فارسی
شنبه 02 مهر 1401 - السبت 27 صفر 1444
قرآن کریم مفاتیح الجنان نهج البلاغه صحیفه سجادیه

اصفهان بیت الاحزان ذی القعده 1395 سخنرانی پنجم


روش تربیتی امام رضا(ع) - شب پنجم شنبه *شب میلاد امام رضا(ع)* (23-5-1395) - ذی القعده 1437 - بیت الاحزان -  

 

بسم الله الرحمن الرحیم

الحمدلله رب العالمین الصلاة و السلام علی سید الانبیاء و المرسلین حبیب الهنا و طبیب نفوسنا ابی القاسم محمد صلی الله علیه و علی اهل بیته الطیبین الطاهرین المعصومین المکرمین.

در سوره مبارکه بقره سوره دوم قرآن، تا سوره مبارکه قصص خداوند مهربان برای بیداری مردم، برای هدایت مردم، برای نشان دادن راه درست به مردم، برای اینکه مردم از عمرشان از نعمت‌هایی که در اختیار دارند هم در دنیا و هم در آخرت خیر نصیبشان بشود بحثی را تحت عنوان امامت، هم با کلمه امام که مفرد است، هم با کلمه ائمه که جمع است مطرح کرده است.

آیات فوق العاده‌ای دارد این بحث و دانستنش نه اینکه مستحب است خوب است، ضروری است، واجب است، لازم است، چون اگر مرد و زنی آگاه به این بحث قرآنی نباشند گمراه شدنشان حتمی است، افتادنشان به دست دزدان راه انسانیت و به تعبیر امام صادق قطاء الطریق قطعی است.

پروردگار در آیات مربوط به امام و امامت دو پرونده را باز کرده، و دو نوع امامت را مطرح کرده است. دو نوع امام را معرفی کرده است، یک گروه را در سوره مبارکه توبه می‌فرماید ائمه کفر یعنی پیشوایان و سردمداران و انسان‌هایی که صددرصد کارشان در جامعه انسانی کار ابلیس است، و خیلی جالب است که خداوند می‌فرماید من در این امامان کفر هیچ خیری نمی‌بینم. در قرآن می‌گوید اگر در امامان کفر خیری می‌دیدم قطعا در فضل و احسان و رحمتم را به رویشان باز می‌کردم خیری نمی‌بینم یعنی چی؟ مگر خود پروردگار عالم اینها را خلق نکرده؟ خدا که در قرآن می‌فرماید بیده الخیر، هر چه که در این آفرینش است و اختیارش به دست من است خیر است، یا در سوره مبارکه روم می‌فرماید فطرت الله التی فطر الناس علیها، یا پیغمبر می‌فرماید کل مولود یولد علی الفطرة، این امامان کفر از دست خدا که صادر شدند خیر صادر شدند، یعنی از مادر که به دنیا آمدند خیر به دنیا آمدند، درباره خود ابلیس پروردگار عالم می‌فرماید کان من الکافرین، اگر اهل ادبیات عرب باشید و دقت در ادبیات داشته باشید کان در اینجا به معنای صار با صاد است، صار صیر، یعنی گردیدن، ابلیس امیرالمومنین می‌فرماید شش هزار سال در نهج البلاغه است، که شما مردم خبر ندارید این سالها از سالهای دنیا است همینجایی که شما زندگی می‌کنید یا از سالهای جای دیگر است، چون در همین منظومه شمسی ما مریخ و زمین و زحل و عطارد و اورانوس و نپتون و پلوتو زمان‌هایشان با همدیگر خیلی فرق می‌کند اگر یک پدر و مادری در کره زمین سال نود و پنج بچه‌شان به دنیا بیاید امسال و این بچه مطابق زمانش برابر لحظه به دنیا آمدنش، یک بچه هم در پلوتو به دنیا بیاید یکی از سیاره‌های منظومه شمسی این بچه‌ای که در کره زمین سال نود و پنج به دنیا آمده وقتی می‌شود هشتاد و سه ساله، آن بچه‌ای که در پلوتو همین سال نود و پنج زمین به دنیا آمده می‌شود یک ساله، یعنی زمین هشتاد و سه بار که دور کره خورشید بچرخد پلوتو یک بار می‌چرخد یعنی حرکت  او دور خورشید هشتاد و سه سال یک بار است زمین سالی یک بار است.

سیاره‌های دیگر خیلی زمان‌های گسترده‌تری دارند، مثلا در قرآن مجید است اینجا ممکن است هزار سال بگذرد قرآن می‌گوید جای دیگر  این هزار سال یک روز است، یک روز است ولی طول این یک روز برابر با هزار سال شماست بالاتر هم قرآن می‌گوید این هم از معجزات قرآن است زمان نزول قرآن مردم که نمی‌فهمیدند این حرفها را ولی زمان‌های دیگری هم هست که اگر در کره زمین پنجاه هزار سال بگذرد آنجا یک سال می‌گذرد، حالا امیرالمومنین می‌فرماید شما اطلاعی ندارید خودشان هم بیان نکردند که آیا شش هزار سال عبادت ابلیس برابر با شش هزار سال کره زمین شما بوده یا نه برابر با زمان جای دیگر بوده ولی این موجود خوب عنایت بکنید پاک بوده، درست بوده، عبدالله بوده، اهل توحید بوده، اهل نبوت بوده با اینکه پیغمبری هنوز نیامده بود اهل قیامت هم بوده حالا من هر سه را برایتان از قرآن بگویم.

در درگیری با آدم به پروردگار گفت قٰالَ فَبِعِزَّتِكَ لَأُغْوِيَنَّهُمْ أَجْمَعِينَ  ﴿ص‏، 82﴾، خب خدا را باور داشته که به خدا قسم خورده، اگر اعتقادش این بود عالم خدا ندارد قسم نمی‌خورد به پروردگار معلوم می‌شود یقین به خدا دارد، گفت إِلاّٰ عِبٰادَكَ مِنْهُمُ اَلْمُخْلَصِينَ  ﴿الحجر، 40﴾، شما در سوره یوسف ببینید خداوند وقتی درگیری یوسف را با زلیخا تعریف می‌کند و حفظ پاکدامنی را از جانب یوسف بیان می‌کند که هفت سال با زن زیبای مصری روبرو بود و این زن شوهردار او را دعوت به زنا می‌کرد فکر زنا هم برای یوسف نیامد آخر همان آیه درگیری با آن خانم می‌گوید إِنَّهُ مِنْ عِبٰادِنَا اَلْمُخْلَصِينَ  ﴿يوسف‏، 24﴾، نه مخلِصین مخلَصین یعنی این آدم فکر گناه هم نمی‌کرد و ابلیس قبل از آمدن پیغمبری در این کره زمین انبیا را می‌دانست می‌آیند اعتقاد هم داشت بهشان، قیامت را هم باور داشت چون به پروردگار وقتی بهش گفت قٰالَ فَاخْرُجْ مِنْهٰا فَإِنَّكَ رَجِيمٌ  ﴿ص‏، 77﴾ وَ إِنَّ عَلَيْكَ لَعْنَتِي إِلىٰ يَوْمِ اَلدِّينِ  ﴿ص‏، 78﴾، برگشت به پروردگار گفت من یک درخواست از تو دارم، یک دعا کرد، یک خواسته داشت، خدا هم که محروم‌کننده گدا نیست گفت من یک خواسته دارم یک گدایی دارم از تو، قٰالَ أَنْظِرْنِي إِلىٰ يَوْمِ يُبْعَثُونَ  ﴿الأعراف‏، 14﴾، تا قیامت من را مهلت بده زنده بمانم، پروردگار فرمود انک لمن المنظرین باشد.

خب خدا را باور داشت، انبیا را باور داشت، معاد را باور داشت اینها که سند قرآنی بود برایتان گفتم شش هزار سال هم عبادت کرده بود خدا می‌گوید کان من الکافرین عاقبت کافر شد، یعنی نبود، می‌شود آدم با اعتقاد به خدا و انبیا و قیامت جهنم برود بله چرا نمی‌شود مگر همه اینهایی که می‌روند جهنم کافرند؟ مگر در مسلمان‌ها قتل نفس واقع نمی‌شود؟ مگر زنا واقع نمی‌شود مگر خوردن ربا واقع نمی‌شود؟ هیچکدامشان هم نمی‌گویند ما رفتیم مسیحی شدیم یهودی شدیم، کمونیست شدیم، لائیک شدیم همشان هم در حالت مسلمان بودن هستند الا آنهایی که حالا بی‌دین می‌شوند، مگر در سوره فرقان نمی‌گوید و من یفعل ذلک یلقع اثاما، مشرک، قاتل، زناکار، با آتش جهنم رودررو خواهد شد، تعجب نکنید، چطور می‌شود خدا یک موحد را، یک مومن به نبوت را، یک مومن به قیامت را می‌برد جهنم چی شده که می‌برد جهنم؟ یک برنامه اتفاق افتاد که خدا نیاورد برای ما اتفاق بیفتد، تکبر در برابر فرمان خدا سجده کن نمی‌کنم، تمام.

خب اگر خیری در ابلیس بود، حالا آدم بهش  گفتند که تو و همسرت وَ كُلاٰ مِنْهٰا رَغَداً حَيْثُ شِئْتُمٰا وَ لاٰ تَقْرَبٰا هٰذِهِ اَلشَّجَرَةَ ﴿البقرة، 35﴾، تمام این باغ بر تو حلال، به این یک دانه درخت نزدیک نشو نزدیک شد بیرونش کردند، ولی خدا در او خیر می‌دید، یعنی می‌دید بعد از اینکه بیرونش کرد پشیمان است، رنجیده است، ناراحت است، متاسف است، عاشق رو کردن به پروردگار است، این خیر را که در آدم دید آمد گفت فَتَلَقّٰى آدَمُ مِنْ رَبِّهِ كَلِمٰاتٍ من هم در توبه را به رویش باز کردم و روش توبه را از من گرفت تاب علیه، و من هم توبه‌اش را قبول کردم فَتٰابَ عَلَيْهِ إِنَّهُ هُوَ اَلتَّوّٰابُ اَلرَّحِيمُ  ﴿البقرة، 37﴾ خیر در او دیدم، اما این امامان کفر نه می‌گوید من خیری در آنها نمی‌بینم، اگر خیری در آنها می‌دیدم از فضل و احسانم برخوردارشان می‌کردم ولی خیری در آنها نمی‌دیدم.

شما در دوره عمرتان چند تا رئیس جمهور را یادتان است در امریکا سر کار آمدند چند تا؟ کندی من آن وقت بچه بودم، نیکسون، جانسون، کارتر، و همینطور آمدند جلو تا رسید به این اوباما، کدام‌هایشان در این شصت ساله از کشتن مردم، غارت کردن مردم، حمله کردن به کشورهای مردم، بردن منابع مردم، نابود کردن فرهنگ مردم توبه کردند؟ کدام‌هایشان؟ خب می‌گوید من خیری در اینها نمی‌بینم من اینها را شر نیافریدم شر شدند، چنان که  ابلیس کان من الکافرین شر شد، خب اینها هم شر شدند ولی شری که دیگر نمی‌خواهند با خیر آشتی کنند با عبادت، با توبه، با درستی، با فضائل، اینها امامان کفر هستند.

حالا امامان کفر ریز و درشت هم دارند، درشت‌شان الان آمریکاست امام کفر است، ریزشان این شیخک‌های عمارات و خلیج هستند یک ذره از اینها چاقتر و کثیف‌تر و ناباب‌تر و بدتر آل سعود هستند که ریشه‌شان یهودی است از یهودی‌های عربستان هستند البته از یهودی‌های مهاجر هستند یا یک ریزشان این شیخ بحرین است که چهار سال است دارد شیعه‌کشی می‌کند چهار سال است دارد مسجد خراب می‌کند، چهار سال است دارد حسینیه با خاک یکسان می‌کند چهار سال است وطنی بحرین را می‌آید وطنی بودنش را سلب می‌کند و می‌گوید تود یگر اهل بحرین نیستی خودشان از پابرهنه‌‌های بیابان نجد هستند اصلا اهل بحرین نیستند، ولی این امامان کفر.

خب برای چی اینقدر قرآن روی معرفی امامان کفر و این که خیری در آنها نمی‌بینم پافشاری می‌کند؟ برای اینکه بندگانش اسیر فرهنگ آنها نشوند، اسیر فکر آنها نشوند، من جوری حرف زدم در عمر منبرم و حرف می‌زنم که روز قیامت خدا با من چون و چرا نکند، که روز قیامت خدا نگوید چرا پنهان کردی حرف را، چرا رودربایستی کردی؟ چرا لاپوشانی کردی نمونه برایتان بگویم، پیروی از امامان کفر در این مملکت هر چی رباخور است، هر چی عرقخور است هر چی قمارباز است، هر چی مطربی و رقاصی است، و هر زن بی‌حجاب و دختر بی‌حجابی روی این زمین خدا راه می‌رود از پیروان واقعی امامان کفر هستند.

جالب این است که در قرآن نمی‌گوید من امامان کفر را تک و تنها می‌برم جهنم، می‌گوید امامان  کفر با تمام پیروانشان به جهنم کشیده می‌شوند، و من نمی‌دانم برای شصت هفتاد سال عمر این همه رباخوری، دزدی، اختلاس، روز روشن مال این مملکت را بردن، غارت کردن، و نمی‌دانم چرا یک دختر و زن برای چهار روز زندگی با طراوتش شاید چهل سال به بالا دیگر قیافه ورشکسته می‌شود چرا برای ده بیست سال امر دارد مو، رو، زیبایی‌های بدن، در معرض دید تمام مردم قرار بگیرد و از این کار هم لذت می‌برند، که غیر از شوهرشان هم صبح که می‌آیند بیرون تا شب برمی‌گردند خانه ده هزار نفر امیرالمومنین می‌گوید با چشمشان با آنها زنا کنند خب اینها پیرو ائمه کفر هستند.

اینها گروه امامان کفر هستند، در سوره قصص دعوت امامان کفر را، دعوت فرهنگی‌شان را یک جمله کرده فقط، که ما همه چیز را از این یک جمله کشف می‌کنیم، وَ جَعَلْنٰاهُمْ أَئِمَّةً يَدْعُونَ إِلَى اَلنّٰارِ وَ يَوْمَ اَلْقِيٰامَةِ لاٰ يُنْصَرُونَ  ﴿القصص‏، 41﴾، امامان کفر کارشان این است که مردم را دعوت به آتش جهنم کنند، یعنی علنی می‌آیند در ماهواره و تلویزیون و سایت‌ها می‌گویند جوان‌های ایران، دخترهای ایران، زنان ایران، دنبال ما بیایید برویم جهنم  اصلا آنها جهنم را قبول ندارند، قیامت را قبول ندارند، انبیا را قبول ندارند، خدا را قبول ندارند اینها دو میلیون مسیر از ابلیس عقب‌تر هستند. ابلیس باز خدا را قبول دارد انبیا را قبول دارد قیامت را قبول دارد اینها که هیچکدام اینها را قبول ندارند، کیفی هم می‌کند ابلیس از این پیروانش، از این شاگردان کلاسش و دائم هم اینها را لعنت می‌کنند که فرومایگان پست اقلا  من که شما را دارم می‌برم جهنم خدا و انبیا و قیامت را قبول دارم شما که خیلی پست‌تر از من هستید.

خیلی عجیب است، عجیب این است که اینها به قرآن هم گوش نمی‌دهند، به روایات  اهل بیت هم گوش نمی‌دهند، عجیب این است که به شکل کلی بدون سوا کردن با همه ما آخوندهای شیعه هم مخالف هستند ولی با هاخام‌های یهودی مخالف نیستند شما تا حالا شنیدید اینهایی که به روحانیت شیعه فحش می‌دهند به یک هاخام یهودی بد بگویند، به یک کشیش بد بگویند، به مرجع تقلید بد می‌گویند ولی به پاپ بد نمی‌گویند پاپی که الان دو میلیارد نفر را در گمراهی نگه داشته به منی که به مرد می‌گویم بگذار زنت برای خودت باشد بگذار لذت‌های مربوط به ناموست برای خودت باشد به من فحش می‌دهد. می‌گوید این آخوندها خراب کردند این مملکت را شما آباد کردید؟ شما کجای مملکت را آباد کردید؟ شما با دزدی، با ربا، با اختلاس، با زنا، با قمار، با شراب، با این عروسی‌های مرد و زن قاطی کجای این مملکت را آباد کردید؟ کی را هدایت کردید؟ بیماری فکری کی را معالجه کردید؟

باز به ما احترام می‌کنند یک فحشی می‌دهند و ما را رد می‌کنند، اما وقتی به پیغمبر می‌رسیدند می‌گفتند انه لمجنون هذا سحر مستمر، ان هی الا اساطیر الاولین، می‌گفتند این قرآنش افسانه‌های دروغ گذشتگان است خودش هم جادوگر است، و خودش هم اختلال روانی دارد باز به ما تخفیف می‌دهند بدان مملکت، بی‌حجاب‌ها، رباخورها، عرقخورها، زناکارها، دزدها، در بد گفتن به ما یک خرده تخفیف می‌دهند اما به یک آخوند یهودی بد نمی‌گویند به یک آخوند مسیحی بد نمی‌گویند، به یک آخوند زرتشتی بد نمی‌گویند، به یک روحانی هندوی گاو‌پرست بد نمی‌گویند، این عجیب است.

که من دارم جان می‌کَنم می‌گویم بیا دستت را بگیرم در چاه دوزخ نیفتی می‌گوید ولم کن فحش می‌دهد، می‌گویم بیا راهنماییت کنم ناموست برای خودت باشد با این زیبایی بیرون می‌بینند به طمع می‌اندازند حریصش می‌کنند با داشتن شوهر می‌برند سراغ زنای محسنه، بیا ناموست را حفظ کنم می‌گوید ولم کن فحش می‌دهد این خیلی عجیب است. خیلی.

زبان مردم، یک تکه زیارت حضرت رضا را بخوانم برایتان، صلی الله علیک یا ابالحسن صلی الله علی روحک و بدنک صبرت و انت الصادق المصدق قتل الله من قتلک بالایدی و الالسن یابن الرسول الله قاتل تو زبان مردم بود، اینقدر علیه تو تبلیغ کردند تا مامون وحشت کرد و تو را کشت که راحت بشود تبلیغ، قتل الله من قتلک بالایدی و الالسن.

خب جعلناهم ائمة یدعون الی النار و هم یوم القیامة لا ینصرون، امامان کفر، امامان ضلالت، فرهنگشان فرهنگ دعوت شما برای رفتن به دوزخ است، یعنی نتیجه فرهنگشان این است، علنی که نمی‌آیند بگویند بیا ببریمت جهنم هیچ وقت نمی‌گویند، شما که حالا ماهواره ندارید آنهایی که ماهواره دارند از آنها بپرسید گاهی بیست ساعت می‌نشینند پای ماهواره‌ها، بپرسید یک بار شنیدید امامان کفر بگویند جوان، دختر، زن، ملت ایران لطف کنید محبت کنید متشکر و ممنون هستیم بیایید ببریمتان جهنم به این صراحت که حرف نمی‌زنند قرآن می‌گوید فرهنگشان دارد دعوت به جهنم و به دوزخ می‌کند این یک پرونده امامت.

و اما پرونده دوم به به، من غروب داشتم این آیات را یادداشت می‌کردم باور کنید اگر قلب درد داشتم با این آیات دسته دوم شفا می‌گرفتم، چه آیاتی، ما را اهنمایی به چه امامانی می‌کند آیه در سوره انبیا است به به، من با قرآن می‌خواهم امشب بدانید امام هشتم کیست، کارش چی بوده، بیست تا قصه از حضرت رضا بلد بودم که امشب پنج تا را در وقتی که دارم بهتان ارائه بدهم از منبر بیایم پایین بگویم خب چهار پنج تا قصه شیرین از امام رضا گفتیم، اما می‌خواهم از قرآن برایتان عرض بکنم برادران عزیز خواهران محترمه، که جایگاه امام در زندگی ما چه جایگاهی است، این روایتی که در ایوان صحن قدیم حضرت رضا نوشته شده با کاشی‌کاری آن روایت توضیحش همین منبر امشب است، ستدفن روایت برای امیرالمومنین است امیرالمومنین حسن و حسین را داشت دو سال از عمرش هم زین العابدین را دید، دو سال از عمرش، یعنی شب شهادت امیر المومنین زین العابدین دو ساله بود دیگر امام باقر و امام صادق و  موسی ابن جعفر و امام رضا را که ندید اما آمد اعلام کرد.

ستدفن بضعة منی فی ارض طوس من زاره عارفا بحقه وجبت له الجنه پاره تن من در آینده در زمینی به نام طوس دفن می‌شود هر کسی با عرفان به حق او یعنی هر کسی بداند یقین داشته باشد که او امام هدایت است، واجب الاطاعه است مقتدا است و واجب است برای تامین خیر دنیا و آخرتش به او اقتدا کند اینها را بفهمد و بمیرد اهل بهشت است. و بمیرد حرم الله جسده علی النار خدا جهنم را به بدنش حرام می‌کند. آنها یدعون النار ولی این امامان نه دوزخ را به ما حرام می‌کنند وقتی بشناسیم و بهشان هم اقتدا کنیم.

سوره انبیاء عجب آیه‌ای است، جعلناهم ائمة اینهایی را که من خودم در مقام امامت قرار دادم که ما هم در محاورات و گفتگوهایمان می‌گوییم کجا داری می‌روی؟ امام رضا امام، جعلناهم ائمة اینها را من خدا در جایگاه امامت قرار دادم غیر از اوباما و نتانیاهو و عربستانی‌ها و شیخک‌های پست خلیج هستند که امامان گردن کلفت ضلالت آنها را معین کردند و قرار دادند اینها قرارداد مستقیم خود من خدا هستند. چی کار باید بکنم در این حوزه امامتشان، یهدون بامرنا مردم را امرنا به صراط مستقیم به لقاء من، به رحمت من، به جنت من، به رضایت من، به حلال و حرام من، هدایت کنند. یعنی به مردم بگویند آقا این حرام دروازه دوزخ است، این واجب دروازه بهشت است، به مردم بگویند این بی‌حجابی فرهنگ اسرائیل و واشنگتن و لندن است و به مردم بگویند حجاب فرهنگ مادران انبیا خدیجه، فاطمه زهرا، زینب کبری، و این زنان و دخترانی است که در کربلا بودند، که یک تار مویشان را یک نفر ندید.

وقتی امام حسین آخرین لحظاتش داشت می‌رفت زینب کبری گفت حسین جان بعد از شهادت تو تکلیف ما زنها چیست؟ فرمودند خواهر التوکل علی الله به خدا تکیه کنید با تکیه کردن به خدا این حیوانات وحشی حکومت بنی امیه چپ نمی‌توانند بهتان نگاه کنند، و بعد خواهر یک وظیفه دیگر من دارم می‌روم تا قبل از کشته شدنم در خیمه خانم‌ها برو تمام خانم‌هایی که گردنبند دارند گوشواره دارند دستبند و انگشتر دارند همه را جمع کن در یک بقچه بریز بعد از کشته شدن من اینها دنبال دلار هستند دنبال دنیا و آخرت سالم که نیستند، وقتی حمله می‌کنند به خیمه‌ها تو این بقچه را جلوی خیمه پخش کن خود شما با زنهای دیگر از پشت خیمه فرار بکنید بروید پشت یک تپه سنگر بگیرید که  دویدن شما و قد و بالای شما را نبینند. این امامان شما را هدایت می‌کنند به اینکه ناموستان لباسش لباس زهرا باشد، لباس زینب باشد، ولی امامانی که شما را به جهنم دعوت می‌کنند آنها می‌گویند نه رو و مو و بدن را در معرض دید همه قرار بده دیگر دنیا دنیای جدید است قدیم گذشت، که زن در چادر بیاید و برود و هیچ کس نبیند. نه بگذار همه ببینند.

و اوحینا الیهم فعل الخیرات، به این امامانی که خودم انتخاب کردم وحی کردم هر چی خیر در این عالم است  انجام بدهید هر چی خیر، به به از امام رضا، هر چی خیر است انجام بده چه خیرهایی هم دارد امام هشتم. پیغام داده به همتان هر کسی من را یک بار زیارت کند عارفا بحقه سه بار بازدیدش می‌آیم وقت مردنش، به ملک الموت می‌گویم رفیق من است مواظب باش، وقت بیرون آمدن از قبر، وقت عبور از صراط این سه جا را من می‌آیم چه خیری از این بالاتر که بیاید مردن ما را سفارش کند، بیاید قیامت ما را سفارش کند، بیاید ما را از صراط رد کند حالا برکاتش در دنیا که خدا می‌داند چه خبر است. وَ أَوْحَيْنٰا إِلَيْهِمْ فِعْلَ اَلْخَيْرٰاتِ وَ إِقٰامَ اَلصَّلاٰةِ وَ إِيتٰاءَ اَلزَّكٰاةِ وَ كٰانُوا لَنٰا عٰابِدِينَ  ﴿الأنبياء، 73﴾ من به این امامان انتخاب خودم گفتم نماز، نماز تا لحظه مرگتان نماز. نماز.

من به این امامان انتخاب شده خودم گفتم و ایتاء الزکاه همیشه دست به جیب باشید، خیرتان به همه برسد، و کانوا لنا عابدین، این امامانی که من انتخاب کردم بندگان واقعی من بودند چه بندگی هم داشتند من یک کار مستحب حضرت رضا را برایتان بگویم حرفم تمام امام هر سه شبانه روز مدینه که بودند مرو که بودند خراسان که  نبودند، ایشان در سفر از مرو به بغداد که مامون داشت می‌برد رسیدند به اینجایی که قبرش است آنجا کشت حضرت را حضرت اصلا یک روز هم خراسان نبودند الان هم دل خوشی از آنجا ندارند، الان هم در غربت است، چقدر مشهد بی‌حجابی‌اش پست و مشمئزکننده عروسی‌هایش چقدر کثیف، و مردم مومن در مضیقه روحی.

هر سه شبانه روز یک بار قرآن مجید را از سوره حمد تا من الجنة و الناس ختم می‌کردند کار مستحب، بعد وقتی با قرائت می‌خواندند به آیات عذاب که می‌رسیدند مثل مادر داغدیده گریه می‌کردند امام رضا را می‌گویم، امام رضا شک داشت به خودش که قیامت می‌رود جهنم که گریه می‌کرد؟ نخیر امام رضا قرآن را باور کرده بود که گریه می‌کرد. سه شبانه روز یک بار.

خدایا ما را از فرهنگ امامان انتخاب شده‌ات محروم نکن ما را به گناهانمان نگیر، به حق حضرت رضا بیماران ما را شفا بده، به حق حضرت رضا گذشتگان ما را اگر در برزخ گرفتارند امشب عیدی ولادت امام هشتم آنها را آزاد کن خدایا رحمتت را نصیب همه آنها بگردان شهدای این مردم را با شهدای کربلا محشور کن، شرّ داعش و اسرائیل و امریکا به خودشان برگردان، امام زمان را دعاگوی ما و زن و بچه‌های ما قرار بده.

 

 

 

 


0% ( نفر 0 )
نظر شما در مورد این مطلب ؟
 
سخنرانی های مرتبط
پربازدیدترین سخنرانی ها
اصفهان اصفهان بیت الاحزان اصفهان بیت الاحزان ذی القعده 1395 سخنرانی پنجم ذی القعده 1395 سخنرانی پنجم

پر بازدید ترین مطالب سال
پر بازدید ترین مطالب ماه
پر بازدید ترین مطالب روزگزارش خطا  

^