فارسی
چهارشنبه 07 آبان 1399 - الاربعاء 11 ربيع الاول 1442
  215
  0
  0

استاد انصاریان؛

تأمین سعادت انسان بستگی به ارتباط اعتقادی و عملی با امام معصوم دارد

تأمین سعادت انسان بستگی به ارتباط اعتقادی و عملی با امام معصوم دارد

دارالعرفان/ استاد اخلاق حوزه علمیه قم گفت: تأمین سعادت انسان بستگی به ارتباط اعتقادی و عملی با امام معصوم دارد و بدون داشتن این ارتباط معنوی انسان نمی‌تواند به برکات زیارت برسد.

به گزارش روابط عمومی و اموربین الملل مؤسسه علمی فرهنگی دارالعرفان، استاد حسین انصاریان طی سخنانی در صحن صاحب الزمان(عج) حرم مطهر حضرت فاطمه معصومه(س) که از صحن‌های حرم بانوی کرامت پخش شد، اظهار کرد: بر اساس روایت معتبر، نقل شده است که برای خداوند حرمی است در کعبه، برای رسول خدا(ص) حرمی است در مدینه و برای ۱۴ معصوم حرمی است در شهر قم که بخش سوم روایت بسیار مهم است چراکه حرم حضرت معصومه(س) به عنوان حرم ۱۴ معصوم معرفی شده است.

 

ایشان افزود: حرم بانوی کرامت از زمان دفن شدن حضرت تاکنون و تا لحظه برپا شدن قیامت به عنوان حرم و پایگاه ۱۴ معصوم است و برای تشیع و قلوب مردم همانند خورشید برکات خواهد داشت و برکات وجود حضرت معصومه(س)، همان کار خورشید را در عالم معنا انجام می‌دهد.

استاد برجسته حوزه علمیه تأکید کرد: از امام رضا(ع) در مورد حضرت معصومه(س) سؤال می‌کنند که امام در جواب می‌فرمایند: «هر فردی ایشان را زیارت نمایند بهشت بر او واجب خواهد شد». البته به شرط «ایمان»، چراکه بر اساس آیات قرآن کریم عمل صالح در کنار ایمان ذکرشده است و افرادی حق ورود بر بهشت دارند که دارای تقوا و معاد باور باشند.

 

این مفسر قرآن کریم اضافه کرد: زیارت بانوی کرامت آنقدر ارزش دارد که برای زیارتش اجر و پاداشی همچون بهشت قرار داده شده است و این نشان دهنده جایگاه ویژه بانوی کرامت نزد خداوند و اهل‌بیت(ع) است.

استاد انصاریان یادآور شد: در روایتی دیگر امام جواد(ع) می‌فرماید: «هر فردی که عمه‌ام را در قم زیارت نماید بهشت بر او واجب است» و در این روایت اصل زیارت و حرکت از منزل و طی طریق موضوعیت دارد و این زیارت آنقدر ارزش دارد که انسان‌ها از هزاران کیلومتر فاصله به خود زحمت دهند و به زیارت حضرت معصومه(س)، در شهر مقدس قم مشرف شوند.

ایشان افزود: بر اساس روایت دیگری به نقل از امام رضا(ع)، هر فردی حضرت را با شناختِ حقِ حضرت، زیارت نماید بهشت بر او واجب می‌شود.

 

استاد اخلاق حوزه علمیه گفت: ما باید باور داشته باشیم حضرت از ایمان و اخلاق کامل و از دریای علم بهره‌مند و دارای دیانت کامل بوده و یک بانوی عادی و معمولی نیست.

استاد انصاریان اضافه کرد: خداوند آتش جهنم را بر زائر امام رضا(ع) حرام نموده است چراکه زائر امام هشتم بر اساس روایت مصون از آتش جهنم است مشروط بر اینکه عارف به حق امام باشد.

وی خاطرنشان کرد: سخن گفتن از حضرت معصومه(س) در زمان کوتاه ممکن نیست اما می‌شود از متن زیارت حضرت نکات و سخنانی به زبان جاری ساخت تا مقام و منزلت حضرت مشخص شود.

سخنران حرم بانوی کرامت تأکید کرد: در متن زیارت، خطاب به حضرت آمده است که سلام بر تو ای دختر رسول خدا(ص) و سلام بر تو ای دختر امیرالمؤمنین(ع)، سلام بر تو ای دختر حضرت فاطمه(س) و حضرت خدیجه(س)، سلام بر تو ای دختر امام حسن(ع) و امام حسین(ع) و… که تمامی این خطابات نشان دهنده عظمت بانوی کرامت است.

 

استاد انصاریان یادآور شد: درک عظمت زیارت این است که قبل از زیارتِ بانوی کرامت باید ۳۴ مرتبه ذکر «الله اکبر» و ۳۳ مرتبه ذکر «الحمدلله» و ۳۳ مرتبه ذکر شریف «سبحان الله» بر زبان جاری شود.

ایشان افزود: حضرت معصومه(س)، دختر ولی خدا، خواهر ولی خدا و عمه ولی خداست که نشان دهنده حقائق باطنی حضرت است و باید از خداوند جایگاه و منزلت اولیاء را طلب نماییم تا به شناخت حضرات دست پیدا کنیم.

 

انتهای پیام /

 

متن کامل، صوت،عکس و کلیپ های این سخنرانی را - اینجا - ببینید

 • استاد حسین انصاریان
 • توبه
 • قم
 • حرم حضرت معصومه(س)
 • دهه کرامت
 • بانوی کرامت
 • ایمان و تقوا
 •   215
    0
    0
  امتیاز شما به این مطلب ؟

  آخرین مطالب

  گزارش تصویری/ سخنرانی استاد انصاریان در روز شهادت امام ...
  مراسم عزاداری شهادت امام حسن عسگری(ع) با سخنرانی استاد ...
  انسان کامل از تمام ارزش‌ها و کمالات برخوردار است
  با چشم دل و نور عقل می‌توان عظمت پیامبر(ص) و اهل‌بیت(ع) ...
  استاد انصاریان الگوی رفتاری امام مجتبی(ع) را تببین ...
  برای دیدن چهره آسمانی امام حسین(ع)، باید با چشم دل و عقل ...
  گزارش تصویری سخنرانی استاد انصاریان در قم
  زائران حسینی، شریک ثواب شهدای کربلا هستند
  مراسم عزاداری دهه سوم ماه صفر با سخنرانی استاد ...
  صندلی، ثروت نادرست و شهوت حرام لطمات بسیاری به دین ...

  بیشترین بازدید این مجموعه

  مسلمانان استرالیا خواستار تعطیلی رسمی اعیاد مذهبی
  تغییر دین برای دریافت پناهندگی !
  ابراز نگرانی اتحاديه سازمان‌های اسلامی اروپا از ...
  برگزاری جشن پرسر و صدای شیطان پرستان در اردن
  افتتاح اولین قمارخانه رسمی در سوریه
  مدعی دروغین مهدویت خودکشی کرد
  فردا عیدالله الاکبر است/ آداب غدیر را به جای بیاوریم
  اسلام؛ دومین دین در حال گسترش در ایتالیا
  استاد انصاریان: اصلاح جامعه هیچ راهی جز خدایی کردن ...
  استاد انصاریان: حضور در انتخابات مسیری مهم برای امنیت ...

   
  نظرات کاربر
  پر بازدید ترین مطالب سال
  پر بازدید ترین مطالب ماه
  پر بازدید ترین مطالب روز