فارسی
جمعه 12 آذر 1400 - الجمعة 28 ربيع الثاني 1443
قرآن کریم مفاتیح الجنان نهج البلاغه صحیفه سجادیه
418
0
نفر 0
0% این مطلب را پسندیده اند

ولادت حضرت فاطمه معصومه(س)

ولادت حضرت فاطمه معصومه(س)

مجله:نامه جامعه -  شماره 62


اشفعی لنا فی الجنّة

 

سلام می کنم بر تو ای دختر فرستادة خدا! سلام می کنم بر تو ای دختر فاطمه(س) و خدیجه(س)! سلام می کنم بر تو ای دختر امیر مؤمنان (ع)! سلام می کنم بر تو ای دختر حسن و حسین (ع)! سلام می کنم بر تو ای دختر ولی خدا بر امت! سلام می کنم بر تو ای خواهر سرپرست الهی امت! سلام می کنم بر تو ای خواهر ولی خدا! سلام می کنم بر تو ای دختر موسی بن جعفر! و رحمت و مهر خداوند بر تو باد.

سلام می کنم بر تو و امید دارم که خداوند ما و خاندان شما را در بهشت به هم بازشناساند و ما را با شما برانگیزاند و از حوضِ کوثرِ رسول خدا که صلوات خداوند بر او و آل او باد، ما را بار دهد و به دست جام گردانِ حوض، علی بن ابی طالب (ع) سیرابمان گرداند. سلام خداوند تقدیم همة شما باد و از خدا می خواهم شادمانی و گشایش را در میان شما به ما نشان دهد و ما و شما را در کنار نیایتان محمد که صلوات خداوند بر او و آل او باد، گرد آورد و شوق دیدار با شما را از ما نستاند که همانا خداوند سرپرستی تواناست.

و من به وسیله مهر ورزیدنم به شما و دوری جُستن از دشمنانتان امید تقرب به باری تعالی را دارم و من تسلیم خدایم و از این رهگذر بسیار خشنودم بی آنکه شکی به خود راه دهم و فخر بفروشم و به آنچه پیام آور خدا محمد که صلوات خداوند به او و آل او باد، به ارمغان آورد، باور دارم و خشنودم.

پروردگارا! من از این شیوه خواهان خشنودی تو و دیدارت در سرای دیگر هستم.

ای فاطمه! در بهشت شفیع من باش که نزد خداوند، مقامی والا داری.

خدایا! از تو می خواهم زندگانی ام را با رستگاری خاتمه دهی و این خشنودی و رضایتی را که در آن به سر می برم از من نستانی که جز با دست آویختن به خدای بلند مرتبه، هیچ توانی نیست.

خدایا! به کرامتت و بزرگی ات و مهربانی ات، نیاز ما را پاسخ ده و ما را به درگاهت قبول کن و سلام و صلواتت را بر محمد (ص) و خاندان پاکش بفرست، سلامی سرشار از مهر، ای مهربان ترین مهربانان.(1 )

 

پی نوشت ها:

 

1 . فرازی از زیارت نامة حضرت معصومه (س).


منبع : پایگاه حوزه
 • دختر
 • ولادت حضرت فاطمه معصومه،
 • فاطمه معصومه ( س )
 • دست جام گردان حوض
 • میلاد کریمه اهلبیت
 • اشفعی لنا فی الجنه
 • 418
  0
  0% (نفر 0)
   
  نظر شما در مورد این مطلب ؟
   
  امتیاز شما به این مطلب ؟
  اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی:

  آخرین مطالب


  بیشترین بازدید این مجموعه


   
  نظرات کاربر


  گزارش خطا  

  ^