فارسی
يكشنبه 28 دى 1399 - الاحد 3 جمادى الثاني 1442

12
0
0%

استاد انصاریان: شرط بازدهی محبت به ائمه اطهار، تبعیت از ایشان در امور زندگی است

استاد انصاریان: شرط بازدهی محبت به ائمه اطهار، تبعیت از ایشان در امور زندگی است

 

استاد حسین انصاریان، مفسر قرآن کریم در بیست و چهارمین جلسه از سلسله سخنرانی‌‌های «رحمت الهی» در روز بیست و هشتم ماه مبارک رمضان در مسجد حضرت امیر(ع) تهران اظهار داشتند: بر اساس روایاتی از کتب اهل‌سنت، محبت به امیرالمؤمنین علی(ع) بازدهی فراوانی در دنیا، برزخ و قیامت به دنبال دارد؛ اما این‌چنین نیست که این محبت بدون هیچ لازمه‌ای باشد! محبتی بازدهی دارد که همراه با معرفت باشد.

ایشان با بیان این‌که بر هر انسانی لازم است تا امام هدایت را بشناسد، فرمودند: خدای متعال صفات امام هدایت را در قرآن کریم بیان کرده است از جمله در سوره انبیاء می‌فرماید که امام معصوم به امر و اذن خدا، مردم را به حلال و حرام خدا، قیامت، توحید و اخلاق هدایت می‌کند و ما به امامان هدایت امر کرده‌ایم که هر خیری در دنیا را انجام داده و اقامه نماز کامل داشته باشند که تمامی این اوصاف به صورت اکمل و اتم در ائمه طاهرین(ع) وجود دارند.

استاد انصاریان با توجه به نکات مهمی که در آیه فوق آمده بود، ابراز کردند: تأمین خیر دنیا و آخرت، خوشبختی امروز و فردا، آسانی مرگ، روشنایی مرگ و نجات در قیامت بستگی به وجود انتخاب شده‌های خدای رحمان است.

ایشان با توجه به آیات 30 به بعد سوره آل عمران، خاطرنشان کردند: محبت به امامان هدایت به گونه‌ای باید در قلب مؤمنان طلوع کند که آنان را به دنبال امام هدایت کشانده و پیرو ایشان قرار دهد تا زندگی را در تمامی شؤون از امام هدایت الگو برداری کنند.

استاد حوزه علمیه قم افزودند: قرآن کریم می‌فرماید اگر ادعا می‌کنید که محبت به خدا دارید، از من تبعیت کنید؛ بنابراین محبتی که در روایات آمده و برای آن بازدهی‌های فراوانی ذکر شده است، محبتی است که همراه با تبعیت باشد.

ایشان یادآور شدند: جسم آدمی محدود بوده و گنجایش ارزش‌های بسیار را ندارد؛ ظرفیت‌هایی که مشمول انسان می‌شود، به روح افراد تعلق دارد همان‌طور که حضرت رسول اکرم از قول خدای متعال فرمودند «زمین و آسمان من، گنجایش جلوه توحیدی مرا ندارد اما باطن بنده مؤمن من از این گنجایش برخوردار است».

استاد انصاریان ادامه دادند: زمانی که با ارزش‌ترین نخ دنیا در شکم یک کرم ناچیز تولید می‌شود، هیچ جای تعجبی نیست که بگوییم تمامی ارزش‌های عالم در ظرف روح حضرت امیر مؤمنان علی(ع) وجود دارد.

ایشان در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به روایتی در کتب مهم اهل‌سنت تأکید کردند: رسول خدا(ص) می‌فرمایند، کسی که لذت می‌برد تمام حیات و شؤون زندگی‌اش مانند زندگی من باشد و لذت می‌برد که مرگش مرگ من باشد و نیز دوست دارد ساکن بهشتی شود که با دست پروردگارم به وجود آمده است، بعد از من علی(ع) را به ولایت بپذیرد و محبان علی(ع) را هم دوست داشته باشد؛ همچنبن به تمام 11 امام بعد از علی(ع) اقتدا کند چراکه ایشان عترت و اهل‌بیت من هستند و از سرشت من آفریده شده‌اند، به ایشان فهم و دانش روزی شده است؛ وای بر کسانی که ایشان را امام ندانسته و ارتباطشان با امت من را تکذیب کنند؛ وای بر کسانی که با این 12 امام قطع رحم کند؛ هر کسی که از ایشان فاصله بگیرد، خدای متعال روز قیامت آنان را از شفاعت من دور می‌دارد.

استاد اخلاق حوزه علمیه قم تصریح کردند: کسی که قصد اقتدا به اهل‌بیت معصومین(ع) را دارد، باید بداند که ائمه طاهرین(ع) همواره لباس زیبا و باوقار به تن می‌کردند؛ این رسوماتی که امروز در شیوه پوشاک جامعه رواج یافته، همه از تفکرات ناقص غربی نشأت گرفته است.

ایشان عنوان کردند: پیامبر اکرم(ص) به زنان سفارش کرده‌اند که بهترین و زیباترین لباس خود را برای همسرتان پوشیده و هر شب بهترین آرایش را برای او انجام دهید؛ به مردان نیز سفارش می‌کنند، تمیز، اصلاح کرده، منظم و باوقار با همسرانتان روبه‌رو شوید؛ این مسأله یکی از مهم‌ترین عوامل جلوگیری از طلاق است که در روایات شیعه آمده است.


منبع : پایگاه عرفان
 • پیامبر و اهل بیت (ع)
 • پیامبر اکرم
 • امام علی
 • امام
 • مسجد
 • استاد حسین انصاریان
 • مسجد امیر
 • مسجد امیر تهران
 • استاد انصاریان
 • مسجد حضرت امیر
 • سخنرانی استاد انصاریان
 • سخنرانی استاد انصاریان در مسجد امیر
 • سخنرانی ها
 • امیرالمومنین
 • استاد شیخ حسین انصاریان در مسجد امیر
 • امام معصوم
 • 12
  0
  0%
   
  نظر شما در مورد این مطلب ؟
   
  امتیاز شما به این مطلب ؟

  آخرین مطالب

  مراسم عزاداری فاطمیه دوم با سخنرانی استاد انصاریان ...
  گزارش تصویری از دیدار جمعی از هنرمندان قم با استاد ...
  غرب هنر عریانی را برای تخریب انسانیت آورده است
  پوشش یا حجاب دستورى قرآنى و تكليفى انسانى است
  توحید نیرویِ اتصال مؤمنین به پروردگار عالم است
  کتاب «کامل الزیارات» با ترجمه استاد انصاریان روانه ...
  تمام وجود زهرا(س) یکی از نشانه‌های بزرگ‌تر خدا در ...
  گزارش تصویری سخنرانی استاد انصاریان در فاطمیه اول
  برنامه سخنرانی استاد انصاریان در دهه نخست فاطمیه مشخص ...
  پیام تسلیت استاد انصاریان در پی شهادت استاد فخری زاده

  بیشترین بازدید این مجموعه

  ممنوعیت ساخت مناره مسجد در سوئیس
  برگزاری همايش «پژوهش در مورد محصولات حلال» در مالزی
  شعر مولوی ‌اهل‌سنت برای‌ حضرت ‌زهرا (س)
  دستگیری عضو برجسته فرقه ضاله بهائیت
  ضرب وشتم زنان عربستانی در قطیف
  نمايندگان ايران مقام دوم مسابقات بين‌المللی حفظ و ...
  نشان‌دادن ماهیت متعصبانه نگرش‌های ضداسلامی با ...
  عکس خبری/ جشن سالروز ازدواج حضرت علی(ع) و حضرت فاطمه(س) ...
  گزارش تصویری سخنرانی استاد انصاریان در ورزشگاه آیت ...
  مراسم عزاداری فاطمیه دوم با سخنرانی استاد انصاریان ...

   
  نظرات کاربر
  پر بازدید ترین مطالب سال
  پر بازدید ترین مطالب ماه
  پر بازدید ترین مطالب روز

  گزارش خطا