فارسی
پنجشنبه 18 آذر 1400 - الخميس 5 جمادى الاول 1443
قرآن کریم مفاتیح الجنان نهج البلاغه صحیفه سجادیه
1032
نفر 0
0% این مطلب را پسندیده اند

حکایت شیعه ای که از مرگ می ترسید!

[ویرایش]

حکایت امام جواد(ع) و شیعه ای که از مرگ می ترسید!

کیفیت انتقال مومن به آخرت

وقتی همه دردها و رنج ها  و سختی ها به پایان می رسد!

 

متن کلیپ:

امام جواد(ع) آمدند عیادت یکی از شیعیان، شیعۀ خیلی خوبی بود، این را هم مرحوم فیض نقل می کند. حضرت جواد(ع) تا در اتاق را باز کرد آمد کنار بستر بیمار نشست، بیمار چشمش که به حضرت جوادالائمه(ع) افتاد به شدت گریه کرد. امام جواد فرمود: چرا گریه می کنی؟ گفت: آقا این بیماری من بیماری مردن است، من می دانم دیگر زنده نمی مانم، شما را که دیدم یاد قیامت و برزخ و اوضاع و احوال افتادم و نتوانستم خودم را نگه دارم. حضرت فرمودند: بیماری پوستی را شنیدی؟ گفت: بله یابن رسول الله! یک کسی از نوک سر تا نوک پا بیماری پوستی می گیرد، تاول می زند، تاول ها می ترکد، زخم می شود و روی زخم ها دو مرتبه تاول می زند، این را شنیدی؟ گفت: بله آقا شنیدم.
امام فرمود: اگر یکی به این بیمار بگوید یک حمامی باز شده که وقتی بروی داخل این حمام و آب حمام را روی خودت بریزی پوستت مثل روز تولد از مادر می شود، این بیمار چقدر خوشحال می شود؟ گفت: آقا کسی نمی تواند خوشحالی این بیمار را ارزیابی کند. فرمود: مرگ برای شما شیعیان ما آن حمام است، همۀ زخم هایتان، همۀ رنج هایتان، همۀ دردهایتان، همۀ اشتباهات و گناهانی که بین شما و خدا بوده همه را می شوید و شما را آن طرف تمیز می دهد.
«أَلَّا تَخَافُوا» نترسید، «وَلَا تَحْزَنُوا» غصه هم نخورید، ما از جانب خدا آمدیم به شما مژده بدهیم آن بهشتی که به شما وعده دادند در قرآن، حالا آن بهشت را می خواهند در اختیارتان قرار دهند.

حسینیه آیت الله بروجردی(ره)
متن کامل، صوت و سایر کلیپ های این سخنرانی را در اینجا (موعظه از دیدگاه اسلام) ببینید.
1032
0%
نظر شما در مورد این مطلب ؟
 
امتیاز شما به این مطلب ؟
جدید ترین کلیپ ها

پربازدید ترین کلیپ ها

بیشترین امتیاز

پر بازدید ترین مطالب سال
پر بازدید ترین مطالب ماه
پر بازدید ترین مطالب روز

گزارش خطا  

^