فارسی
سه شنبه 29 مهر 1399 - الثلاثاء 3 ربيع الاول 1442
  302
  0
  0

ارتباط با اجنه

ارتباط با اجنه

آیا مي‌توان با اجنه ارتباط برقرا كرد و از آنها كمك واطلاعات خواست؟ این امر چگونه امکان‌پذیر است؟

در پاسخ باید گفت که بله امکان ارتباط با جن وجود دارد. شکل عادی آن برای افراد عادی از جمله مومنان امکان‌پذیر است؛ اما شکل تسخیر و استخدام جن شرایط خاصی دارد.

 

توجه شود که اگر چه نیروهای شیطانی را می توان در اختیار گرفت؛ ولی اولا حتی ممکن است کسانی متاثر از این قوا باشند ولی توجه نداشته باشند. دوم اینکه جن ها توانمندي‌هاي مختلفي دارند؛ همان طور كه ما پزشك، مهندس و اقشار مختلف داريم آنها نيز همين طور، جن درمانگر، جن شرور، جن كافر، جن مومن و ... دارند و بعضی برای تسخیر جن دست به اعمال ضد دینی می‌زنند که در نتیجه ایمان ایشان پایدار نمی‌ماند. یعنی حال عبادت و خلوت باخدا و بندگی خدا از آن ها گرفته می شود و گرایش های معنوی آن ها از دست میرود.

علت این است که قوای شیطانی خاصیتش همین است که کسی که با آن ها ارتباط بگیرد نمی تواند همزمان بنده خدا هم باشد و در خدمت بندگی خدا قرار گیرد. ذات این قوا این گونه اند که استعداهای معنوی انسان را از بین می برند و براي همين، آن فرد قادر به انجام كاري نيست؛ چون قواي معنوي به حاشیه می رود، گرايش شما به عبادت ديگر وجود ندارد و اگر هم باشد كم‌رنگ است افرادي كه آلوده به اين فضا شوند به آساني نمي‌توانند از آن رهايي يابند.

 

ایت الله مصباح یزدی در این باره گفته اند:

مسلّم است که انسان مى تواند با انجام دادن كارهاى مشكل و رياضت، قدرت هاى غيرعادىِ روح و نفس خود را بازيابد. خداوند متعال، اين قدرت ها را به نفسِ انسانى عطا كرده و توانايى انجام آن، از خواص نفس انسان است که با ايمان و تقواى افراد، ارتباط مستقيم ندارد؛ تا جايى‌كه گفته اند: لازمۀ ارتباط با جنیّان كافر، توهين كردن شخص احضار كننده به دين حق است.

 

http://nozohor.porsemani.ir/

  302
  0
  0
امتیاز شما به این مطلب ؟

آخرین مطالب

ترویج شیطان پرستی در عرفان حلقه ؟
تجاوز جنسی پذیرفته شده در فرقه های ضاله
بررسي تحليلي- انتقادي مراقبه از منظر روان شناختی
باور به تناسخ در عرفان حلقه
انکار معجزه در عرفان حلقه
انرژی درمانی واقعیت دارد؟
انرژی درمانی و عرفان؟
آشنایی با تاریخچه و اهداف عرفان حلقه (کیهانی) 3
درآمدی بر مکاتب نوظهور در ایران
ارتباط با اجنه

بیشترین بازدید این مجموعه


 
نظرات کاربر