فارسی
چهارشنبه 18 تير 1399 - الاربعاء 17 ذي القعدة 1441

  2
  0
  0

مسجدی در اسپانیا به علت كثرت جمعیت در نمازهای جماعت تعطیل شد

 یک شهردار اسپانیایی مسجدی را در شهر " لیدا" تنها به علت اینکه نمازهای جماعت با حضور تعداد بسیاری از مسلمانان اقامه می‌شد تا اطلاع ثانوی تعطیل کرد.

آنجل راس" شهردار سوسیالیست شهر لیدا در شمال شرقی منطقه کاتالونیا به بهانه اینکه این مسجد در زمان اقامه نمازهای جماعت با کثرت جمعیت رو به رو می‌شود، آن را تعطیل کرد.

ساختمان این مسجد که پیشتر گاراژی برای تعمیر کامیونها بوده و اکنون توسط مسلمانان به عنوان مسجد استفاده می‌شود در زمان اقامه نمازهای جماعت گاهی جمعیت یک هزار نفری را در خود جای می‌دهد درحالی که شهرداری مدعی شده این مکان تنها مجاز است 240 نفر را دربرگیرد.

قرار است مسجد جدیدی در حومه این شهر برای جمعیت روبه رشد مسلمانان ساخته شود اما کارهای ساختمانی آن در بحران اقتصادی به علت فقدان منابع مالی متوقف مانده است.

"راس" در پاسخ به شکایتهای جامعه مسلمانان برسر تعطیل کردن این مساجد اظهار داشت که شهرداری التزامی برای فراهم کردن اماکن نیایشی برای مسلمانان ندارد.

این اقدام به دنبال ممنوعیت اخیر برقع و روبنده در ساختمان شهرداری در شهر کاتالان است. در ماه ژوئن شهر لیدا نخستین شهر اسپانیایی بود که این ممنوعیت را اعمال کرد و پس از آن از سوی شوراهای شهرهای دیگر اسپانیا چون بارسلون، پایتخت منطقه پذیرفته شد. این در حالی است که پارلمان اسپانیا با تصویب این قانون مخالفت کرد.

  2
  0
  0
امتیاز شما به این مطلب ؟

آخرین مطالب


 
نظرات کاربر
پر بازدید ترین مطالب سال
پر بازدید ترین مطالب ماه
پر بازدید ترین مطالب روز