22- نظام خانواده در اسلام
23- مونس جان
24- عرفان اسلامى ( شرح مصباح الشريعه ) 15 مجلد . چاپ جديد
25- ديار عاشقان (تفسیرو شرح صحيفه سجاديه ) 15 مجلد . (چاپ جدید)
26- سيري در معارف اسلامي جلد 1(عقل كليد گنج سعادت)
27- سيري د رمعارف اسلامي جلد2(عقل محرم راز ملكوت)
28- سيري د رمعارف اسلامي جلد3(حديث عقل و نفس)
29- مجموعه سخنرانيهاي موضوعي(22 عنوان) قطع پالتویی.
30- اسلام و كار و كوشش .
31- اسلام و علم و دانش .
32- امام حسن بن على (عليه السلام) را بهتر بشناسيم .
33- معنويت ، اساسى ترين نياز عصر ما .
34 ـ بسوى قرآن و اسلام .
35 ـ مرز روشنايى (  اشعار ) .
36 ـ مناجات عارفان (  اشعار ) .
37 ـ چشمه سار عشق ( اشعار ) .
38 ـ گلزار محبت ( اشعار ) .
39 ـ عبرتهاى روزگار .
40 ـ نسيم رحمت .
41 ـ اخلاق خوبان .
42 ـ در بارگاه نور .
43 ـ چهل حديث حج .
44 ـ حج وادى امن .
45 ـ چهره هاى محبوب و منفور قرآن .
46 ـ ادب و آداب زائر
47 ـ راهى بسوى اخلاق اسلامى .
48 ـ ولايت و رهبرى از ديدگاه نهج البلاغه .
49 ـ مجموعه مقالات .
51 ـ عبوديت .
52 ـ شفا در قرآن .
53 ـ نفس .
54 ـ تقريرات درس مرحوم آيت الله العظمى حاج ميرزا هاشم آملى ( مخطوط ) .
55 ـ تقريرات درس خارج مرحوم آية الله  حاج شيخ ابوالفضل نجفى خوانسارى ( مخطوط ) .
56-سیری درمعارف اسلامی(18 جلد مجموعه سخمرانی های موضوعی)  

                                                                                                                         
همچنين كتابهاى استاد معظم كه تا كنون به زبانهاى خارجى ترجمه  وچاپ شده عبارتند از :

1 ـ با كاروان نور ( انگليسى ) .
2 ـ نظام خانواده در اسلام ( انگليسى ) .
3 ـ نظام خانواده در اسلام ( اردو ) .
4 ـ نظام خانواده د ر اسلام ( روسى) .
5 ـ نظام خانواده در اسلام ( تركى استانبولى) .
6 ـ نظام خانواده در اسلام ( عربى ) .
7 ـ شرح دعاى كميل ( عربى ) .
8 ـ شرح دعاى كميل ( اردو) .
9 ـ شرح دعاى كميل ( انگليسى ) .
10 ـ توبه آغوش رحمت ( عربى ) .
11 ـ توبه آغوش رحمت ( انگليسى ) .
12 ـ توبه آغوش رحمت ( اسپانیولی) .
13- توبه آغوش رحمت (اردو)
14 ـ لقمان حكيم ( اردو ) .
15- ديار عاشقان (انگليسي) دوجلدي
16- اهلب بيت (اردو)
17- اهل بيت(عربي)
18- اهل بيت(انگيسي)
19- اهل بيت(روسي) 

20- معاشرت  (عربی اردو انگلیسی)

  47142
  241
  4
امتیاز شما به این مطلب ؟

آخرین مطالب

      نگاهی کوتاه به زندگی و شخصیت علمی استاد حسین انصاریان
      آشنایی با استاد

بیشترین بازدید این مجموعه

      آشنایی با استاد
      نگاهی کوتاه به زندگی و شخصیت علمی استاد حسین انصاریان

 
نظرات کاربر
محمد حسين محمدي
با سلام در صورت امكان قسمت فروش اينترنتي آثار استاد را در سايت راه اندازي نماييد آيا استاد جلسات خصوصي يا مشاوره دارند؟ با تشكر
پاسخ
85     7
1 0 ساعت 00:00 صبح
خدا ایشون و علمای روشنی امثال ایشون رو حفظ کنه ان شاء الرحیم
پاسخ
74     6
1 0 ساعت 00:00 صبح
محمود لنگري
با سلام وتشكر از زحمات شما.چگونه مي توانم كتاب ولايت و رهبرى از ديدگاه نهج البلاغه استاد را تهيه كنم.
پاسخ
29     3
1 0 ساعت 00:00 صبح
پاسخ : لطفا با قسمت پاسخگویی مرکز دارالعرفان تماس بگیرید. تلفن : 0251 - 7735357
حامد
لطفا سخنرانیهای تصویری هم از ایشان در سایت قرار دهید. با تشکر.
پاسخ
32     4
1 0 ساعت 00:00 صبح
خداقبول کند توفیق روز افزون برای ایشان
پاسخ
30     1
1 0 ساعت 00:00 صبح
مهشيد غلامي
با آرزوي توفيقات الهي براي ايشان و تمام خدمتگزاران اسلام لطف كنيد شماره تلفن ايشان را جهت ارتباط اعلام كنيد.
پاسخ
28     2
1 0 ساعت 00:00 صبح
پاسخ : شماره دفتر ایشان : 0251-7736390
نجم ناصري نژاد
بسمه تعالي در سفري كه حضرت استاد به شهرايلام داشتند بنده موفق شدم ضمن استفاده از سخنرانيهاي ايشان مجموعه شماره 1 سخنرانيهاي استاد را تهيه نمايم كه بسيار عالي و آموزنده هستند. انشاءالله خداوند به احترام امام حسين طول عمر با بركت به معظم له عنايت بفرمايد.
پاسخ
25     6
1 0 ساعت 00:00 صبح
mahdi
با سلام لطفا سخنرانی‌‌های تصویری استاد را در سایت قرار دهید. اجرتان با امام زمان
پاسخ
23     3
23 بهمن 1389 ساعت 1:43 بعد از ظهر
ابوالقاسم برقندان
سلام من خيلي خوشحالم كه از جمله كساني هستم كه بسيار به سخنراني هاي ايشان گوش مي دهم و از آنها استفاده مي كنم.
پاسخ
23     1
29 فروردين 1390 ساعت 4:54 بعد از ظهر
محمد سوهانی
از خداوند متعال توفیق و سلامتی برای ایشان خواستارم
پاسخ
35     2
4 ارديبهشت 1390 ساعت 12:31 صبح
ابوشریف
سلام خدا ایشون رو حفظ کنه. واقعا چهره ای بی نظیر هستند.
پاسخ
0     0
21 ارديبهشت 1390 ساعت 6:56 بعد از ظهر
dr reza
من افتخار دست بوسی استادو داشتم و از محضرشون استفاده ها بردم خدا حفظت کنه استاد
پاسخ
0     0
28 ارديبهشت 1390 ساعت 09:30 صبح
سیدرضا موسوی
لطفا طریقه ارتباط بامسول دفتر حاج اقارا برای دعوت درمراسم را اعلام نماید09372040852
پاسخ
0     0
31 ارديبهشت 1390 ساعت 4:04 بعد از ظهر
هادي
از خداوند متعال توفیق و سلامتی برای ایشان خواستارم
پاسخ
1     0
4 خرداد 1390 ساعت 5:38 بعد از ظهر
هادي
اگر سخنراني در مورد ايتام استاد وجود دارد را در سايت بگذاريد يا براي من ايميل كنيد. متشكرم
پاسخ
0     0
4 خرداد 1390 ساعت 5:41 بعد از ظهر
سلام برای جوانان بی سروسامان دعاکنیدخدااز قلبتون بشنود.
پاسخ
1     0
7 خرداد 1390 ساعت 00:32 صبح
حسین لایق
بسیار خوشوقتم که توانستم استاد بزرگوار آقای خوانساری را بشناسم خداوند برای معرفی صحیح دین مبین اسلام به جهانیان ایشان را مستدام بدارد
پاسخ
0     0
10 مرداد 1390 ساعت 9:06 بعد از ظهر
عبدالحسین سلیمی
سلام علیکم بنده به شخصه بسیاری از اطلاعات و اعتقادات خودم را از منابر پربار استاد دارم.تمام گریه های من برای ایباب بیکفن حضرت سیدالشهدا مرهون ایشان میباشد. امیدوارم هم این حقیر و هم استاد مشمول شفاعت آقایمان امام حسین ع باشیم. برای عزت و طول عمر استاد دعا میکنم.
پاسخ
0     0
13 مرداد 1390 ساعت 02:37 صبح
said .shajari
با سلام به خدمت استاد بزرگ سخنراني حضرت حجت الاسلام والمسلمين آقاي انصاريان،واقعا ما را به فيض مي رسانيد،ممنون .دوستتون دارم.
پاسخ
0     0
2 شهريور 1390 ساعت 02:35 صبح
ناصر قاسمی پور
بسیار پر بار و آموزنده بود چند سال قبل در روز عرفه در حرم حضرت امام رضا (ع)توفیق هم نوایی دعای عرفه با ایشان را داشتم بسیار با صفا بود
پاسخ
0     0
2 شهريور 1390 ساعت 11:48 صبح
هادي
استاد انصاريان انسان شريف و قابل احترامي هستند بنده خيلي به ايشان علاقه دارم و اكثر سخنراني هاي ايشان را دانلود و گوش كردم .انشاالله خدا ايشان و خانواده ايشان را عاقبت به خير نمايد.بنده در ايام مبارك رمصان در حسينيه همدانيها ميخواستم با ايشان ملاقات كوچكي داشته باشم ولي پرسنل حسينيه اجازه ندادند اگر فرصتي ايجاد شود خوشحال ميشوم.
پاسخ
0     0
2 شهريور 1390 ساعت 10:07 بعد از ظهر
با سلام خدمتگزار صحيح است نه خدمتگذار
پاسخ
0     0
3 شهريور 1390 ساعت 02:26 صبح
با سلام خیلی برای ایشان احترام قائل هستم در این ماه مبارک مرا هم دعا کنید در یکی از شبهای قدر در صحن امام رضا(ع) در سخرانی ایشان بودم و حظ معنوی بردم
پاسخ
0     0
3 شهريور 1390 ساعت 03:15 صبح
علی قربانی
سلام خوشحالم که از سایت شما بازدید کردم برای پیروز اسلام بر کفر دعا کنید
پاسخ
0     0
4 شهريور 1390 ساعت 02:32 صبح
بهروز طراری نیگجه
یا سلام و خسته نباشید قدر این گنجینه ها را بدانید
پاسخ
0     0
4 شهريور 1390 ساعت 08:54 صبح
سلام و رحمت و بركات الهي بر اين روحاني جليل القدر كه در اين آشفته بازار سخن حق را ولو با مخاطرات زياد براي جان و مال و آبروي خود، بر زبان مي راند. همانقدر كه نفرين الهي را روز و شب بر ملبسين به لباس روحانيت كه مجيز گويان قدرت به جاي هدايت خلق به راه حق شده اند، دعاي عزت و عمر با علو درجات براي اين بزرگوار از خداوند خواهانم.
پاسخ
0     0
4 شهريور 1390 ساعت 12:55 صبح
جناب انصاریان ای کاش در زندگی نامه خودتان، این همه نمی گفتید دانشمند و استاد و فلان و ... زیرا من در پشت جلد رساله عملیه آیه الله بهجت دیدم که نوشته بود: العبد محمد تقی بهجت فومنی و این نکته بسیار برایم درس آموز بوده است. اگر چه می دانم که این زندگی نامه را شاگردانش نوشتند اما ای کاش خودتان می نوشتید زیرا تاثیرگذار تر است
پاسخ
1     0
4 شهريور 1390 ساعت 9:11 بعد از ظهر
محمد صادق شیخ الاسلامی
خداوند ان شاء الله استاد را برای خدمت بیشتر بهاسلام و حضرت مهدی علیه السلام حفظ کند
پاسخ
0     0
6 شهريور 1390 ساعت 10:25 صبح
عبدالمحمد حاجي زاده
سلام شنيده ام استاد از هم دورههاي مرحوم حاج احمد كافي بوده اند-خوب است درسخنرانيهاي استاد در رسانه ملي مكرر از ايشان كه حق بزرگي گردن انقلاب دارند ياد شود-باتشكرفراوان
پاسخ
0     0
6 شهريور 1390 ساعت 3:29 بعد از ظهر
علی
با سلام خدمت استاد.استاد جوانی 25 ساله هستم که 12 سال است به مریضی لا علاجی مبتلا شده ام.برای شفای همه بیماران از جمله بنده حقیر دعا فرمایید.التماس دعا
پاسخ
0     0
6 شهريور 1390 ساعت 9:46 بعد از ظهر
محمد مهدی زلفی گل
صدای استاد در زمان گریه و عزاداری برای مولایمان امام علی (ع) تا مدت زمانی طولانی طنین انداز روح و جانمان است مثل صدای اذان مرحوم موذن زاده
پاسخ
0     0
7 شهريور 1390 ساعت 10:43 بعد از ظهر
منصور
سلام من فكر ميكردم بچه همدان هست
پاسخ
0     0
9 شهريور 1390 ساعت 01:07 صبح
الهام
آرزوی توفیق روز افزون براتون دارم. شما هم من و همه ی اول راهی ها رو دعا کنید از ته ته قلبتون. ممنون (:
پاسخ
0     0
11 شهريور 1390 ساعت 10:26 صبح
الهام
آرزوی توفیق روز افزون براتون دارم. شما هم من و همه ی اول راهی ها رو دعا کنید از ته ته قلبتون. ممنون (:
پاسخ
0     0
11 شهريور 1390 ساعت 10:26 صبح
علی اکبر خواجوند
باسلام .یادش بخیر سال 64در حسینیه محبین الائمه تهران روز تاسوا در اوج جنگ تحمیلی با ایشان آشنا شدم.آن روز بعد از مراسم مردم مبلغ قابل ملاحظه ای را جمع اوری کردند برای تهیه ظرف آب برای رزمندگان اسلام.با آرزوی سلامتی برای شما استاد محترم
پاسخ
0     0
13 شهريور 1390 ساعت 02:28 صبح
علی اکبر خواجوند
باسلام .یادش بخیر سال 64در حسینیه محبین الائمه تهران روز تاسوا در اوج جنگ تحمیلی با ایشان آشنا شدم.آن روز بعد از مراسم مردم مبلغ قابل ملاحظه ای را جمع اوری کردند برای تهیه ظرف آب برای رزمندگان اسلام.با آرزوی سلامتی برای شما استاد محترم
پاسخ
0     0
13 شهريور 1390 ساعت 02:36 صبح
مجید خدادادی
سلام حالا که استاد در شب قدر حرف دل مردم رو زده اقایان تو وبلاگهای دولتی به ایشان حمله میکنن ولی مردم میفهمند.
پاسخ
0     0
14 شهريور 1390 ساعت 09:48 صبح
محمد شكري
باسلام من به ايشان ارادت خاصي دارم و همواره سخنراني هاي ايشان را گوش مي نمايم و سعي ميكنم در زندگي اجرا نمايم بدون اغراق بايد بگويم هيچ واعضي به مسلطي ايشان و بيان شيئاي ايشان در حال حاضر در كشور نيست خداوند به ايشان تن سالم وعمر طولاني اعطاءفرمايد . لطفا"جهت خريد كتابهاي ايشان كاربران خود را راهنمائي نمائيد.
پاسخ
0     0
17 شهريور 1390 ساعت 03:22 صبح
علی صفری کهره
بنده به آقای انصاریان ارادتی خاص داشته و سعی می کنم اکثر سخنرانی های ایشان را گوش کنم ما همه برای سلامتی ایشان دعا می کنیم .
پاسخ
0     0
20 شهريور 1390 ساعت 1:02 بعد از ظهر
زهرا
با سلام. در یکی از سخنرانی ها، استاد این شعر رو با خلوصی خاص قرائت کردند که من خیلی تحت تاثیر قرار گرفته ام. بعد از اون خیلی دنبال فیلم اون سخنرانی گشتم ولی پیداش نکردم. متاسفانه تاریخش هم یادم نیست...ممنون میشم اگه شما همون قسمت شعر خوندنشون رو رو سایت قرار بدین و در عنوانش هم قید کنین. شعر: چرا مى گریزى؟ بظلمت زنور خدا مى گریزى تو لب تشنه زآب بقا مى گریزى زمادر بود مهربانتر خدایت تو جاهل بقهر از خدا مى گریزى خدا خواندت تا عطایت نماید تو اى بینوا از عطا مى گریزى ففروا الى الله فرموده یزدان چرا سوى نفس و هوا مى گریزى بهر جا روى سایه لطف او هم ز دنبالت آید كجا مى گریزى اگر مى گریزى ز بیگانه بگریز چرا دیگر از آشنا مى گریزى سراپا دردى و محتاج درمان چرا از طبیب و دوا مى گریزى بیا اى گنهكار آلوده دامن زدریاى رحمت چرا مى گریزى شفاى تو در بارگاه حسین است كجا آخر از این سرا مى گریزى
پاسخ
0     0
21 شهريور 1390 ساعت 5:31 بعد از ظهر
افسون
باسلام اارزوی سلامتی برای شما دارم.اگه میشه برام دعا کنین که خدا نجاتم بده
پاسخ
0     0
22 شهريور 1390 ساعت 01:07 صبح
علی
با عرض سلام خدمت شما..من چگونه میتوانم ارتباط مستقیم با آقای انصاریان داشته باشم؟ یک مساله ای هست که فقط باید به خود ایشان عرض کنم..ممنون میشم راهنماییم کنید..تشکر
پاسخ
0     0
22 شهريور 1390 ساعت 02:06 صبح
علی
با عرض سلام خدمت شما..من چگونه میتوانم ارتباط مستقیم با آقای انصاریان داشته باشم؟ یک مساله ای هست که فقط باید به خود ایشان عرض کنم..ممنون میشم راهنماییم کنید..تشکر
پاسخ
0     0
22 شهريور 1390 ساعت 02:24 صبح
بابک فرجی
بسیار کتابی عارفانه و عاشقانه در عالم عشق با معبود خداست
پاسخ
0     0
22 شهريور 1390 ساعت 06:27 صبح
حسین اخروی
سلام چطور میشه اقای انصاریان رو از نزدیک ملاقات کرد
پاسخ
0     0
24 شهريور 1390 ساعت 7:50 بعد از ظهر
محمد-ایکاش همه علما سایت داشتند تا امکان ارتباط با انان با توجه به شرایط موجود بیشتر فراهم استاد همیشه خاطره دعای عرفه در عرفات را برایم زنده میکنند
پاسخ
0     0
6 مهر 1390 ساعت 01:35 صبح
علیرضا غیاثوند
باعرض سلام خدمت شما. من چگونه میتونم برای چند دقیقه هم که شده این دانشمند گرامی رو از نزدیگ ملاقات کنم. شمارو به خدا قسم اگر امکانش هست من رو راهنمایی کنید خواهش میکنم
پاسخ
0     0
16 مهر 1390 ساعت 09:47 صبح
فاطمه دخیلی
با سلام و با ارزوی سلامتی و توفیق روز افزون برای استاد محترم بنده افتخار گوش دادن به اغلب سخنرانیهای شما را دارم.برای جوانان دعا کنید با تشکر
پاسخ
0     0
24 مهر 1390 ساعت 05:36 صبح
تشكر - من با دعاي كميل ايشان حال ميكنم واروز دارم دعاي عرفه را در روز عرفه در صحراي عرفات باايشان بخوانم0 انشالله
پاسخ
0     0
25 مهر 1390 ساعت 11:40 بعد از ظهر
منصور صادقی
سلام بر اولیاء الهی استاد انصاریان انسان ایده آل قرآن و اسلام در قرن حاضر وفخر عالم امکان وعشق من حقیر است
پاسخ
0     0
29 مهر 1390 ساعت 10:37 بعد از ظهر
ارادتمند شما
سلام. استاد الهی که همیشه زنده و سلامت باشید و به آبروی امام حسین با خود آقا محشور بشید. زمانی که برای آقا امام حسین گریه میکنید ما رو هم یادی کنید.
پاسخ
0     0
12 آبان 1390 ساعت 6:57 بعد از ظهر
مهدی قدرت جهرمی
با سلام انشاالله خدا سایه شما را از سر شیعیان مولا علی ع کم نکند
پاسخ
0     0
13 آبان 1390 ساعت 7:06 بعد از ظهر
مهدی باقرزاد از بابل
سلام به تمام اولیای خالص خدا:استاد شما به معنای حقیقی کلمه آیت خدا می باشید چون هر کلمه هر حرکت شما ما را به یاد حضرت دوست می رساند نوای روحانی وملکوتی شما روح بیمار ما را صیقل میدهد و به رحمت و لقای حضرت حق امید وار میکند.آرزوی نشستن در پای منبرتان را دارم ولی سعادت ولیاقت ندارم مارا دعا بفرمایید. الهی:(آن شب که همه میکده ها باز شوند/یاران خرابات هم آواز شوند/در محفل دوستان به جز یاد تو نیست/آزاده نباشد آنکه آزاد تو نیست/شیرین لب و شیرین خط و شیرین گفتار/آن کیست که با این همه فرهاد تونیست)
پاسخ
0     0
15 آبان 1390 ساعت 03:19 صبح
ضیائی
باسلام از آقادرخواست دعا ومغفرت گناهان رادارم
پاسخ
0     0
15 آبان 1390 ساعت 7:59 بعد از ظهر
ن طاهری
استاد سلام عرض می کنم و تولدتان را تبریک عرض می کنم دعا می کنم سایه ی شما بر سر ما مستدام باشد
پاسخ
0     0
22 آبان 1390 ساعت 1:07 بعد از ظهر
الهه
باعرض سلام خدمت استاد حسین انصاریان ، من شیفته سخنرانیها و عزاداریهای ایشون در ماههای مختلف سال هستم خدا توفیق و سلامتی به ایشون عطا کنه.
پاسخ
0     0
22 آبان 1390 ساعت 8:18 بعد از ظهر
مهدی ضامنی
از حضرتعالی التماس دعا دارم همیشه در ماه رمضان از سخنان عالیجناب فیض می برم
پاسخ
0     0
25 آبان 1390 ساعت 8:31 بعد از ظهر
سيد هادي صفوي:سلام.التماس دعا
پاسخ
0     0
30 آبان 1390 ساعت 02:31 صبح
محمد از شیراز
دلم تهی از خوبی ها و لبالب از گناهست .... احساس میکنم دارم از مولایم مهدی(عج) دور میشم...لطفا برایم دعا کنید.
پاسخ
0     0
3 آذر 1390 ساعت 04:08 صبح
قاسم نيكزاد
بنده بيش از 20 سال است كه از وجود پر بركت استاد بهرهمندميباشم خداوند ايشان و همه علما خصوصه مقام عظماي ولايت را حفظ بفر مايد.
پاسخ
0     0
7 آذر 1390 ساعت 7:00 بعد از ظهر
فخرالسادات
سلام عرض ميكنم در بين روحانيون متداول جامعه از نوجواني موعظه هاي شما به جانم مينشسته از خداوند برايتان طلب درجات عاليه دارم
پاسخ
0     0
13 آذر 1390 ساعت 5:24 بعد از ظهر
حسین باقریان
با سلام و درود محضر استاد ارزشمند و گرانمایه امیدوارم که خداوند به شما عمر نوح عطا فرماید تامردم از سخنان گهربارتان بهره مند گردند استاد عزیز ازشما خواهشی دارم در صورت امکان (چون این حقیر از خیلی سالها پیش از بیانات شما فیض می برم مخصوصآ از مناجاتهای شما ) دوستان دست اندر کار موسسه ماجاتهای شما را گلچین کنند جهت استفاده بیشتر چون بسیاری از دوستان به مناجاتهای شما علاقه خاصی دارند البته تعداد زیادی از مناجاتهای شما استاد ارزشمند را گلچین کرده ام ولی باید فراگیر شود اگر در این زمینه نیاز به کمک حقیر باشد با کمال میل می پذیرم.ارادتمند شما حسین باقریان از یاسوج
پاسخ
0     0
16 آذر 1390 ساعت 00:09 صبح
بهمن ضیائیان
با عرض سلام خدارا هزاران بارشکر که چنین اساتید فرهیخته وپرسوزوگدازی را به عنوان هدیه به امت اسلام عطا فرموده است.درفرمایشات معظم له جزصرف خلوص ودلداگی هیچ چیزدیگری نمیتوان یافت بهمین سبب خداوندمهرسرشارایشان را در دل بندگانش قرار داده است.از شما برادران معزز استدعای عاجزانه دارم تنها مرا با بردن نامم خدمت استاد معرفی نمایید وهر دعایی که به قلب حسینی ایشان خطورکردودرمورد من فرمودندازطریق نامه الکترونیکی حقیررامطلع فرمایید
پاسخ
0     0
20 آذر 1390 ساعت 00:42 صبح
عرفان صدري
سلام بر مردي كه از كودكي ام هرگاه اسم امام حسين(ع) و قرآن كريم واهل بيت عليهم السلام درنظام مي آمد نام ايشان درقلبم جلوه خاصي ميكرد. سلام بر مردي كه وقتي كودكان ودوستانم از روحاني بدشان ميآمد من به ياد شما مي افتادم وروحانيت را وشما را درقلب كوچكم دوست ميداشتم.سلام بر مردي كه وقتي پاي سخنانش مينشينم نورالهي در جان وروحم روشني ونورانيت ونشاط مياورد.سلام برمرديكه الگوي كامل روحانيت است سلام بر مردي كه نفس سوخته اش رادوست دارم وچهره نوراني اش آرامش است.پدر عزيزم آيت الله عزيزودانشمند حقيقي وبزرگوارتنهاآرزويم درخصوص ايشان اين است كه يكبار ليشان را ازنزدبك ويك دل سير ببينم وحداقل به مدت ده دقيقه با معظم له گفتگو كنم.
پاسخ
0     0
20 آذر 1390 ساعت 8:04 بعد از ظهر
محمد جواد
استاد عزيز جناب حضرت آقاي انصاريان ,با سلام فقط خدمتتان عرض كنم اين بنده حقير از هفت سالگي درمسجد جامع بازار هميشه ساعت شش صبح بابرادرم در دهه اول محرم ودر مسجد محبين الاءمه درشبهاي رمضان درخدمتتان بوديم و دربيست و يكم رمضان مسجد حضرت امير(ع) نادعلي(ع) را قراءت ميكنيد,اما امسال و الان سي و دوسالم است كه به حسينيه همدانيها تشريف فرما شده ايد ,خداوند حافضتان باشد
پاسخ
0     0
26 آذر 1390 ساعت 07:52 صبح
سلمان از تبریز
با سلام و آرزوی طول عمر با برکت به استاد عزیز من هم به استاد ارادت خاصی دارم خدا او را برای ما حفظ کند و به ما لیاقت و توفیق دهد تا از وجود این استاد بزرگوار استفاده ها ببریم از استاد التماس دعا دارم
پاسخ
0     0
26 آذر 1390 ساعت 7:09 بعد از ظهر
سلمان از تبریز
با سلام و آرزوی طول عمر با برکت به استاد عزیز من هم به استاد ارادت خاصی دارم خدا او را برای ما حفظ کند و به ما لیاقت و توفیق دهد تا از وجود این استاد بزرگوار استفاده ها ببریم از استاد التماس دعا دارم
پاسخ
0     0
26 آذر 1390 ساعت 7:11 بعد از ظهر
من فرد مومن در اصطلاح رایج این برهه از زمان نیستم اما خود را مسلمان و از هلاقمندان به اهل بیت (ع) میدانم.یکی از چهره های ناثیر گذار برمن کلام پر از مهر و صمیمت و دانش شگفت این ذعیم عالیقدر است.بهره ها بردم از این عالم بی تکلف.عمرش به بلندی آفتاب
پاسخ
0     0
30 آذر 1390 ساعت 11:23 صبح
حسن عسکری
فیض روح القدس ار باز مدد فرماید/دیگران هم بکنند آنچه مسیحا میکرد خوش بحال کسی که اینقدر دل زنده شده با دم مسیحایی او, دوستش دارند و براش دعا میکنند.
پاسخ
0     0
8 دى 1390 ساعت 6:44 بعد از ظهر
امیر دلبری
به یاد ندارم تا به حال پای سخنرانی استاد نشسته باشم و پنجره ای از حکمت به رویم گشوده نشده باشد.
پاسخ
0     0
24 دى 1390 ساعت 03:05 صبح
محمد
سلام اولین بار در زمان عملیات خیبر با ایشان در دوکوهه آشنا شده و از ان موقع شیفته کلام ایشان شده و بعد از جنگ به تمام سخنرانی ها و مخصوصا دعای کمیل ایشان در محبین الایمه شرکت میکردم . هنوز خاطره یکی از دعاهای کمیل ایشان را که حدودا 3 ساعت بطول انجامید را فراموش نمیکنم و وقتی دعا تمام شد با خودم گفتم ایکاش دیرتر تمام میشد. یادم می اید که استاد یک قسمت از دعا را میخواند و سپس چند دقیقه گریه به ایشان امان نمیداد تا ادامه دهند.در هر صورت دعا میکنم خداوند ایشان را برای امت اسلامی ایران و جهان اسلام حفط نمایند
پاسخ
0     0
25 دى 1390 ساعت 06:10 صبح
حامد میرزایی
آقای انصاریان! می خواستم با عرض شرمندگی بگویم پشت سر جنابعالی غیبت ها کرده ام و حقوقی از شما را ضایع کرده ام . می خواستم ببینم می شود ما را حلال کنید؟ این برای من خیلی مهم است. لطفا مرا بی اطلاع از نتیجه نگذارید و بی زحمت از طریق ایمیل به من اطلاع دهید. خیلی ممنون
پاسخ
0     0
25 دى 1390 ساعت 09:41 صبح
رضا هاشمی
سلام وقتی می بینمش اروم میشم
پاسخ
0     0
12 بهمن 1390 ساعت 10:04 بعد از ظهر
باسلام . همیشه از سخنرانی های استاد لذت میبرم و با این که خیلی اهل گوش دادن به منبر نیستم هرموقع ایشون توی تلویزیون برنامه دارند حتما میبینم. انشاالله خداوند عمر طولانی وسلامتی به ایشون عنایت کند.
پاسخ
0     0
18 بهمن 1390 ساعت 07:20 صبح
سلام.اونقدر از دیدن این سایت و پیدا کردن استاد خوشحال شدم که حد نداره.خدا شاهده من عاشق این مرد بزرگم.به مولا این مرد یکی از آیات الهی در روی زمینه.تنها کسیه که به خاطر اون شبهای احیا به مسجد نمیرم و میشینم پای تلویزیون تا مراسم عزاداری ایشون رو ببینم.خدا عمر طولانی بهشون عطا کنه.ا گه استاد این رو مطالب رو میخونن ایشون رو به خانم فاطمه زهرا قسم میدم که سر هر نمازش من و خانواده ام را هم دعای خیر کنن.یا علی............
پاسخ
0     0
21 بهمن 1390 ساعت 10:24 صبح
سلام استاد.میخوام ازتون حلالیت بطلبم. تا 5 6 سال پیش که شما رو از تلویزیون میدیدم یادمه که از شما خوشم نمیومد و میگفتم که کی ایشونو راه داده تلویزیون...ولی الان جند ساله که عاشق شما شدم و هر وقت شمارو در تلویزیون میبینم تا آخر صحبت شما می نشینم و کلی با صدای شما حال می کنم.از شما می خوام که منو ببخشید یادمه توی یکی از سخنرانی هاتون به مردم گفتین که همه ماها بد نیستیم.اشتباه من این بود که من فکر می کردم که همگی شما ها بدین ولی الان متوجه اشتباهم شدم.الان سعی میکنم که خوباشون رو که مثل شما عالم هستم رو پیدا کنم.اگه این نظر رو دیدین دلم میخواد بهم بگید که مارو بخشیدین یا نه.
پاسخ
0     0
23 بهمن 1390 ساعت 07:43 صبح
التماس دعا
پاسخ
0     0
23 بهمن 1390 ساعت 10:14 صبح
مجتبی صفیلو
با سلام خدمت استاد محترم،نمیدونم جه جوی بیان کنم که ارادتمند شما هستم و چقدر دوستتان دارم واقعاً همیشه از سخنرانی هاتون نهایت استفاده را برده ام خداوند به شما طول عمر با عزت اعطا کند.التماس دعا
پاسخ
0     0
10 اسفند 1390 ساعت 00:10 صبح
محمد حیدری
سلام اینجانب کلیپ های صوتی که خدودا 700 کلیپ میباشد را از طریق سی دی در ماشین گوش کردم واقعا استفاده کردم و چون خوشم امده بود تعدادی هم تهیه کرده و به دوستان هدیه کردم . و من برای این روحانی دانشمند و حقیقتا دلسوز از خداوند عمر طولانی خواهانم
پاسخ
0     0
11 اسفند 1390 ساعت 06:43 صبح
سلام امشب از شبکه یک برنامه ای از شما دیدم توی این برنامه از فرصت ها صحبت کردین. یه خواهش کوچیک ازتون داشتم اگر امکانش بود از طریق ایمیل خصوصی خدمتتون عرض کنم. با سپاس
پاسخ
0     0
6 فروردين 1391 ساعت 10:10 صبح
ادام الله توفیقاته
پاسخ
0     0
9 فروردين 1391 ساعت 00:09 صبح
علي
ارادتمندم استاد هرروزدعاي همان روز را باصداي شما گوش ميكنم ورحمت ميفرستم بران مادرمحترمي كه شمار را شيرداده وپدرمحترمي كه شمارا تربيت كرده است خداوند اجرتان دهد
پاسخ
0     0
13 ارديبهشت 1391 ساعت 6:16 بعد از ظهر
رضا عزتی
با سلام به محضر بقیه الله العظم(عج)تعالی فرجه الشریف با درود به معمار کبیر انقلاب اسلامی ایران حضرت امام(ره) وبا سلام به محضر شهدای اسلام از صدر تا کنون وتا قیامت کبری خداوندا این مطلب را به خاطر رضای تو میگویم وای ثانیه ها توشاهد باش . 33سال از انقلا ب میگذرد اوایل انقلاب گفتند نگوئید انقلاب برای ما چه کرد بگوئید ما برای انقلاب چه کردیم ؟ حالا من یک سئوال دارم مسئولین برای اسلام چه کردند؟ برای یک ازدواج سالم چه کردند؟ برای بیکاری چه کردند؟ برای جوانان چه کردند؟ آیا علمای مامسئول نیستند ؟ اگر شما محضر حضرت حق وارد شوید از شما سئوال شود برای درد جوانان سخنرانی کردید؟ چرا علما ساکت نشسته اند؟وتمام آینده ما به سمت شیطان میرود .آیا این همه رنج وبدبختی را نمی بینید؟ من ازدوران جوانی ساکن محله فدائیان اسلام بودم وبا مردم ستم دیده بزرگ شدم واز سخنرانی شما در مسجد مهدیه خبر داشتم . واز شما درخواست دارم در سخنرانیها به درد مردم وبستر مناسب برای جوانان اشاره شود. انشاله در محضر بقیه الله العظم روسفید شوید ارادتمند رضا عزتی
پاسخ
0     0
5 خرداد 1391 ساعت 8:43 بعد از ظهر
مهدی دهقانی دهج
سلام بر پیامبر خدا اولیا و علما و صلحا استاد از این بوستان توفیق که داری ما را بینصیب از دعای خویش نگذارید .
پاسخ
0     0
5 خرداد 1391 ساعت 10:27 بعد از ظهر
فاطمه کاظمی
سلام. من باسخنرانی های استاد زندگی میکنم .قشنگترین لحظه های عمرم وقتیه که پای صحبت های ایشان میشینمو از همه ی دنیا دل می کنم با وجود اینکه گرفتاریهای بزرگی توزندیم دارم .امیدوارم خداوند به ایشان عمر طولانی عنایت کنه تامن وسط راه لنگ نمونم.خواهش میکنم من روهم دعا کنید
پاسخ
0     0
14 خرداد 1391 ساعت 04:53 صبح
فاطمه توکلی
سلام ادب احترام نمی دونم چی بگم در مقابل این بزرگوار . 6ساله بودم منبر حضرت آقا میرفتم و از همان دوران با ایشان آشنا شدم خیلی دوستشان دارم و تقاضا میکنم به عنوان پدر و استادی دلسوز عمیقا مرا دعا کنند دستشان را میبوسم و عرض ارادت دارم
پاسخ
0     0
19 خرداد 1391 ساعت 9:12 بعد از ظهر
رضازاده
خداوند ان شاء الله استاد را برای خدمت بیشتر بهاسلام و حضرت مهدی علیه السلام حفظ کند
پاسخ
0     0
10 تير 1391 ساعت 05:34 صبح
محمدرضازراعتكار
استاد عزيز اي كاش منهم از احوالات شما كمي مي چشيدم تااززندگي ام بهره هاببرم.وازاين افسردگي بيرون ميآمدم.التماس دعا دارم
پاسخ
0     0
19 تير 1391 ساعت 10:22 بعد از ظهر
خداوند عمر با عزت به ایشان عنایت فرماید که با ایجاد این پایگاه اطلاع رسانی بسی دلها را با یاد خدا مانوس وبرای کسانیکه مثل من سئوالات ریز ودرشت خود را با استفاده از این مسیر بدست اورده ام امید است باری تعالی از فیوضات بهشتی نصیب ایشان بفرماید انشاالله
پاسخ
0     0
24 تير 1391 ساعت 7:18 بعد از ظهر
كتايون شريف
امروز براي پيدا كردن آيه هاي سجده دار قرآن ، به صورت كاملاً تصادفي با اين سايت بسيار پربار آشنا شدم . وقتي تصوير ملكوتي و دوست داشتنيه حاج آقا انصاريان رو بالاي سايت ديدم و متوجه شدم سايت متعلق به ايشونه خيلي خوشحال شدم . چون من و خانواده ام هميشه سخنراني هاي ايشون رو از تلويزيون مي بينيم و مي شنويم و ارادت خاصي به ايشون داريم . از اين كه توفيق آشنايي با اين سايت نصيبم شد خداوند مهربان رو شاكرم . لطفاً سلام و درود صميمانه ي مرا خدمت ايشان برسانيد و از طرف اين حقير سراپاتقصير به حاج آقا بفرماييد كه اين بنده ي گناهكار و روسياه رو خيلي دعا كنند . مدت هاست مسئله اي شديداً دامن گيرم شده و ترس از ادامه ي اون ، خيلي افسرده و پريشان ام كرده . خلوص حاج آقا بر همگان عيان و آشكاره . التماس دارم كه براي خاتمه ي اين معضلي كه برام ايجاد شده در حق ام دعايي خالصانه نمايند . طول عمر پر بركت ايشان را از خداوند متعال آرزو دارم . آمين يا رب العالمين
پاسخ
0     0
27 تير 1391 ساعت 7:38 بعد از ظهر
فارسيان
فارسيان :سلام عليكم،استادمعظم به نظرشما دين خودتان را به اسلام و مسلمين ادا نموديد من از نوجواني پاي منبرحضرتعالي بزرگ شدم و خدا را شاكرم كه هر آنچه دارم (خانواده سالم و فرزندان سالم)همه نتيجه همان منبرهاست خداوند دردنيا و آخرت به شما و دودمانتان خير ونيكي عنايت فرمايد
پاسخ
0     0
27 تير 1391 ساعت 10:55 بعد از ظهر
مجيب سليمي
باسلام و عرض ارادت خدمت دوستان گرامي و كارمندان ارجمند موسسه دارلعرفان. خواستم فقط يك جمله در مورد حقانيت و اخلاص استاد انصاريان عرض كنم و ان اينكه" هيچ كس مثل استاد نميتواند مرا بگرياند" والسلام .
پاسخ
0     0
30 تير 1391 ساعت 03:29 صبح
میرجلیل ملکی
خدای متعال عمر با عزت وطولانی به استاد عزیزم عنایت فرماید من عاشق استادم حرفهای ایشان نه تنها به دلم مینشیند بلکه مسیر زندگیم را نیز تغییر داده. از دور دست استاد رو میبوسم و برای ایشان توفیق روز افزون آرزومندم با تشکر اززحمات شما
پاسخ
0     0
2 مرداد 1391 ساعت 10:48 بعد از ظهر
امير عفراوي
با سلام وقبولي طاعات و عبادات شما،مطمئنم كه سر موفقيت حاج آقا انصاريان همان من كان لله كان الله له است. اميدوارم در خدمت به اسلام موفق،مؤيد و سربلند باشيد.انشاالله
پاسخ
0     0
14 مرداد 1391 ساعت 8:17 بعد از ظهر
اسیه قادری
من از ارادتمندای ایشونم چون از معدود کسایی هستن که خلوص دارن و بسیار شجاع اند و حقیقت رو میگن بدون ترس از کسی . تو روخدا سلام منو بهشون برسونید
پاسخ
0     0
17 مرداد 1391 ساعت 01:36 صبح
علی کمایی
استاد سلام حرف وجمله ای دروصف بزرگی وتشکرازشما ندارم فقط ازاقا امامحسین ع میخوام تواین دنیا وان دنیا شفاعتتون کند برایم دعا کنید استاد محتاجم باتشکر
پاسخ
0     0
20 مرداد 1391 ساعت 1:13 بعد از ظهر
علی شاملو
واقعا وقتی پای صحبت این بزرگوار قرارمیگیرم تحت تاثیر واقع می شوم
پاسخ
0     0
20 مرداد 1391 ساعت 11:05 بعد از ظهر
امرالله كمالي بور
خدا طول عمر بهشون بده
پاسخ
0     0
22 مرداد 1391 ساعت 4:25 بعد از ظهر
صادق
با سلام.سلام مرا به استاد برسانید خیلیمختاج دعا هستم.برادرم جواد از منهم بیشتر محتاج به دعا هست به جان اولیا الله برای ما دعا کنید حتما به استاد بفرمایید.
پاسخ
0     0
31 مرداد 1391 ساعت 04:41 صبح
بهروز کاظمی .نهاوند
با سلام من امروز بااین سایت آشنا شدم. از لطف حاج آقا ممنونم .سعی می کنم استفاده از این سایت جزبرنامه های کاری وفرهنگی خودم باشد
پاسخ
0     0
5 شهريور 1391 ساعت 11:23 بعد از ظهر

پر بازدید ترین مطالب سال

حکایت خدمت به پدر و مادر

حاجت خود را جز نزد سه نفر نگو!

فلسفه نماز چیست و ما چرا نماز می خوانیم؟ (پاسخ ...

سِرِّ نديدن مرده خود در خواب‏

عفو و گذشت پيامبر از دختر حاتم‏

داستانى عجيب از برزخ مردگان‏

چگونه بفهميم كه خداوند ما را دوست دارد و از ...

یک آیه و این همه معجزه !!

شاه کلید آیت الله نخودکی برای یک جوان!

چرا باید حجاب داشته باشیم؟

پر بازدید ترین مطالب ماه

فضائل آیة الکرسی از زبان رسول اللّه

قاتل حضرت زهرا کیست؟

سخنراني مهم استاد انصاريان در روز شهادت حضرت ...

چرا سگ نجس است و نمی‌توان آن را درخانه نگه ...

نحوه دعا کردن  

آيا فكر گناه كردن هم گناه محسوب مي گردد، عواقب ...

عاملی برای جذب رحمت خداوند!

طلبه ای که به لوستر های حرم امیر المومنین ...

گردنبند با برکت حضرت زهرا (س)

حکایتی از تقوای یک عالم

پر بازدید ترین مطالب روز

سفری پرسود و استخاره بد!

سرانجام كسي كه نماز نخواند چه مي شود و مجازات ...

حضرت زهرا(س) زنی که بهشت مشتاق اوست

فاطمیه اول و دوم؛ تهرانی ها میزبان سخنرانی ...

چرا به حضرت فاطمه (س) ام ابیها می گویند؟

رضايت و خشنودي خدا در چیست و چگونه خداوند از ...

چرا حضرت فاطمه (س) وصیت کردند که مخفیانه دفن ...

فرق كلّي حيوان با انسان در چیست ؟

داستان شگفت انگيز سعد بن معاذ

اسم اعظمی که خضر نبی به علی(ع) آموخت