فارسی

دعای درد دندان

نحوه نمایش

مطلب قبلی دعای درد دهان
دعای درد سینه مطلب بعدی
از حضرت صادق(علیه‌السلام) روایت شده: پس از گذاشتن دست بر جای درد سوره‌های
«حمد»
و
«توحید»
و
«قدر»
و این آیه مبارکه را بر آن بخواند:
﴿وَ تَرَى الْجِبٰالَ تَحْسَبُهٰا جٰامِدَةً وَ هِيَ تَمُرُّ مَرَّ السَّحٰابِ صُنْعَ اللّٰهِ الَّذِي أَتْقَنَ كُلَّ شَيْءٍ إِنَّهُ خَبِيرٌ بِمٰا تَفْعَلُونَ.
و می‌بینی کوه‌ها را درحالی‌که آن‌ها را بی‌حرکت می‌پنداری و حال آنکه می‌گذرند همانند گذر ابرها، کار خداست که هر چیزی را استوار نموده، به درستی که او به آنچه انجام می‌دهید آگاه است.

و نیز از امیرمؤمنان روایت شده: به موضع سجده خود دست بکش، سپس دندان درد گرفته را مسح کن و بگو:
بِسْمِ اللَّهِ وَالشّافى اَللَّهُ ، وَ لا حَوْلَ وَلا قُوَّةَ اِلاّ بِاللَّهِ الْعَلِىِّ الْعَظيمِ.
به نام خدا و شفادهنده خداست و جنبش و نیرویی نیست جز به خدای والای بزرگ.

دعاى تجربه شده‌ای براى درد دندان:

سوره‌های
«حمد»
و
«فلق»
و
«ناس»
و
«توحید»
را قرائت می‌کنی و با هر سوره
«بِسْمِ اللَّهِ الرَّحْمنِ الرَّحیمِ»
را می‌خوانی و پس از سوره
«توحید»
می‌گویی:
﴿بِسْمِ اللَّهِ الرَّحْمنِ الرَّحيمِ، وَ لَهُ مٰا سَكَنَ فِي اللَّيْلِ وَ النَّهٰارِ وَ هُوَ السَّمِيعُ الْعَلِيمُ ، قُلْنٰا يٰا نٰارُ كُونِي بَرْداً وَ سَلاٰماً عَلىٰ إِبْرٰاهِيمَ ، وَ أَرٰادُوا بِهِ كَيْداً فَجَعَلْنٰاهُمُ الْأَخْسَرِينَ ، نُودِيَ أَنْ بُورِكَ مَنْ فِي النّٰارِ وَ مَنْ حَوْلَهٰا وَ سُبْحٰانَ اللّٰهِ رَبِّ الْعٰالَمِينَ.
به نام خدا که رحمتش بسیار و مهربانی‌اش همیشگی است و برای اوست آنچه در شب و روز ساکن شده و او شنوا و داناست، گفتیم: ای آتش بر ابراهیم سرد و سلامت باش و به سوی او از روی نیرنگ قصد کرده بودند پس آنان را زیان‌کارترین قرار دادیم، ندا شد خجسته باد کسی که در آتش و کسی که پیرامون آن است و منزّه است خدا، پروردگار جهانیان.
سپس می‌گویی:
اَللّهُمَّ يا كافِياً مِنْ كُلِّ شَئٍ وَ لا يَكْفى مِنْكَ شَئٌ اِكْفِ عَبْدَكَ وَابْنَ اَمَتِكَ مِنْ شَرِّ ما يَُخافُ وَ يَُحْذَرُ وَ مِنْ شَرِّ الْوَجَعِ الَّذى يَشْكُوهُ اِلَيْكَ.
خدایا، ای کفایت‌کننده از هر چیز و از تو چیزی کفایت نمی‌کند، بنده‌ات و فرزند کنیزت را کفایت کن، از شرّ آنچه می‌هراسد و پرهیز می‌کند و از شرّ دردی که از آن به تو شکایت می‌کند.

و نیز روایت شده: کاردی یا برگ خرمایی بگیرد و به آن جانب که درد می‌کند بمالد و «هفت مرتبه» بگوید:
بِسْمِ اللَّهِ الرَّحْمنِ الرَّحيمِ، بِسْمِ اللَّهِ وَ بِاللَّهِ مُحَمَّدٌ رَسُولُ اللَّهِ وَ اِبْرهيمُ خَليلُ اللَّهِ اُسْكُنْ بِالَّذى سَكَنَ لَهُ ما فِى اللَّيْلِ وَ النَّهارِ بِإِذْنِهِ وَ هُوَ عَلى كُلِّ شَئٍ قَديرٌ.
به نام خدا که رحمتش بسیار و مهربانی‌اش همیشگی است، به نام خدا و به خدا، محمّد فرستاده خدا و ابراهیم دوست خداست آرام شو به حق آن‌که آنچه در شب‌ و روز است برای او آرام می‌گیرد به اجازه‌اش و او بر هر چیزی تواناست.

و نیز روایت شده: چوبی یا آهنی بر دندانی که درد دارد بگذارد و از جانب آن «هفت مرتبه» افسونش کند:
بِسْمِ اللَّهِ الرَّحْمنِ الرَّحيمِ، اَلْعَجَبُ كُلُّ الْعَجَبِ دُودَةٌ تَكُونُ فِى الْفَمِ تَاْكُلُ الْعَظْمَ وَ تُنْزِلُ الدَّمَ اَنَا الرّاقى وَ اللَّهُ الشّافى وَ الْكافى لا اِلهَ اِلاّ اللَّهُ وَالْحَمْدُلِلَّهِ رَبِّ الْعالَمينَ ﴿وَ إِذْ قَتَلْتُمْ نَفْساً فَادّٰارَأْتُمْ فِيهٰا... لَعَلَّكُمْ تَعْقِلُونَ.
(72و73 بقره)
به نام خدا که رحمتش بسیار و مهربانی‌اش همیشگی است، شگفتا همه شگفتا، کرمی [منظور میکرب خاص دندان است که در بین مردم به کرم دندان مشهور شده و دندان پوسیده و سیاه شده را می‌گویند کرم خورده] در دهان می‌باشد، استخوان آن را می‌خورد و خون فرو می‌ریزد، من افسون کننده‌ام، خدا شفادهنده و کفایت کننده است، معبودی جز خدا نیست و ستایش خدای را پروردگار جهانیان «و [به یاد آرید] هنگامی که شخصی را کشتید و دربارۀ [قاتل] او به اختلاف و نزاع دچار شدید... تا ... [برای درک حقایق] شاید بیندیشید.»
همان طور که ابتدای دعا گفته شد این دعا را «هفت مرتبه» بخواند.


مطلب قبلی دعای درد دهان
دعای درد سینه مطلب بعدی

[

دعای دندان درد

] [

دعای درد دندان

] [

دعا برای دندان درد

] [

دعا برای درد دندان

] [

دعا برای رفع دندان درد

] [

دعای رفع دندان درد

] [

دعا برای تسکین درد دندان

] [

دعا جهت رفع دندان درد

] [

دعای تسکین درد دندان

] [

دعای رفع درد دندان

] [

دعا دندان درد

] [

دعا برای رفع درد دندان

] [

دعا جهت درد دندان

] [

دعایی برای رفع دندان درد

] [

دعای درددندان

] [

دعا برای دندون درد

] [

دعا براي درد دندان

] [

دعای دندون درد

] [

دعا برای دندان درد شدید

] [

دعابرای درددندان

]
پر بازدید ترین مطالب سال
پر بازدید ترین مطالب ماه
پر بازدید ترین مطالب روز