فارسی
چهارشنبه 14 خرداد 1399 - الاربعاء 11 شوال 1441
  425
  0
  0

استاد انصاریان در خوی: ارزش مرد و زن از دیدگاه اسلام مساوی است

استاد انصاریان در خوی: ارزش مرد و زن از دیدگاه اسلام مساوی است

دارالعرفان/ مفسر، محقق و پژوهشگر علوم و معارف قرآن کریم گفت: ارزش مرد و زن از دیدگاه اسلام مساوی است و خداوند متعال در سوره‌های مختلف قرآن، حقوق زن و مرد را تبیین کرده و به هر یک از آنان به رعایت این حقوق دستور داده است.

به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل مؤسسه علمی فرهنگی دارالعرفان، استاد حسین انصاریان، در سخنرانی خود در بقعه شیخ نوایی شهرستان خوی، با اشاره به ملاک و معیار ارزش‌گذاری در اسلام، اظهار داشت: ارزش مرد و زن از دیدگاه اسلام مساوی است و خداوند متعال در سوره‌های مختلف قرآن، حقوق زن و مرد را تبیین کرده و به هر یک از آنان به رعایت این حقوق دستور داده است.

 

وی افزود: تفاوت مرد و زن در ساختمان مادی به دلیل اقتضای خلقت است و در صورت تخطی از این قانون طبیعی، امکان خلقت انسان ممکن نبود.

استاد حوزه اضافه کرد: بلاها برای انسان در اثر اعمال او رخ می‌دهند و انسان خود مصداق رحمت الهی است و اگر این رحمت الهی را حفظ کند به رحمت بی‌کران الهی وصل می‌شود.

 

این مفسر قرآن بیان داشت: خدای متعال در سوره بقره چهار بار رحمت خود را به مردم متذکر می‌شود و همه هستی از رحمانیت الهی شروع شده و این رحمانیت جلوه‌های مختلفی دارد که نرمی اخلاق، مهربانی و محبت در انسان یک جلوه آن می‌باشد و در سوره آل عمران خدای متعال به پیامبر اکرم(ص) با بیان این آیه "فَبِما رَحمَةٍ مِنَ اللَّهِ لِنتَ لَهُم " بیان می‌کند که نرمی حضرت رسول(ص) هم از خدای متعال است.

 

متن کامل، صوت،عکس و کلیپ های این سخنرانی را - اینجا - ببینید

 

  425
  0
  0
امتیاز شما به این مطلب ؟

آخرین مطالب


بیشترین بازدید این مجموعه


 
نظرات کاربر