فارسی
قرآن کریم مفاتیح الجنان نهج البلاغه صحیفه سجادیه

تعقیبات نماز عصر

نحوه نمایش

مطلب قبلی تعقیبات نماز ظهر
تعقیبات نماز مغرب مطلب بعدی
انتخاب صوت
أَسْتَغْفِرُ اللّٰهَ الَّذِى لَاإِلٰهَ إِلّا هُوَ الْحَىُّ الْقَيُّومُ الرَّحْمٰنُ الرَّحِيمُ، ذُو الْجَلالِ وَالْإِكْرامِ، وَ أَسْألُهُ أَنْ يَتُوبَ عَلَىَّ تَوْبَةَ عَبْدٍ ذَلِيلٍ خاضِعٍ فَقِيرٍ، بَائِسٍ مِسْكِينٍ مُسْتَكِينٍ مُسْتَجِيرٍ، لَايَمْلِكُ لِنَفْسِهِ نَفْعاً وَلَا ضَرَّاً وَلَا مَوْتاً وَلَا حَيَاةً وَلَا نُشُوراً.
از خدایی که معبودی جز او نیست، آن زنده‌ی پاینده و بخشنده مهربان، خداوند دارای عظمت و رأفت و محبت آمرزش می‌خواهم و از او درخواست دارم که توبه‌ام را بپذیرد، توبه بنده خوار، فروتن، بینوا، پریشان و زمین‌گیر و پناهنده‌ای که سود و زیان و مرگ و زندگی و رستاخیز خویش را در اختیار ندارد.
سپس بگو:
اللّٰهُمَّ إِنِّى أَعُوذُ بِكَ مِنْ نَفْسٍ لَاتَشْبَعُ، وَمِنْ قَلْبٍ لَايَخْشَعُ، وَمِنْ عِلْمٍ لَايَنْفَعُ، وَمِنْ صَلاةٍ لَاتُرْفَعُ، وَمِنْ دُعاءٍ لَايُسْمَعُ، اللّٰهُمَّ إِنِّى أَسْأَلُكَ الْيُسْرَ بَعْدَ الْعُسْرِ، وَالْفَرَجَ بَعْدَ الْكَرْبِ، وَالرَّخاءَ بَعْدَ الشِّدَةِ، اللّٰهُمَّ مَا بِنَا مِنْ نِعْمَةٍ فَمِنْكَ، لَاإِلٰهَ إِلّا أَنْتَ، أَسْتَغْفِرُكَ وَأَتُوبُ إِلَيْكَ.
خدایا به تو پناه می‌آورم از روح و روانی که سیر نمی‌شود و از دلی که بیم نمی‌کند و از دانشی که سود نمی‌بخشد و از نمازی که به اوج برده نمی‌شود و از دعایی که مستجابش نمی‌کنند. خدایا! آسانی پس از سختی و گشایش پس از گرفتاری و آسایش پس از مشقت را از تو خواستارم. خدایا هر آن نعمتی که در دست ماست از سوی توست، معبودی جز تو نیست، از تو بخشش گناهانم را می‌خواهم و به‌سوی تو باز می‌گردم.

از امام صادق(علیه‌السلام) روایت شده است: هرکه پس از نماز عصر «هفتاد مرتبه» استغفار کند، حق‌تعالی هفتصد گناه او را بیامرزد؛

و از امام محمدتقی روایت شده: کسی که پس از نماز عصر «ده مرتبه» سوره «قدر» را بخواند، در آن روز، همانند اعمال آفریده‌ها بر او مقرر گردد؛

و خواندن «دعای عشرات» در هر صبح و شام مستحب است و بهترین زمان برای خواندن آن پس از نماز عصر روز جمعه است. این دعا بعداً ذکر خواهد شد.

- آداب و تعقیبات و نافله نماز عصر
- فضیلت خواندن تعقیبات بعد از هر نماز
- تعقیبات نماز ظهر
- تعقیبات نماز مغرب
- تعقیبات نماز عشاء
- آداب و تعقیبات نماز عشا
- تعقیبات نماز صبح
- تعقیبات مخصوص نماز صبح
- تعقیبات مشترک بین همه نمازها
- تعقیبات مشترکه نمازها

مطلب قبلی تعقیبات نماز ظهر
تعقیبات نماز مغرب مطلب بعدی

[

تعقیبات نماز عصر

] [

تعقیب نماز عصر

] [

تعقیب نماز

] [

دعای نماز ظهر

] [

تعقیب عصر

] [

تعقيبات نماز ظهر و عصر

] [

دعای بعد از نماز عصر

] [

تعقیب نماز ظهر و عصر

] [

اللهم انی اعوذ بک من علم لا ینفع

] [

تعقیبات عصر

] [

تعقیب نماز ظهر

] [

اللهم انی اعوذ بک من نفس لا تشبع

] [

تعقیبات نمازعصر

] [

تعقیب نمازطهر

] [

دعای نماز عصر

] [

دعای تعقیب نماز

] [

تعغیب نماز ظهر

] [

تعقیب نماز ظهر

] [

تعقیبات نماز ظهر و عصر صوتی

] [

استغفار بعد نماز عصر

]
پر بازدید ترین مطالب سال
پر بازدید ترین مطالب ماه
پر بازدید ترین مطالب روز

گزارش خطا