فارسی
سه شنبه 17 تير 1399 - الثلاثاء 16 ذي القعدة 1441

  1159
  0
  0

مدیر مؤسسه فرهنگی دارالعرفان شیعی قم مطرح کرد؛ حفظ ایمان در گرو اهتمام به نماز جماعت/ جامعه امروز حیات فکری و دینی اش را مدیون امام صادق است

مدیر مؤسسه فرهنگی دارالعرفان شیعی قم مطرح کرد؛ حفظ ایمان در گرو اهتمام به نماز جماعت/ جامعه امروز حیات فکری و دینی اش را مدیون امام صادق است

 

خبرگزاری رسا ـ حجت الاسلام صابریان با بیان این که اثبات صالح بودن هر فرد با شرکت در نماز جماعت است، گفت: امیدواریم خداوند ما را جزء اقامه کنندگان نماز قرار دهد و همچنین نسبت به نماز باید اهتمام ویژه ای داشته باشیم تا علامت ایمان در وجود ما حفظ شود.


به گزارش خبرنگار خبرگزاری رسا در مشهد، حجت الاسلام محمد جواد صابریان، مدیر مؤسسه فرهنگی دار العرفان شیعی قم، شب گذشته در حسینیه همدانی های مشهد با تسلیت شهادت امام صادق(ع) اظهار کرد: امیدواریم این امام همام با برکت وجود خودشان، سعادت دنیا و آخرت را به ما هدیه کنند.
مدیر مؤسسه فرهنگی دار العرفان شیعی قم ادامه داد: فلسفه این که نماز به صورت جماعت خوانده می شود، این است که در احیای آن نمازخوان از غیر نمازخوان تفکیک شوند، برای جامعه اسلامی مهم است که چه کسانی اهل نماز هستند، اگر اصل نماز خواندن در جامعه وجود نداشته باشد، کسی نمی تواند به نفع و صلاح کسی شهادت بدهد.


وی با بیان این که اثبات صالح بودن هر فرد با شرکت در نماز جماعت است، تصریح کرد: پیامبر اسلام(ص) در روایتی بیان می کنند که کسانی که در مسجد نماز نمی خوانند همانند کسانی هستند که اصلا نماز نمی خوانند، مگر اینکه دلیل موجهی داشته باشند، بدون عذر نماز جماعت را نمی شود ترک کرد، در روایتی دیگر آمده است که اگر کسی یک رکعت نماز را با جماعت قرائت کند، از چهل رکعت نماز فرادا ارزش بیشتری دارد.
حجت الاسلام صابریان افزود: امیدواریم خداوند ما را جزء اقامه کنندگان نماز قرار دهد، همچنین نسبت به نماز باید اهتمام ویژه ای داشته باشیم تا علامت ایمان در وجود ما حفظ بشود، در زیارت وداع امام رضا(ع) درخواست بازگشت مجدد به این مکان مقدس می شود و این مهم از آداب زیارت این امام همام است.
مدیر مؤسسه فرهنگی دارالعرفان شیعی قم با بیان این که ما به عنوان شیعه جعفری در میان مردم شناخته می شویم، خاطرنشان کرد: شیعه بنیانش نسبت به مکتب فکری امام صادق(ع) برپا می‌شود، شیعه قرین اسلام بوده و جز اسلام واقعی راهی ندارد، وجود مقدس امام صادق(ع) در فضایی که از سوی امام باقر(ع) ایجاد شده بود، مبانی فکری شیعه را تعیین کرد. وی با اشاره به بهره گیری از فرصت ها برای تبیین مبانی اعتقادی یادآور شد: دانشگاه فکری و فرصتی که از اختلاف بنی امیه تا بنی عباس پیش آمد، این امام همام از چنین زمانی برای تبیین مبانی فکری و اعتقادی استفاده کردند، همچنین حتی مذاهب اهل سنت دین خود را مدیون وجود امام صادق(ع) هستند، جامعه اسلامی در آن زمان به انحراف گرفتار شد.
حجت الاسلام صابریان با اشاره به عظمت امام صادق(ع) اظهار کرد: امروزه حتی حیات فکری، اقتصادی و اجتماعی‌مان را مدیون امام صادق(ع) هستیم و این برای تمام کسانی که عنوان دینی و اقتصادی دارند، ارزشمند است؛ همچنین قدردانی از این امام همام در این راستا است که ما را عالم علوم و فقیه در دین بدانند و در جامعه ای که روز به روز از موازین اخلاقی فاصله می گیرد، ارزش ها نیازمند توجه خاصی هستند.
مدیر مؤسسه فرهنگی دار العرفان شیعی قم ادامه داد: این فاجعه ای برای کشور و جامعه ماست که خود را شیعه معرفی می کنیم اما به احکام دینی پایبند نیستیم، ما باید فرزندانمان را از کودکی با مبانی دینی آشنا کنیم و از وجود مبارک امام صادق(ع)درخواست کنیم تا به اندازه کافی ما را یاری کنند، در حقیقت باید نسبت به وجود امام صادق(ع) توجه خاصی را داشته باشیم.
وی با بیان این که دل ما باید در طول سال جاری روانه حرم حضرت معصومه(س) شود، گفت: بازگشت ما به شهر و دیار خود باید ظاهری بوده و دلمان هواره در این حرم شریف جریان داشته باشد، همچنین امام زمان(عج) حتی به شیعیان شفاعت می کنند، ما مسلمان هستیم و باید عملمان با تقاضای ما برابری کند.

 


منبع : خبرگزاری رسا
 • نماز جماعت
 • شهادت امام صادق(ع)
 • حجت الاسلام محمد جواد صابریان
 • حسینیه همدانیها مشهد
 • سعادت دنیا و آخرت
 •   1159
    0
    0
  امتیاز شما به این مطلب ؟

  آخرین مطالب

      مشاهده امواج حقایق عرشی در آیات قرآن/ عمر خود را درست ...
      گزارش تصویری سخنرانی استاد انصاریان در حرم حضرت ...
      تأمین سعادت انسان بستگی به ارتباط اعتقادی و عملی با ...
      گزارش تصویری سخنرانی استاد انصاریان در حرم حضرت ...
      نسخه دیجیتالی ارتقاء یافته مفاتیح الجنان با ترجمه ...
      سخنرانی استاد انصاریان در حرم مطهر حضرت معصومه(س) ...
      خداوند، آگاه به عمق قلب بندگان/ معرفتِ به پروردگار، ...
      بلندی همّت کمبودها را جبران می‌کند/ موانع انسان برای ...
      خداوند متعال کلیددار، مدبّر و کارگزار کل و جزء عالم ...
      آیا ماه رمضان، تنها ماه آمرزش برای گناهان است

  بیشترین بازدید این مجموعه

        اجرای کمپین «چرا اسلام؟» در ۱۴ ایالت آمریکا
        مطالب ناب استاد انصاریان در «سروش»، «ایتا»، «بله» و ...
        توزیع کتاب با موضوع شهادت امام حسین(ع) در مراکز اسلامی ...
        عکس خبری/ آغاز پیاده روی میلیونی اربعین حسینی
        آغاز به کار تیم نظافتی پیاده‌روی اربعین + عکس
        تیم‌های امدادی هلال احمر ایلام در جاده‌های مسیر تردد ...
        رسانه آمریکایی اسرائیل را از نقشه غرب آسیا حذف کرد + ...
        عکس خبری/ سخنرانی استاد انصاریان در مهدیه عباس آباد ...
        گزارش تصویری/ سخنرانی استاد انصاریان در بقعه شیخ ...
        گزارش تصویری سخنرانی استاد انصاریان در حرم حضرت ...

   
  نظرات کاربر
  پر بازدید ترین مطالب سال
  پر بازدید ترین مطالب ماه
  پر بازدید ترین مطالب روز