فارسی
جمعه 09 خرداد 1399 - الجمعة 6 شوال 1441
  903
  0
  5
(1 نفر )

فتاوی مضحک

فتاوی مضحک

1/شيخ «عيسي بن صالح» مفتي سرشناس سعودي در جديد ترين فتواي خود اعلام کرد: جايز است افرادي که از ناتواني جنسي رنج مي برند، فيلم هاي غيراخلاقي مشاهده کنند، به شرط اينکه بازيگران آن مسلمان باشند!!!!

2/از سوي ديگر شيخ «جاسم السعيدي» مفتي سرشناس وهابيون بحرين نيز در فتوايي نسبتا مشابه گفت: همان طور که قبلا هم اعلام کرده بودم، اگر هدف بر طرف کردن کمبود بودجه و ناتواني اقتصادي بحرين باشد، فروش مشروبات الکلي و تجارت جنسي به اندازه مورد نياز، البته با اجازه ولي أمر، جايز است.

3/در چند سال اخیر، ماشین بازی جوانان سعودی موجب مرگ و میر تعداد بسیار زیادی از شهروندان عربستانی شده به گونه ای که بر اساس آمار اعلام شده توسط وزارت کشور سعودی، مرگ و میر بر اثر تصادفات ناشی از ماشین بازی، در رتبه اول مرگ و میرها در عربستان قرار دارد.
در پی اعلام این آمار توسط وزارت کشور سعودی، اداره راهنمایی و رانندگی این کشور از چند ماه پیش رسما اعلام کرد که قصد دارد با نصب دوربین هایی ویژه در نقاط مختلف شهرهای عربستانی، جوانانی که ماشین بازی می کنند را شناسایی و بعد از توقیف خودروی آنان، مراحل قانونی در موردشان طی شود.
پس از نصب این دوربین ها که در عربستان به سیستم "ساهر" شناخته می شود، حرف و حدیث های بسیاری را به وجود آورده و بحث های زیادی در مورد آن به خصوص در فضای مجازی و سایت های اجتماعی انجام می شود.
در این میان "عبدالعزیز آل الشیخ" مفتی اعظم دربار سعودی در اقدامی تعجب برانگیز فتوایی صادر کرد و نصب اینگونه دوربین ها توسط راهنمایی و رانندگی سعودی را اقدامی غیر شرعی اعلام کرد و آن را "دخالت در زندگی شخصی افراد" دانست.
در پی انتشار گسترده این فتوای مفتی اعظم سعودی، موجی از تمسخر توسط کاربران عربستانی متوجه او شد. مورد تمسخر قرار گرفتن وی باعث شد که فورا فتوای خود را اصلاح کند و آن را تغییر دهد. او در جدید ترین اظهارات خود گفت: بنده نگفتم نصب دوربین حرام است بلکه گفتم اگر جوانان تلاش کنند که از دست دوربین های راهنمایی و رانندگی فرار کنند، اقدامی غیر شرعی و حرام انجام داده اند.

4/«شیخ خباب مروان الحمد» مبلغ وهابی مقیم فلسطین "جهاد نکاح" را برای زن شوهردار به شرط آنکه شوهر نداند، جائز دانست. این شیخ وهابی افزود: برای زن مجاهدی که برای جهاد در راه خدا روشی را اتخاذ کرده جائز است با غیر شوهر خود در عرصه های جهاد؛ نکاح کند به شرطی که شوهرش به آن علم نداشته باشد.
وی در ادامه گفته است: این شرط مخفی کاری به این خاطر است که احساسات شوهر را جریحه دار نسازد اما اگر شوهر قبول کند که همسرش با یک مجاهد نکاح کند، عمل زن خالص برای خداوند عز و جل است!!
گفتنی است چندی پیش نیز «ناصر العمر» که یکی از شیوخ کینه توز وهابی است و همواره از جهاد نکاح در سوریه سخن گفته این بار فتوای جهاد نکاح مجاهدان سوریه با خواهران خود را صادر کرد!
این شیخ وهابی که در شبکه سلفی "وصال" سخن می گفت ، و پایگاه اطلاع رسانی حدث نیوز هم آن انتشار داده ، گفته است که مجاهدین مسلح می توانند در غیاب زنان مجاهد نامحرم، با محارم خود عقد ازدواج بخوانند!!
«شیخ محمد العریفی» كه فتوای جهاد نكاح را صادر كرده است، بعد از اینكه فتوای او در محافل عربی و اسلامی جنجال به پا كرد، حرفش را پس گرفت و در چندین تریبون مدعی شد كه وی چنین فتوایی را صادر نكرده است.
درحالی كه العریفی پس از جنجال به پا شده فتوای خود را پس گرفته، كسانی كه این فتوا موجب خرسندی آنان شده و به آن عمل می کنند، به حرام شدن آن متقاعد نشدند و هنوز هم برخی از مفتی های کینه توز همچون «شیخ خباب مروان الحمد» و «ناصر العمر» افکار سلفی و وهابی خود را به تروریستهای سوریه القا می کنند.

5/ممكن است بر اثر كرامت يكى از اولياء با آنكه مسافت بين زن و شوهر زياد است آن دو به ديدار يكديگر رسيده باشند و از اين راه فرزندى به وجود آمده باشد.
 برخي علماي وهابيت به ارائه فتواهاي عجيب شهره هستند اما اخيرا فتوايي منتشر شده که در نوع خود قابل تامل است؛ اگر مردى دخترش را كه در شرق جهان با وى زندگى مى كند به همسرى پسرى در آورد كه او در غرب جهان با پدرش زندگى مى كند و هيچگاه آن دو يكديگر را نبينند و از محل زندگى بيرون نروند، سپس شش ماه از ازدواج آنان بگذرد و آن دختر صاحب فرزند شود پدر او همان كسى خواهد بود كه در غرب دنيا زندگى مى كند، اگر چه هيچگاه همسرش را ملاقات نكرده و حتى نديده باشد.
همچنين اگر كسى را از لحظه عقد ازدواج به مدّت پنج سال زير نظر نگهبانان زندانى كنند، سپس آزاد شود و به منزلش برود و تعدادى فرزند در كنار همسرش ببيند همه آنان فرزندان وى خواهند بود اگر چه فرصت يك لحظه ديدار و ملاقات با همسرش را پس از عقد نداشته است.
اين امر امكانش دور از واقعيّت نيست، زيرا ممكن است بر اثر كرامت يكى از اولياء با آنكه مسافت بين زن و شوهر زياد است آن دو به ديدار يكديگر رسيده باشند و از اين راه فرزندى به وجود آمده باشد!!!منبع : ahrareandeysheh.ir
  903
  0
  5
امتیاز شما به این مطلب ؟

آخرین مطالب

    فتواهای مضحک
    فتاوی عجیب 
    سنت سجده بر پشت نمازگزار!!!! 
    ابن قیم، استاد اخلاق و فتاوای عجیب جنسی وهابیت کیست؟ 
    فتواهای مضحک وهابیت - 1
    قربانی نکردن در حج
    جهاد نکاح ، افسانه يا واقعيت؟
    فتاوی مضحک
    فتواهای مضحک وهابیت - 3
    فتواهای مضحک وهابیت - 2

بیشترین بازدید این مجموعه

      فتواهای مضحک وهابیت - 1
      فتواهای مضحک وهابیت - 2
      فتواهای مضحک وهابیت - 3
      فتاوی مضحک
      جهاد نکاح ، افسانه يا واقعيت؟
      جهاد نکاح ، افسانه يا واقعيت؟
      ابن قیم، استاد اخلاق و فتاوای عجیب جنسی وهابیت کیست؟ 
      سنت سجده بر پشت نمازگزار!!!! 
      فتاوی عجیب 
      فتواهای مضحک

 
نظرات کاربر
پر بازدید ترین مطالب سال
پر بازدید ترین مطالب ماه
پر بازدید ترین مطالب روز