فارسی
پنجشنبه 18 آذر 1400 - الخميس 5 جمادى الاول 1443
قرآن کریم مفاتیح الجنان نهج البلاغه صحیفه سجادیه
215
0
نفر 1
100% این مطلب را پسندیده اند

کنایه جوان مسیحی که رئیس دیوان عالی مصر را شیعه کرد

کنایه جوان مسیحی که رئیس دیوان عالی مصر را شیعه کرد


با رئیس دیوان عالی کشور مصر در لندن دیداری داشتم. او بازنشسته بود و در ایام صفر، با کت و شلوار در لندن برای شیعیان منبر می رفت. از این بابت خیلی تعجب کردم. در گفت و گویی که با هم داشتیم، متوجه شدم که او تغییر مذهب داده و به مذهب تشیع تشرف پیدا کرده است...
استاد حسین انصاریان در یکی از خاطرات خود اینگونه نقل می کند:
با رئیس دیوان عالی کشور مصر در لندن دیداری داشتم. او بازنشسته بود و در ایام صفر، با کت و شلوار در لندن برای شیعیان منبر می رفت. از این بابت خیلی تعجب کردم. در گفت و گویی که با هم داشتیم، متوجه شدم که او تغییر مذهب داده و به مذهب تشیع تشرف پیدا کرده است.
او می گفت: «در دیوان عالی کشور نشسته بودم، یک جوان مسیحی آمد که زنش را طلاق بدهد (در مسیحیت طلاق ممکن نیست، مگر علت خاصی پیش بیاید؛ از جمله آن که ثابت شود زن با مرد بیگانه ای رابطه دارد) جوان ادعا می کرد که زنش با مرد غریبه ای بوده، بدین دلیل می خواهد طلاقش دهد.
من از در صلح و سازش وارد شدم و با هر دو صحبت کردم و متوجه شدم که زن آن جوان، بسیار پاکدامن است. به جوان عتاب کردم که خجالت نمی کشی به این زن پاک، تهمت ناروا می زنی؟ این چه دینی که شما دارید که به این راحتی تهمت می زنید؟ می خواهی از این خانم پاکدامن جدا شوی و بروی دنبال شهوت رانی؟ گفت که اتفاقا دین ما خیلی هم خوب است. اگر تهمت هم بزنیم باید سه – چهار ماهی بدویم تا ثابت کنیم و چه بسا ثابت هم نمی شود. دین شما بد است؛ همین که مردی زنش را نخواهد، یا دلش را بزند و دنبال دیگری باشد، به راحتی می گوید: «انت طالق ثالث» و فورا و بی چون و چرا عقد آن زن بیچاره باطل می شود.
رییس دیوان عالی کشور مصر ادامه داد: «این حرف آن جوان مرا سخت تکان داد و به خود آمدم که یا للعجب؛ واقعا این چه دینی است که ما داریم که در آن، رشتۀ پیوند زناشویی و بنیان خانواده تا به این حد سست و گسستی است؟ این بود که شروع کردم به تحقیق و بررسی طلاق در مذاهب دیگر اسلامی. به مذهب اهل بیت(ع) که رسیدم، مشاهده کردم طلاق دادن از کوه کندن هم سخت تر است و هرگز کانون خانواده ای به این سادگی از هم نمی پاشد؛ طلاق خلع دارند، طلاق مبارات دارند، طلاق رجعی دارند که حتی با جاری شدن صیغۀ طلاق اثر عقد، کاملا منتفی نمی شود و سه ماه و ده روز باید صبر کنند که در آن مدت بدون هیچ مقدمه ای مرد می تواند رجوع کند و ... به همین دلیل شیعه شدم و اکنون برای شیعیان منبر می روم و سخنرانی می کنم».

 


منبع : خبرگزاری رسمی حوزه
 • شیعه
 • استاد حسین انصاریان
 • کنایه جوان مسیحی که رئیس دیوان عالی مصر را شیعه کرد
 • کنایه جوان مسیحی
 • رئیس دیوان عالی مصر
 • 215
  0
  100% (نفر 1)
   
  نظر شما در مورد این مطلب ؟
   
  امتیاز شما به این مطلب ؟
  اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی:

  آخرین مطالب


  بیشترین بازدید این مجموعه


   
  نظرات کاربر

  پر بازدید ترین مطالب سال
  پر بازدید ترین مطالب ماه
  پر بازدید ترین مطالب روز

  گزارش خطا  

  ^