فارسی
دوشنبه 07 مهر 1399 - الاثنين 10 صفر 1442
  653
  0
  0

اطلاعات كلي كنگره علمي حماسه حسيني اعلام شد

کنگره علمی حماسه حسینی توسط موسسه دارالمعارف الشیعی و مرکز علمی تحقیقاتی دارالعرفان الشیعی و موسسه اسلامی هدایت با همکاری برخی مراکز پژوهشی قم در تاریخ یکشنبه 28 فروردین ماه 1390 مصادف با 13 جمادی الاول سالروز شهادت حضرت فاطمه زهرا (س) در قم برگزار می شود .

ریاست کنگره ، با اشراف اندیشمند و محقق جلیل القدر حضرت آیت الله استاد حاج شیخ حسین انصاریان دامت برکاته می باشد .

دبیر علمی کنگره ، محقق گرانمایه و استاد ارجمند جناب آقای محمد جواد صاحبی می باشند .

هئیت علمی کنگره ، اساتید محترم و محققین گرامی : حجه الاسلام آقایان دکتر حسن اسلامی ، مهدی مهریزی ، قاسم جوادی ، علی اوسط ناطقی ، محمد جواد صاحبی ، محمد انصاریان ، محمد جواد صابریان ، امیر انصاریان ، محمد حسین گردان ، آیت پیمان می باشند .

فراخوان علمی این کنگره در سال 1387 با طرح 30 محور مهم پیرامون نهضت و قیام سید الشهدا (ع) برای مراکز علمی و پژوهشی حوزه های علمیه و دانشگاه های کشور و پژوهشگاه های اسلامی ارسال شد و علاوه بر 420 مقاله دریافتی تعداد 20 مقاله در موضو عات معین به محققین و اساتید برجسته سپرده شد که از حیث موضوع و محتوای علمی در نوع خود کم نظیر می باشد ، مقالات برگزیده به چاپ رسیده است .

کتب شریف عنصر شجاعت و یک شب وروز عاشورا اثر ارزنده مرحوم آیت الله حاج میرزا خلیل کمره ای (ره) احیاء شد و پس از پژوهش و تحقیق و ویراستاری به طور نفیس در9 مجلد به چاپ رسید و آماده رونمایی در کنگره حماسه حسینی گردیده است .

برنامه کنگره، علاوه بر سخنرانی 3 تن از بزرگان مراجع و اساتید حوزه علمیه قم و رونمایی 10 جلد موسوعه عنصر شجاعت ( هفتاد و دو تن و یک تن) ویک شب و روز عاشورا و مقالات کنگره و با قرائت بخش عمده ای از مقالات توسط محققین برجسته و برگزاری میز گرد علمی ، در دو نوبت صبح و بعدازظهر با حضور طلاب و فضلای حوزه و دانشجویان و دیگر علاقمندان در روز شهادت حضرت صدیقه طاهره (س) انشاءالله در قم اجرامی شود . همچنین در بخشی از مراسم کنگره از شخصیت مرحوم آیت الله حاج میرزا خلیل کمره ای به عنوان عاشورا پژوه برتر تجلیل می شود .

علاقمندان برای اطلاع بیشتر می توانند با شماره:  7735357-09192530250ـ رئیسی  تماس حاصل فرمایند . 

 

زمان: یکشنبه 28 فروردین 1390مصادف با 13 جمادی الاولی سالروز شهادت حضرت زهرا س 

صبح : ساعت 30/8 تا 13         عصر: 30/15 تا 19

 

مکان : قم  ـ  خیابان چهارمردان ، بعد از گلزار شهدا ، مرکز جهانی علوم اهل بیت ع

 

نظرات کاربران
نام و نام خانوادگی
پست الکترونیکی
comment *
مطالب مرتبط

 

  653
  0
  0
امتیاز شما به این مطلب ؟

آخرین مطالب


بیشترین بازدید این مجموعه


 
نظرات کاربر