فارسی
شنبه 05 مهر 1399 - السبت 8 صفر 1442
  2086
  0
  0

كتاب «عنصر شجاعت» نمونه تحليلي از واقعه كربلاست


خبرگزاري فارس: عضو جامعه مدرسين حوزه علميه قم گفت: كتاب «عنصر شجاعت» به قلم آيت‌الله ميرزا خليل كمره‌اي كتاب نمونه تحليلي از واقعه كربلاست.
[تصویر: A0787619.jpg] به گزارش خبرگزاري فارس از قم، حجت‌الاسلام محمد هادي يوسفي غروي يكشنبه شب در اختتاميه كنگره علمي حماسه حسيني كه با هدف تجليل از مقام آيت‌الله حاج ميرزا خليل كمره‌اي در مركز جهاني علوم اهل بيت (ع) برگزار شد، با اشاره به كتاب عنصر شجاعت كه در اين كنگره رونمايي شد، اظهار داشت: اين كتاب از سوي آيت‌الله ميرزا خليل كمره‌اي به عنوان كتاب نمونه تحليلي از واقعه كربلا به ويژه پيرامون انصارالحسين (ع) تدوين شده است.
وي خاطرنشان كرد: اين عالم با تقسيم‌بندي اين كتاب در هشت جلد اجر اخروي را براي خود خريداري كرده و 5 هزار صفحه در زمينه عاشورا و نهضت حسيني با قلم‌ و تحليل خوب، متين و مناسب از خود به يادگار گذاشته است.
عضو جامعه مدرسين حوزه علميه قم تصريح كرد: منابعي كه در اين كتاب ارائه شده حاكي از موضوعي است كه زمينه تاريخي به آن گرفتار است و از اين موضوع غفلت مي‌شود كه تحليل با تحقيق منبع خبر متفاوت است. حجت‌الاسلام يوسفي غروي خاطرنشان كرد: قلم تحليلي در تاريخ مد روز شد و از آن جمله در زمينه امام حسين (ع) كتاب ارزشمند تحليلي از دكتر عبدالله علايري تاليف شد.
قاسم جوادي عضو هيئت علمي مدرسه عالي امام خميني (ره) نيز در اين مراسم نيز به نقد كتاب روضةالشهدا اثر مرحوم ملاحسين كاشفي اظهار داشت: اين كتاب از كتاب‌هاي تاثيرگذار فرهنگ شيعي است كه در زمينه حادثه كربلاست.
وي با بيان اينكه نويسندگان فراواني وارد شده‌اند، اذعان كرد: سبك كاشفي در روضةالشهدا به گونه‌اي است كه نظير آن در تحريرات نويسندگان شيعي و اهل تسنن وجود ندارد.

  2086
  0
  0
امتیاز شما به این مطلب ؟

latest article


 
نظرات کاربر