فارسی
جمعه 15 مهر 1401 - الجمعة 11 ربيع الاول 1444
قرآن کریم مفاتیح الجنان نهج البلاغه صحیفه سجادیه
0
نفر 0

مرور پرونده یک زندگی

مرور پرونده یک زندگی

ماه فروردین شاید فرصتی مناسب باشد برای مرور زندگی مشترک و تصمیم گیری برای آینده. این فرصت را از دست ندهید.

ارتباط با همسر
در رابطه با همسر چند نکته را باید مد نظر قرار دهید: او نیاز دارد که شما قبولش داشته باشید و به او اتکا نمایید. مراجعین زیادی از این نکته پیش من شکایت کرده اند که همسر من بیشتر به خانواده ی خود اتکا می نماید و مرا کمتر درگیر انتخابات مهم زندگی می کند.
تعریف و تمجید را فراموش ننمایید. هر کس دوست دارد که کاریی که انجام می دهد تعریف شود. خصوصا اگر تعریف کننده همسرش باشد. از همسرتا تعریف نمایید. اگر مرد خانه اید از دست پختش، آرایشی که برای شما می کند و یا حتی ترکیب رنگی لباس های؛ و اگر بانوی خانه اید می توانید از کار های فنی که او بلد است و یا حتی از مرغوبیت خرید هایی که اون انجام می دهد تعریف نمایید.
ارتباط با فرزند
مقالات زیادی در رابطه با این موضوع به تحریر در آمده است. به طور خلاصه اگر بخواهم این رابطه را تشریح نمایم باید بگویم: در یک خانواده ی سالم، ارتباط بین والدین نزدیک تر است و بعد از آن ارتباط بین والدین و کودکان می باشد. پس در صورت داشتن فرزند فراموش ننمایید شما ابتدائا همسر هستید و باید به رابطه ی خود و همسرتان اهمیت بدهید.
نکته ی مهم بعد از این موضوع، نحوه ی محبت شما به فرزندان می باشد. این محبت باید کامل بدون قید و شرط باشد. به طور مثال به هیچ وجه نباید به کودکتان بگود اگر غذذایت را نخوری دوستت ندارم. این جمله باعث می شود فرزند ارزش خود را نزد خویشتن از دست بدهد.
ارتباط با خویشتن
شاید قبل از ارتباط با هر کس مهم ترین ارتباط، رابطه با خویشتن است. گاهی اوقات شما نیاز به آرامش و تنهایی دارید، گاهی اوقات نیاز به کنجکاوی و یادگرفتن حرفه ای نو دارید. همچنین این نیاز ها را نیز همسر شما دارد. در زنندگی مشترک باید این تفاهم وجود داشته باشد تا بتوانید باعث رشد همدیگر شوید.
خود آگاهی پیش نیاز ارتباط با خویشتن است. به عبارت دیگر شما باید خود را بشناسید تا بتوانید با خود ارتباط برقرا کنید. خود آگاهی یعنی بدانید چه کسی هستید و با چه میزان استعداد؟ کجای دنیایید و کجا می خواهید بروید؟
ارتباط با خدا
ارتباط با خدا مهم ترین ارتباط هست. این ارتباط یعنی بتوانی با خالق کائنات به راحتی و با هر زبانی سخن بگویی. دقت کنید: این جمله به معنای پلورالیسم (التقاط مذهب ها) نیست، بلکه به این معنی ست که می توانید با خدای خود نجوا نمایید و او را در زندگانی خود به وضوح مشاهده نمایید.
برای این ازتباط راه های زیادی پیشنهاد شده که بهترین آن ها راه هایی ست که دین مبین اسلام پیشنهاد داده است. نماز خواندن،دعا کردن و آیین های مذهبی از این دست ارتباطات هستند.

محمد حسین اطهاری نیکوروان 


منبع : tebyan
 • خداوند
 • ارتباط با خدا
 • مرور پرونده یک زندگی
 • ارتباط با همسر
 • ارتباط با فرزند
 • ارتباط با خویشتن
 • 0
  0% (نفر 0)
   
  نظر شما در مورد این مطلب ؟
   
  امتیاز شما به این مطلب ؟
  اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی:

  آخرین مطالب

  حجاب از نگاه استاد انصاریان
  القاب امام حسین (ع)
  اسم اعظمی که خضر نبی به علی(ع) آموخت
  مادر امام سجاد (ع)
  زیارت حضرت علی اكبر (ع)
  علماء و توسل به امام حسین (علیه‏‌السلام)
  بهترین ذکر در سجده شکر
  میکاییل در نظام خلقت چه وظیفه ای دارد؟
  کرامات و معجزات حضرت فاطمه زهرا (س) (2)
  فوائد اسماء الله

  بیشترین بازدید این مجموعه

  آغاز امامت حضرت ولی عصر (عج)
  به مناسبت ولادت پيامبر اكرم (ص)
  قابل توجه زنان آزاردهنده به همسر
  شکر گزاری در قرآن
  اسم اعظمی که خضر نبی به علی(ع) آموخت
  افزایش رزق و روزی با نسخه‌ امام جواد (ع)
  آغاز امامت امام مهدی(عج)
  فوائد اسماء الله
  بهترین ذکر در سجده شکر
  کرامات و معجزات حضرت فاطمه زهرا (س) (2)

   
  نظرات کاربر
  گزارش خطا  

  ^