فارسی
جمعه 17 مرداد 1399 - الجمعة 17 ذي الحجة 1441

  1910
  0
  0

استاد انصاریان: توحید مفضل از معجزات مغزی امام صادق(ع) است

استاد انصاریان: توحید مفضل از معجزات مغزی امام صادق(ع) است

استاد حسین انصاریان، اظهار داشتند: اصولی‌ترین مبارزه انبیاء الهی و ائمه طاهرین(ع) مبارزه با جهل نسبت به پروردگار متعال بود و آن را عامل تمام بدبختی‌ها و سقوط می‌دانستند.

ایشان فرمودند: ظالمانه‌ترین جابه‌جایی عالم امکان را جهل بشر انجام داد؛ از این رو خدا را حذف و بت را برپا کرد و در نتیجه عبادت خداوند به کنار رفت و بت معبود شد.

استاد انصاریان ابراز کردند: مسیحیان پاسخی برای چرایی اعتقاد به تثلیث نداشته و آن اعتقاد را تعبدی می‌دانند؛ بعد از آمدن مکتب ماتریالیستی هم شدیدا به دنبال حذف پروردگار رحمان  از زندگی هستند و برای ادامه زندگی، تنها علم و ثروت را کافی می‌دانند.

ایشان خاطرنشان کردند: قرآن کریم نقل می‌کند که ملت‌ها به انبیاء الهی می‌گفتند «ما موجوداتی خاکی هستیم و مرگ پایان کارمان است»؛ امروز هم اروپاییان می‌گویند «انسان ترکیبی از مواد شیمیایی و انفعالات فیزیکی هستیم؛ حیات ما در آبادی شکم و شهوت است و ما هم به دنبال هرچه می‌رویم با هدف همین دو است».

استاد حوزه علمیه قم افزودند: نتیجه زحمات عمر 124 هزار پیغمبر و ائمه طاهرین(ع) این بود که جهل را حذف کرده و به جای آن چراغ معرفت بالله، بالنفس و به الآفاق را روشن کنند؛ یعنی از انسان موجودی حکیم، عالم، با کرامت، بزرگوار، آقا و کریم بسازند که مردم در رفتار درون و برون خداگونه شوند.

ایشان با بیان این‌که پیامبر اکرم(ص) دستور داده‌اند که متخلق به اخلاق الهی باشیم، یادآور شدند: رفتار خداگونه یعنی همان‌طور که خدا از هر عیب و نقصی پاک است و انسان‌ها هم از هر عیب و نقصی در رفتارهایشان پاک باشند.

استاد انصاریان ادامه دادند: جهان برای انسان چیزی جز یک کشتزار برای دروی آخرت نیست؛ این جهان کویر غیر قابل کشت نیست اما باید به شکم و نیاز جنسی هم رسید تا اولاد صالحی از خود در این دنیا به جای گذاشت.

ایشان در بخش دیگری از سخنان خود به روایتی از امام رضا(ع) اشاره و تأکید کردند: عبادت تنها به این است که برای به دست آوردن معرفت باید به سوی فهمیدن کارهای خدا در عالم خلقت رفت.

استاد اخلاق حوزه علمیه قم حدیث توحید مفضل از معجزات مغزی امام صادق(ع) است، تصریح کردند: مفضل نزد امام صادق(ع) آمد و گفت شخصی خداوند متعال را به کل انکار می‌کند؛ امام صادق(ع) به مدت پنج روز از نشانه‌های خداوندی در عالم سخن گفتند و در انتها فرمودند «مگر می‌شود این همه شگفتی بدون خالق باشد؟».

ایشان در ادامه به ذکر مثال‌هایی از معجزات الهی در عالم اطراف بشر پرداختند و چشم و زبان انسان را تنها دو معجزه از این معجزات بسیار بزرگ دانستند.

استاد انصاریان گفتند: اگر انسانی از طریق مخلوقات و موجودات، خدای رحمان را نشناسد، امیدی برای رسیدن به معرفت الله باقی نمی‌ماند. قلب یکی از این مخلوقات است که تمام طول عمر انسان،‌ لحظه‌ای استراحت نمی‌کند و از کار نمی‌ایستد؛ قلب انسان در هر شبانه روز صدهزار و هشصد مرتبه و آن هم به مدت 80 سال باز و بسته می‌شود و اما هیچ‌گاه نمی‌ساید.

ایشان بیان کردند: قلبی که از بزرگترین معجزات است، تنها برای خدا است و کسانی که حضرت حق اجازه داده است؛ چنین قلبی را نباید به نامحرم و هر کس و ناکسی هدیه داد.


منبع : پایگاه عرفان
  1910
  0
  0
امتیاز شما به این مطلب ؟

آخرین مطالب

    «صحیفهٔ سجادیه» به‌عنوان کتاب رسمی درسی در مدارس ...
    اساتید فعال در پژوهش تخصصی در حیطه «صحیفه سجادیه» ...
    گزارش تصویری/ نشست صمیمانه صحیفه پژوهان با استاد ...
    تکروی مورد نفرت خداست
    گزارش تصویری/ مراسم دعای عرفه در حسینیه هدایت با نوای ...
    گزارش تصویری سخنرانی استاد انصاریان در بیت آیت الله ...
    برگزاری مراسم روحبخش دعای عرفه امام حسین(ع) توسط استاد ...
     با رعایت بهداشت به مراسم‌های عزاداری امام حسین علیه ...
    معرفی کتاب «یک شب و روز عاشورا» از سری آثار عاشورایی ...
    کارهای شایسته در راه خدا ضمانت ماندگاری آنهاست 

بیشترین بازدید این مجموعه

      متن سخنرانی استاد انصاریان در مورد امام علی (ع)
      استاد حسین انصاریان: فسادهای اقتصادی نتیجه بی‌توجهی ...
       افتتاح بازار شکرگزاری رمضان در کوالالامپور
      استاد حسین انصاریان: زلف قبولی اعمال و عبادات به تصفیه ...
      اجرای کمپین «چرا اسلام؟» در ۱۴ ایالت آمریکا
      استاد انصاریان: سر منشأ بسیاری از دردها بخل است/ بدی را ...
      گزارش تصویری/ سخنرانی استاد انصاریان در مراسم جشن ...
      استاد انصاریان: باید مقداری تحمل کرد، مشکل دنیا ...
      گزارش تصویری/ نشست صمیمانه صحیفه پژوهان با استاد ...
      «صحیفهٔ سجادیه» به‌عنوان کتاب رسمی درسی در مدارس ...

 
نظرات کاربر
حمزه
خدا خیرتون بده - استفاده کردم از متن شما برای خودم و خانواده دوستان خودم .
پاسخ
0     0
19 شهريور 1394 ساعت 00:13 صبح
پر بازدید ترین مطالب سال
پر بازدید ترین مطالب ماه
پر بازدید ترین مطالب روز