فارسی

نماز هدیه معصومین(ع)

نحوه نمایش

مطلب قبلی نماز اعرابی
نماز شب اول قبر و لیلة الدفن برای میت مطلب بعدی
از معصومان روایت شده: عبد در روز جمعه هشت رکعت نماز بجا آورد و در پایان هر دو رکعت سلام بگوید، چهار رکعت آن را هدیه به رسول خدا(صلی‌الله‌علیه‌وآله) و چهار رکعت دیگر را هدیه به حضرت زهرا نماید و در روز شنبه چهار رکعت بخواند و هدیه به امیرمؤمنان کند و همچنین هر روز چهار رکعت بجا آورد و هدیه به امامی نماید به ترتیب آن حضرات تا روز پنجشنبه که چهار رکعت بخواند و هدیه به حضرت صادق(علیه‌السلام) کند.

باز در روز جمعه هشت رکعت بجا آورد، چهار رکعت هدیه به رسول خدا(صلی‌الله‌علیه‌وآله) و چهار رکعت هدیه به حضرت زهرا نماید و در روز شنبه چهار رکعت هدیه به موسی بن جعفر و همچنین هر روز چهار رکعت بخواند و هدیه به امامی کند به ترتیب آن حضرات تا روز پنجشنبه که چهار رکعت بجا آورد و هدیه به امام عصر (عجّل الله تعالی فرجه) نماید و بین هر دو رکعت از این نمازها این دعا را بخواند:
اللّٰهُمَّ أَنْتَ السَّلامُ، وَمِنْكَ السَّلامُ، وَ إِلَيْكَ يَعُودُ السَّلامُ، حَيِّنا رَبَّنا مِنْكَ بِالسَّلامِ . اللّٰهُمَّ إِنَّ هٰذِهِ الرَّكَعَاتِ هَدِيَّةٌ مِنَّا إِلىٰ وَلِيِّكَ « فُلان » فَصَلِّ عَلَىٰ مُحَمَّدٍ وَآلِهِ وَبَلِّغْهُ إِيَّاها، وَأَعْطِنِي أَفْضَلَ أَمَلِي وَرَجَائِي فِيكَ وَفِي رَسُولِكَ صَلَوَاتُكَ عَلَيْهِ وَآلِهِ وَفِيهِ .
منزه است خداوند، پروردگار عرش کریم و جنبش و نیرویی نیست جز به خدای والای بزرگ، خدایا تویی سلام و از توست سلام و به سوی تو باز می‌گردد سلام، از جانب خود پروردگارا به ما تحیت فرست به سلام. خدایا این رکعات هدیه‌ای است از ما به سوی ولی‌ات، پس بر محمّد و خاندانش درود فرست و این هدیه را به او برسان و به من عطا کن بهترین آرزو و امیدم را درباره خود و رسولت درودت بر او و خاندانش.
پس هر دعایی را که می‌خواهد بخواند و بجای «فلان» نام آن امامی که نماز را برای او خوانده بگوید.


- نمازی برای روز جمعه که سبب در امان ماندن از فتنه می شود
- دو رکعت نمازی که با آن هفتاد هزار گناه بخشیده می‌شود
- نمازی که هر رکعت آن ثواب چهل سال عبادت را دارد
- نماز اعرابی
- نماز سلمان
- نماز جعفر طیار
- نماز کامله روز جمعه
- نماز روز یک‌شنبه ماه ذی‌القعده

مطلب قبلی نماز اعرابی
نماز شب اول قبر و لیلة الدفن برای میت مطلب بعدی

[

نماز هدیه

] [

نماز هدیه به معصومین

] [

نماز هدیه به امام حسین

] [

نماز هديه به معصومين

] [

نمازهای معصومین ع

]
پر بازدید ترین مطالب سال
پر بازدید ترین مطالب ماه
پر بازدید ترین مطالب روز

گزارش خطا